Fiat Stilo 1.9 JTD 85 KW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Bazareu1
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.10.2018 16:22
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo 1.9 JTD 85 KW

Príspevok od používateľa Bazareu1 »

Zdravim,prosim Vas niekto kto ma skusenosti s tymto motorom ake su idealne otacky?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ideálne sú tam kde je najväčší točivý moment,to bude cca 2000 až 3200,v tom režime je aj najlepšia špecifická spotreba paliva
Bazareu1
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.10.2018 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bazareu1 »

Az od 2000? Dobre dakujem teda
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ja mam cip lebo je to slabucke.teraz tam mam 420nm tocim od 2300 do 3300 max a preradim.ver mi že ide celkom fajn len skoda ze tacho mam do 210.prejde 1,5 cm za takže netusim kolko idem. :d :D ale vraj 240 sa to pohybuje co ma merali.záver si urob sam.p.s..mam 6 kvalt..ked chodim s tym do 150 spotreba 5,8 na dlhsie trate mi pise pc.inak 6,2...kto chce rychlo jazdit musi sa naucit tankovat.ale spotreba nie je podstatna ked opiera do sedacky....toto mam štvrte auto s tymto motorom a ziadny problem nebol zatial.horsie je to s pneu.tie menim jak ponožky.
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Choj aj na 1000 a potom nezabudni zalozit temu "kovovy zvuk na volnobeh" :28b7:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V priebehu prvých prác na motore sa vidí ako majiteľ jazdí.Najdesivejšie zanesené sú motory kde sa motor podtáča a to sú aj celkove najhoršie motory z každého hladiska.Naopak motory mladých svižne jazdiacich patria k najlepším,bývajú nepomerne čistejšie v saní,prakticky nemávajú problémy z variabilitou aj parametricky bývajú najlepšie,aj keď to v očiach mnohých vyhonený stroj,vonkoncom to tak nie je.Mizerné sú motory jazdené ženami a šetričmi a motory podtáčané automatmy sú často desivo k ničomu.Takže by som sa oblúkom vyhol autu po "starom dôchodcovi" čo chodil iba v nedelu do kostala.Ak by táto často uvádzaná volovina dovozcov zodpovedala pravde,tak je garancia jedine nezničeného interiéru,ale technicky pravý opak.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

A tiež si nikdy nekupujte diesel "po dôchodcovi" z Dánska. Napr. môj strýko dôchodca najazdí 100 tisíc km ročne :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

marko2 napísal:ja mam cip lebo je to slabucke.teraz tam mam 420nm tocim od 2300 do 3300 max a preradim.ver mi že ide celkom fajn len skoda ze tacho mam do 210.prejde 1,5 cm za takže netusim kolko idem. :d :D ale vraj 240 sa to pohybuje co ma merali.záver si urob sam.p.s..mam 6 kvalt..ked chodim s tym do 150 spotreba 5,8 na dlhsie trate mi pise pc.inak 6,2...kto chce rychlo jazdit musi sa naucit tankovat.ale spotreba nie je podstatna ked opiera do sedacky....toto mam štvrte auto s tymto motorom a ziadny problem nebol zatial.horsie je to s pneu.tie menim jak ponožky.
Mas v 85kw stille 6q prevodovku? Z coho? Zo 110kw? To sa da? Celkom ma tato moznost zaujima... :)
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

nieee.pytal sa motor nie na model auta.mam cromu.uz stvrtu.ale najlepsie su tie starsie mod.tento facelift ma uz prevodovku GM a ta stoji za prd.co som od viacej majitelov pocul odchadza tam lozisko na 6 ke jak aj mne.tato gm prevodovka je robena cez 3 hriadele kvoli uspore miesta ale olej slabo maze 6 ku takze uz by som sa tomu radsej vyhol....preto stary model je lepsi....ale na fiat musis mat tazku nohu.vtedy chodi bez poruchy.akonahle chodis normalne zacnu problemy.preto ja radsej fiat a nie grupu.tam to je presne opacne....poznam jedneho sampiona od serede co ma alfu ale vazne brutalne to ma v cipe a sakra dobre mu to chodi.no podstatne je ze uz dlhsiu dobu.asi su to dobre motory ked tolko drži. :d :D :d :D :d :D
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Aha takto..
A teraz citam ze tam mas 420Nm? Ved to je skoro dvojnasobok toho co to ma v zaklade! :zga28: Predpokladam ze mas 88kw verziu.. Jak to zvlada spojka a prevodovka?
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných