Citroen Jumper - šmýka spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Citroen Jumper - šmýka spojka

Príspevok od používateľa koumi »

Zdravím, Citroen Jumper r.v.2008 2.2HDI 88KW, šmýka spojka, ale problém je že nie vždy. Niekedy týždeň nešmykne, potom pár dní šmýka, ale nie nejako extrémne... Mám taký pocit, že to robí po nejakom náklone auta, buď hore kopec alebo dole kopec, prípadne nejaký bočný náklon... Pred tým ako ju dám vymeniť by ma zaujímalo, či tam nemôže byť nejaký iný problém... Je možné že by sa tam mohol dostávať nejaký olej z motora alebo z prevodovky cez nejaké tesnenie? Prípadne brzdová kvapalina? Nechcel by som vymeniť spojku a aby to zas šmýkalo...
Ďakujem
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Normalny mechanik si pocas rozoberania priesaky vsimne. Na vystupe klukoveho hriadela z motora a samozrejme na vstupe hriadela do prevodovky je gufero.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak zase obyčajná mechanická spojka nie je žiadna kozmická technika, nie je dôvod prečo by mala zaregistrovať napr. bočný náklon auta.
Jednoducho keď krútiaci moment presiahne jej okamžité možnosti, tak šmykne a ho neprenesie.
Samozrejme šofér to môže dosť ovplyvniť tým, ako plynule zapája spojku do akcie.
Napríklad aj dobrá spojka bude silno šmýkať, keď omylom zaradím napr. miesto dvojky štvorku a namiesto vyradenia sa snažím to poriešiť tým, že vytočím motor cez trocha povolenú spojku. To tá spojka bude potom ešte celý deň smrdieť spáleninou.
Nepíšeš koľko má tá spojka ujazdené, ale skrátka keď už je dosť ojazdená a zídu sa naraz vhodné okolnosti, tak už začne šmýkať.
To či náhodou sa tam nedostal olej aj tak zistíš až pri jej demontáži.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Nemyslel som že spojka samotná zaregistruje bočný náklon, ale skôr či kvôli tomu náklonu nemôže niečo pretiecť, kvapnúť, dostať sa na spojku... lebo keď šmýka pár dní a potom dva týždne nič, /podotýkam normálnym jazdením a nie radením nezmyslov namiesto dvojky štvorku a neviem čo, a držať je stlačenú hore kopcom alebo neviem ako si to myslel/ mi to príde akoby na ňu kvapol olej ktorý keď sa "spáli" prestane šmýkať... skôr som potreboval vedieť niečo čo mi martin cichy napísal, v podstate aj wilz v poslednej vete... ďakujem
meakysvk
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 07.11.2015 11:52
Bydlisko: SNV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meakysvk »

Firemný jumpy tiež šmýkala spojka, raz áno raz nie...šmýkala vtedy, keď bol plne naložený. Keď bolo prázdne tak pohoda. Jazdilo sa kým sa dalo jazdiť, potom výmena.
09 Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kw
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných