Renault - opotrebovaná synchronizácia , výrobná vada

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

William479DF
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 17.06.2010 17:10
Zdieľať na Facebook

Renault - opotrebovaná synchronizácia , výrobná vada

Príspevok od používateľa William479DF »

Zdravím, v 05/2017 som kúpil Renault Megane IV, 1.6 SCe 84 kw (benzín-atmosféra), 5.st. manuál. Po odjazdení cca 18 tis. km som spozoroval problém so zaradením 5. prevodového stupňa - pri preraďovaní zo 4-ky do 5-ky pri rýchlosti cca 80-110 km/h zvýšený odpor v kulise sprevádzaný dvojitým škrknutím a pri vyšších otáčkach aj nemožnosť zaradiť 5-ku ak potrebujem napr. na diaľnici zrýchliť a vytočím 4-ku (cca 120 km/h) - buď musím kvázi "čakať", kedy mi tam ten 5. stupeň "spadne" (rýchlosť auta za ten čas o niečo klesne a aj otáčky za ten čas spadnú na cca 2500 z pôvodných cca 4000 pri vytočenej 4-ke). V najhoršom sa pri snahe nebyť za hulváta vrátim do neutrálu, hodím medziplyn na zvýšenie otáčok a potom "skúšam" znovu zaradiť - je to dosť užívateľsky nepríjemné. Pritom auto najčastejšie jazdí mesto, kde 5-ku ani nezaradím a nechce sa mi veriť, že by sa porúčala synchronizácia. Problém chcem riešiť s autorizovaným servisom, kde mi prisľúbili aj rozobratie prevodovky, no mám obavy či do toho ísť a ako to bude fungovať po jej znovu zložení. Resp. či a ako sa dá objektívne "zmerať" opotrebovaná synchronizácia - čo ak nič nenájdu? Ďakujem za postrehy a rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano dá sa. Renault prevodovky nikdy nerobil zložité a aj keď som nikdy neopravoval prevod z tejto generácie,dám jediný krk na klát že je to stále to čo bolo.A teda by som očakával že koniec prevodovky je uzavretý plechovým krytom a teda je možnosť ho odkrytovať a detailne si 5-kové súkolie aj zo synchronom skontrolovať.Táto možnosť to vzadu otvoriť a takto si mimo iného aj skontrolovať pohyby radiacich tyčiek bola velmi výhodná.Bolo to velmi rýchle,treba akurát vypustiť olej než sa to nevyvalý po otvorení dekla na zem.Každopádne by som tam neočakával ani tak problém samotného synchronu,tam sa nemá čo pos...ť akurát časom zoderie kužel,ale niečo zo systému blokácie zaradenie dvoch rychlostí alebo mechanické ohnutie radiacej vidlice alebo vyskočenie jednej z troch presuvných kostičiek synchróna a pod.Určite by som nečakal problém samotného synchrónneho krúžka a v žiadnom prípade nie zodratie.Rozobratie a zloženie celej prevodovky neobnáša v sebe žiaden problém,samozrejme ak dotyčný vie čo robí.V autorizáku asi také veci nepoznajú,ale ešte aj opotrebený synchron krorý je úplne nefunkčný ide jednoduchou úpravou ešte nechať žiť s dobrou funkciou nejakých 50-80 tis km.Ale tu opotrebený nepripadá do úvahy vonkoncom.
William479DF
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 17.06.2010 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa William479DF »

DAKUJEM za Vase nazory, chcel som len vediet ake obtiazne je riesit uvedeny problem s prevodovkou, nakolko som sa s takym este nestretol (a uz vobec nie pri novom aute, doteraz som dral len jazdene a nebol problem, dokonca mam este 22-rocnu mazdu s 371 tis km a tam to ide ako po masle). Viem ze vacsinu problemov autorizak riesi vymenou - a takto aspon budem vediet, ako mam s nimi argumentovat, aby tam nahodou zo mna nerobili hlupaka. Dakujem.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

uz si konecne uvedomte rozdiel autorizak, importer, vyrobca, autorizaku je srdecne jedno co ty chces, oni ked co im uzna zastupenie znacky a preplati, to spravia s radostou
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Normalne to ries cez zaruku. Zhodou okolnosti som vcera pozeral prevodovku o generaciu starsu od tvojej a bola konstrukcne taka, ako ju opisal milan hlavaty. Riesi sa to lahko.
William479DF
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 17.06.2010 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa William479DF »

Autorizaku to moze byt jedno, ale ak chcu vidiet moje peniaze za predpisany servis po dobu trvania zaruky a prezuvanie (vdaka TMPS snimacom), tak by to mali brat vazne a ak spominana demontaz nie je tak narocna (ako som si povodne predstavoval), ale taka, ako vravi p. Hlavaty, mali by sa pokusit. Ak nie, na co mi je tam potom zaruka? Dam to spravit niekde, kde sa tomu rozumeju. Motor je 10rokmi overena japonska atmosfera z Nissanu (s ktorou sa uz sukromni automechanici za ten cas mohli stretnut) a v aute nemam high-tech vybavu, ktora by sa mohla sr*t, len nevyhnutne minimum.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vídím to trochu skepticky z prostého dôvodu.Auto je v podstate nové a oni k tomu pristupujú a zohľadňujú iné hladiská ako neznačkový servis.Kým ja vyberiem ako hlavné hladisko cestu ktorá vedie čím priamejšie k náprave a za použitia nevyhnutných dielov,oni to berú ako celok dobrý /zlý.Tam ochota otvárať a robiť dielčiu opravu asi nebude.V hlave mi utkvel jeden veľmi podobný prípad Opel Kadett kde sa majiteľ rozhodol na opravu nového auta v podstate tiež to isté,radenie pätky u nás.Večer bol hotový,bola tam výrobná vada ktorá dokonca nevyžiadala žiaden diel iba úpravu.Ale tam bol hlavný dôvod postoj autorizovaného predajcu,prevodovku vymontujeme a pošleme na reklamáciu...čas nevedeli zadať kedy vozidlo opäť uvidí.Takže je to silne individuálne ako sa kto rozhodne,ŕesp. akú odvahu naberie sa im vykašlať na hlavu a ísť najrýchlejšou cestou.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len na okraj napíšem , čo sa deje ešte pred autorizákom. Tuareg a Cayene majú dosť podobné komponenty strechy , ktoré sa robia na robotizovaných linkách.Prišlo nám upzornenie , že sme zamiešali komponenty oboch týchto aut. Super inteligentnú linku , ktorá kontroluje ešte aj poradie uknov čo robí operátor, ani nenapadlo , že rom z východu nerozozná dva plechy od seba. Ten to tam nejako dostal, linka to spracovala a prešlo to dvoma 100% tnými manualnymi kontrolami. Potom diely chytil iný robot a navaril do kasne. To že tam nie sú otvory zistil až tretí robot , ktorý tam tlačil šrouby do blba. Samozrejme že pár kasní išlo do šrotu a manageri majú hlavu v smutku a behajú jak s nasolenou riťou.
Možno niečo podobné sa stalo aj s tvojou prevodovkou a proste to "prešlo" :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oco,ak niekto nevie že sa niečo nedá,tak to proste urobí.Akože čo si budeme navrávať,na jednej strane sa tlačí technika štvrtého tisícročia,aby tie najjednoduchšie veci v aute boli urobené úplne idiotsky bez štipky rozmyslu.Jedine ...ak by to bol zámer,to by som nevýlučil.Dnes sú autá kombinované dielo génia a idiota
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

u nás romka prvý deň v práci otvorila prostriedok na čistenie podlách a "zmýlila" si ho s minerálkou. Origo bandaska ktorú si škôlkár nepomýli. Ale je sranda ako diamant nemeckého umu doserie slovenský rom. Inu kto ho tam pustil nech sa sám seba opýta či dobre urobil casting.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

William479DF napísal:Autorizaku to moze byt jedno, ale ak chcu vidiet moje peniaze za predpisany servis po dobu trvania zaruky a prezuvanie (vdaka TMPS snimacom), tak by to mali brat vazne a ak spominana demontaz nie je tak narocna (ako som si povodne predstavoval), ale taka, ako vravi p. Hlavaty, mali by sa pokusit. Ak nie, na co mi je tam potom zaruka? Dam to spravit niekde, kde sa tomu rozumeju. Motor je 10rokmi overena japonska atmosfera z Nissanu (s ktorou sa uz sukromni automechanici za ten cas mohli stretnut) a v aute nemam high-tech vybavu, ktora by sa mohla sr*t, len nevyhnutne minimum.
- a čo ty vlastne riešiš? Tebe to môže byť jedno čo urobia a ako, ty reklamuješ a žiadaš bezchybný výrobok. Je možné že ti dajú celú prevodovku novú.
Mám pocit že tiež už riešiš pád asteroidu pritom ho ešte hablov teleskop nezaznamenal.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundaj - nie sú ludia , ak si mám vybrať rumuna alebo roma od Svidníka , tak beriem roma. Agentúry ich vláčia ako čierne mäso.
Ale jedno je isté moj postoj starého rasistu sa rapídne mení. Velakrát ma myká poslať im tam aj z mojej strany niečo zamiešané - a tomu ver , že to by prešlo až k zákazníkovi. Brzdí ma len to , že výsledok by behal niekde v Číne , veď kolko Urusov bude na Slovensku. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

no ono sa to vypomstí. Aj v USsteele asi nie sú "ľudia" resp. už len romovia to budú "robiť" zadarmo problém je že sú to napol analfabeti. prejdú školením BOZP a potom Modlime sa nech nepadnú do šachty alebo na dopravník či rovno do pece.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

no ono sa to vypomstí. Aj v USsteele asi nie sú "ľudia" resp. už len romovia to budú "robiť" zadarmo problém je že sú to napol analfabeti. prejdú školením BOZP a potom Modlime sa nech nepadnú do šachty alebo na dopravník či rovno do pece.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

jeden lavak (v dobrom zmysle) skladal v zetore den prevodovky s XYZ rychlostami dozadu...kym na to prisli. majster zacal slovami zoberies si tanier do ruky.....zabudol pripomenut ze do pravej.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0944320551 a 3 neregistrovaní