Seat Alhambra 4x4 haldex

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adam1345
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13.08.2007 20:49
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Seat Alhambra 4x4 haldex

Príspevok od používateľa adam1345 »

Zdravím, mám vozidlo seat Alhambra 85 kW tdi 4x4 2009 ešte starý haldex 1 Auto jazdí už 4 roky bez problémov na začiatku bol problém s motorčekom nezapinal zadok to sa vyriešilo. Od vtedy pravidelne výmena oleja filtra všetko fungovalo až donedávna. Cesta v búrke a od vtedy začalo buchot silné rany od zadnej nápravy. Rovno to búcha menej no pri zatoceni do strán je to katastrofa. Skúšal som spraviť ďalšiu výmenu no nepomohlo. Diagnostika bez závad, kontroloval som ABS, uhol natocenia volantu všetko vyzerá byt ok. Ešte je tam senzor akcelerácie neviem aké presne parametre ma ukazovať. Zaujímavé je ze pokiaľ sa odpojí motorček buchot prestane čiže rozpoji zadok.
Takže pripájanie by malo fungovať vôbec nevie kde hľadať chybu, podľa sixtovych stránok je vada 95% čerpadlo. Neviem stojí 300 eur nové nechcem to len tak náhodné meniť diely, na koľko ten motorček vytvára tlak oleja aby dokázal pripojiť pohon zadných kolies čiže keby je vadný tak skôr by sa nič nedialo si myslím ako predtým. Kde hľadať chybu? Pripadne poznáte niekoho odborníka na túto problematiku?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Opíšem iba názor na ten problém.Nevidím to na vadu Haldexu,ale toho čo za tým nasleduje,tj v podstate by som skúmal systém zadného náhodu.Kým je Haldex odpojený a to všetko iba "vezie" a problém nastáva po pripojení a zaťažení náhonu.Ale je to názor postavený na logike správania,pokojne to môže byť všetko inak.Rozhodne by sa vec poľahky našla v dielni ktorá disponuje elektrickým šesťkanálovým stetoskopom (po kábli) pretože tam nahádže až šesť snímačov na jednotlivé veci a za jazdy si ich vypočuje, poprepína čo práve chce počuť.Ak tá možnosť nie je,ostáva iba "manuálne" hladanie,auto hore a točiť zadok súhlasne aj protismerne (ručne) a aspoň klasický dielenský stetoskop a dúfať že sa zvukom prezradí aj pri ručnom pohybe
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ten buchot to je uz nieco na vymenu mechanicka cast.netusim ako to funguje u vw haldex moznosti je viac.tam sa robi awd aj tym ze pribrzduju sa zadne kolesa a uz ma koncern 4 motion.

poviem ti co poznaju vsetci jazdci zadnokoliek.dunenie buchod od zadnej napravy v zabere cize pri zrychlovani.hardy spojka ale ta vydrzi dost,kardanove klbove krize poloosky to mozu robit hoci nemaju volu klby to robia staci ak vojde voda pod manzetu niekde to ohrdzaveje a uz je klb na vyhodenie.alebo odchadza diferak.ak je samosvorny co by mal byt inac zmysel awd nema vyznam,tiez to znaci ze svoje odzil.ak si aj olej menil samosvorne taniere su uzavrete maju svoju napln.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

S haldexom skusenosti nemam. Ale... cerpadlo predsa nevie, ze ides rovno alebo cez zakrutu. Takze cerpadlo by som vylucil.

Priklonil by som sa k mechanickej poruche na trati od rozvodovky po klby na poloskach. Asi prve by som kontroloval klby a ich ulozenie.
adam1345
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13.08.2007 20:49
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam1345 »

Skúsim pozrieť tie poloosi, kĺby, ten kardan by mohol mat teoreticky vôľu? Pripadne rozbití ten Kríž viem ze audinaci s tím mávali problém tam to robilo len vybracie. Mne to doslova akoby praská niečo totálne drhne bojím sa aby sa tam niečo neurvalo. Skúsim zdvihnúť celé auto a tak zistiť odki ide ten hrozný zvuk.
adam1345
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13.08.2007 20:49
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam1345 »

https://youtu.be/V-47ogcz3TI

Požičal som si video, tu je ten zvuk
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

na tom videu to akoby v prevodovke v predu nieco buchalo nieco na diferaku.alebo pohon kardanu k zadnemu diferaku.

mne uz sa stalo u zadnokoly na dialnici v nemecku ze povolil hriadel co drzi satelity ale to trhalo s celym autom v tedy no nie pravidelne.ten hriadel chytili zuby toho venca diferencialu ktory pohana kardan.ale bol to iny zvuk viac zelezity.zablokovat sa to nemohlo ten hriadel bol z maksieho materialu zuby venca po otvoreni diferaku boli neposkodene.
na tom videu je to zvuk akoby bol zle zaradeny prevod a trha to prednymi kolesami.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní