Mazda 6 benzin - trhanie za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Mazda 6 benzin - trhanie za studena

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ahojte, dnes som isiel s kolegom na obed na jeho mazde, je to 6tka 2,0 skyaktiv benal, 2015, kombik, manual, najazdene 40000km, prvy majitel. Problem je, ze niekedy sklbe za studena pri rozbehu a je to panecku hnus, ako som mal moznost ochutnat...Moj citak, ze jeho kratke a malo caste jazdy uz sa podpisali na priamovstriku, odporucil som mu vif benzin, skor pre pocit ze nieco urobil. Nestretol sa niekto u tejto motorizacie s obdobnym javom ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
blaster417
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06.10.2007 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaster417 »

zdravím a, ja mám ten motor v trojke, a zatial som sa s tým nestretol, jazdím s tým autom skor svizne. Mám najazdených 165 tis. kilometrov na tom aute, a zatial spokojnost. Tvoj kamarát ak má len 40.000 km, a je to rocník 2015 tak by to mal mat v záruke, tak nech ide reklamovat, alebo nech to raz za cas vytocí nad 6.000 otácok.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Volnobeh je normalny?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

bajo, niekolko mesiacov dozadu som odporučal SONAX injector cleaner....

No ale ty si bol silno proti nemu... :41c2:

Tak teraz neviem.... :342a:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to nebolo nic proti sonaxu, ale proti tebe, ty si to radil k vypinaniu pistole pri tankovani :41c2:

o ziadnom cleanovani injektorov v teme nebolo zmienky

prezistim to s tym volnobehom...zaruka uz neni, tom som mu hovoril prve
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

volnobeh je v poriadku, po starte chvilu zvysene otacky, potom klesnu, agregat nesklbe, otacky nelietaju, ako uprimne mne sa chod toho motora nepacil od noviti, ale to je subjektivne, to sa mi nepacil ani na tsi, tazko popisat ten dojem, je to surovy chod, nie sametovy ako cakam od benzinu, to trhanie je v zatazi iba aj to nie vzdy, to je natom blbe :-\ , poviem mu ci nespravi volake video, ale prave hovori ze s tym pojde do mazdy...tak som zvedavy....
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ommko
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 16.10.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ommko »

moj nazor je ze je to palivom.

tu v ke som mal podobny problem ked som tankoval benzin na metre.

Kolega bol na tom podobne.

zmenit pumpu za taku kde je na prvy pohlad jasne ze je tam velky obrat a benzin nestoji dlho v nadrziach.
alespopelar
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.05.2017 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alespopelar »

Bajo777.Ten tvoj kolega ked nastartuje ako dlho necha motor na volnobeh ? Toto sa mi stavalo aj mne. Ja ho nechavam 1 na volnobeh a potom vyrazam.Bol som s tym v servise kde mi povedali ze to robi kvoli emisiam.Musi sa co najskor zohriat katalyzator po starte tak mam asi minutku pockat a potom mozem jet.A funguje to.Mam sice ine auto ale princip rovnaky.Snad to pomoze.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

čo trošku sleduje fora japonské a korejské autá relatívne často sú tieto "nepravidelnosti" chodu za studena u nových áut a servisy to zväčša riešia úpravou softu RJ. Určite viem že hyundai i toyota to takto riešili mám pocit aj suzuki.
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

alespopelar napísal:Bajo777.Ten tvoj kolega ked nastartuje ako dlho necha motor na volnobeh ? Toto sa mi stavalo aj mne. Ja ho nechavam 1 na volnobeh a potom vyrazam.Bol som s tym v servise kde mi povedali ze to robi kvoli emisiam.Musi sa co najskor zohriat katalyzator po starte tak mam asi minutku pockat a potom mozem jet.A funguje to.Mam sice ine auto ale princip rovnaky.Snad to pomoze.
Takže novy trend v 21. storočí? Už nafťáci nám tu postávajú kde kade s bežiacimi motormi, čo na tom že úplne zbytočne, veď "nič nežere" a emisie už vôbec nikoho netrápia a teraz už by mali aj majitelia benzínov postávať s bežiacim motorom?
Vždy som bol v tom, že po naštartovaní sa ihneď odchádza a jazda sa prispôsobí stavu studený/teplý motor...
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Mám tak isto benzín ale nepriamovstrek. Rozhodne nie je dobre ihned po štarte vypáliť vpred. Ono to totiž chviľku trvá kým sa olej dostane všade kde má, ja ho najprv naštartujem, potom si zapnem pásy, svetlá a až potom vyráža. Trvá to asi 20 sekúnd a motoru tým rozhodne neuškodíš. Tak isto po svižnej jazde aj napriek tomu, že nemá turbo ho nechám aspoň 10-15 sekúnd nech sa skľudní na voľnobehu. Mám na ňom nabehaných vyše 300 000 km (Laguna 2 1,8 16v) a za tie roky a km nežerie ani kvapku oleja. Tak isto raz za týždeň ho prebehnem po zahriatí oleja a vody v celom spektre otáčok na plný plyn. + raz za výmenu oleja(10 tisíc km dostane aditívum na čistenie vstrekov a raz za 10x nádrží 1x 98mu). Treba jazdiť s rozumom a nešetriť každú kvapku benzínu, vtedy sa ti motor najviac odvdačí.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

len ci sa kamosovy nastahovala nejaka kuna do motoroveho priestoru a neobhrizkala nejaky kablik ktory teraz robi sarapatu
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ja s autom úplne presne, aj s jedným dieselovým, aj s jedným benzínovým, stojím po štarte presne minútu, následne odchádzam...
bajo777 napísal:ako uprimne mne sa chod toho motora nepacil od noviti
Presne tak! Je to, žiaľ, smutné, ale tieto SkyActiv- y od Mazdy znejú ako pokazené už keď sú nové...
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Pichnut to na diagnostiku a odsledovat hodnoty...inac to budu len spekulacie ,ze co by to asi tak mohlo byt...ak sa to pravidelne opakuje napr. pri studenom motore tak sa to urcite da.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Neviem niečo podobné pozorujem na mojom SPORTAGE 1.6 gdi ak naštartujem a hneď vytocim čiže motor studený zaradená 1tka plyn a dvojka auto ani nie tak cukavo ale nejde za plynom po čase cca 3-4 sekundy začne reagovať na plyn čiže acceleration ... Urobilo mi to viackrát odvtedy pianko naštartujem počkám 10 - 15 sekúnd a kľudný štart a jemný plyn, odvtedy bezproblemov... :28b7:

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných