Volvo V70 turbo

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dnes je asi svet hlúpych.Myslím tým servis ktorý diagnostikoval.
Treba si predstaviť že zakaždým keď bager potiahne do zeme lyžicu mu motor zhasne.Naložia ho a v servise naštartujú,zdvihnú lopatu,otočia,pohýbu...všetko v poriadku,ani motor nezdochol. Tak presne toto robia
Origoš diagnostika je presne to hov..o čo najposlednejší šmejd z číny ak samotnej práci obsluha nerozumie.Idiot z laserom neodmerá ani to,čo múdry zo stolárskym colštokom.
Už táto veta - tam som sa dozvedel že problém je v turbe a to taký že by sa ho zišlo precistit alebo že niektorej hadice uniká tlak ešte tam boli nejaké dve že turbo je total kaput


Len pre obraz si pozri v sekcii Diagnostika nosnú tému Logovanie v záťaži....trochu si poprezeral a zistíš že čo všetko sa dá zistiť dokonca na dielku ak sa to odvíja od konkrétnych hodnôt.Pokiaľ aj u teba si niekto nezačne konečne prezerať rontgenový snímok,pokojne zasadruje inú ruku.

Toto točenie sa okolo bez pokusu čokoľvek si prečítať a nad tým reálne začať premýšlať a skúsiť si urobiť obraz a pochopiť,je len skúška šťastia v lotte.Ak teda si niekto umienil si to riešiť sám,je nevyhnutné aby čítal s porozumením,pretože aj ľudia ktorý čo to ochotne k veci napíšu,pochopia že píšu zbytočne.
manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manots94 »

Tak ja mechanik nie som a neviem čítať údaje z diagnostiky ale tak že to nevedia iny ktorý sa tým živia je to smutné ... Ale človek nič nenarobí v dnešnej dove nájsť niekoho naozaj čo odvádza poctivú prácu je umenie ...
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.f. »

Podla mna mas zanesene variabilne lopatky turba.
Mozno aj opotrebovanu elektronicku regulaciu turba.
Riesil som podobny problem na Mercedese.
Poslal som to chlapcom do Turborenovy a za 2 dni som mal turbo opravene. Regulator stal 150eur a cistenie variability 50eur.
Dodnes mi to funguje-uz asi 2 roky.
manots94
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 01.02.2014 15:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa manots94 »

Turbo už bolo celé von na čistení cca 2 tyzdne dozadu tak lopatky by to nemali byt a po vyčistení zmizol taký pisklavy zvuk a aj tutbo prestalo vypinat ked som auto vytocil do vyšších otáčok a dalej vtedy ked vypli pomohlo len vyp/zap motor teraz už nevypina keď ho vytacam len pri vyššej rýchlosti a dokaze sa same zapnúť ... Ale nie si prvý čo píše o tom regulatore plus este egr môže byt riadne zasrane dufam že to budú príčiny ... Ale vdaka za radu :2f93:

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných