DPH pri kupe jazdeneho auta zo zahranicia

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sebastiano
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.12.2014 05:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sebastiano »

Ak si kupujete vozidlo, ktoré má najazdené menej ako 6000 km alebo je maximálne 6 mesiacov staré, tak je definované ako nové vozidlo. Ak Vaše kúpené vozidlo spĺňa tieto podmienky a je kupované z jedných z štátov, ktoré sú členom EU tak nemusíte platiť DPH v krajine, ktorej ste ho kúpili. DPH musíte zaplatiť v štáte, v ktorom chcete vozidlo prihlásiť do evidencie.

Za ojazdené vozidlo sa definuje vozidlo, ktoré má najazdené viac ako 6000 km a (nie alebo) je staršie ako 6 mesiacov. Ak si kúpite ojazdení vozidlo od súkromnej osoby, tak nemusíte platiť DPH. Pri kúpe ojazdeného vozidla od predajcu vozidiel (nesúkromnej osoby), musíte zaplatiť DPH, ktoré je platné v rámci daného štátu. DPH platíte samozrejme len raz, čiže na Slovensku už DPH neplatíte.

Pri nákupe vozidla z krajín mimo EU dovozca musí zaplatiť okrem DPH aj clo. Dovozca vozidla musí zaplatiť clo buď na colnom úrade, ktorý je vstupným úradom na územie Európskej únie, alebo na colnom úrade v krajine svojho bydliska.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Platí to,čo napísal sebastiano,

ak je vozidlo staršie ako 6 mesiacov, alebo ma najazdené viac ako 6000 km,
NIKTO nemá dovod skúmať či je na tomto vozidle v zmysle platnej legislatívy vysporiadaná problematika DPH , ak je kupujúcim bežný občan nepodnikateľ, neplatca DPH .

Inak , keď sem pride markoimportauto to ešte len budú srdcové výlevy a možno aj nejaký zachvat sa pritrafí....

:40bd: :3c90: lol :41c2:
kirik
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 22.10.2017 09:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirik »

OK, tak precital som si vase prispevky a stale v tom nemam jasno. jeden vravi to, druhy to.
chcem kupit auto od cloveka, ktory sa zivi dovozom aut zo zahranicia. neviem ,odkial ich kupuje. neviem, ci za ne plati/neplati dph, ci je platca dph, nie je, netusim.
ako mam postupovat? co sa ho pytat pri kupe? co vyzadovat?
je rozdiel keby som to bral z autobazaru? je autobazar automaticky platca dph, alebo nie je?
moje otazky sa vam mozu zdat smiesne, no nezivim sa tym. nie som v DPH problematike doma.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vyzaduj doklad o tom ze si mu zaplatil.podpisany.tym to pre teba konci.je to ako kupovat televizor dostanes blocek a hotovo.co sa potom deje co robi obchod alebo bazarista ci odvedie dph sa ty nikdy nedozvies.

mozes dostat aj blocek na sumu 10000euro ale on moze statu preukazat ze to kupil za 500 euro a predal len za 1000 euro a z toho odvedie dan.nikto to nepreveruje a nema ani ako.ani nemci su radi ze tie vyjazdene auta a aj dieselgate auta opustaju ich zem.v nemecku su o tom aj v novinach spravy ako dieselgate ide na vychodny blok.turek ti da doklad na sumu aku chce obchodnik.80 percent dovozu su auta od turkov,pakistancov,balkancov.

ale teba to zaujimat nemusi kupis auto mas o tom doklad nic sa ti nestane.a mozes kludne poslat ten doklad ak to este funguje do blockovej loterie tam odhalili uz aj take spolocnosti ktore tocia 300 000 euro denne ako nic napr kaufland neplatil dane.

ale ja by som to nerobil bazarista je len sikovny zavreli by ho taky velkozamestnavatel sa z toho vyzul do jedneho dna a nic sa nestalo.tak nechaj chlapa zit.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

hlavne kupuj az ked bude prihlasene uz na neho a potom urobte prevod na DI, nie ze prihlasi dovoz priamo na Teba a nepriamo sa stane z teba dovozca
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

dovozca sa z neho nestane, ked to prihlasi na DI hned na seba... prihlasovat na DI na 2x je podla mna zbytocne, ak sa tam platia kilowaty... podstatne je nech si to zahaji predajca na urade na seba, potom moze dat kupujucemu cistopis s ktorym pojde na DI si to prihlasit na seba... majitelom sa stava na zaklade faktury, alebo zmluvy
turista
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 28.11.2018 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa turista »

Aby si nebol prekvapený :4090:
Linnhe
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.04.2022 16:37
Zdieľať na Facebook

Re: DPH pri kupe jazdeneho auta zo zahranicia

Príspevok od používateľa Linnhe »

Dobry den,

Smiem sa aj takto s odstupom rokov spytat, ci sa kupa podarila? Dakujem!

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných