Peugeot 306

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

thegluesvk
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.11.2015 12:07
Zdieľať na Facebook

Peugeot 306

Príspevok od používateľa thegluesvk »

Zdravim páni mám problém po kompletnej výmeny zadných bubnovych brzd (bubon pakne valčeky pružiny) my spolujazdcova strana nedobrzduje na STK neviem prejsť stále mám vysoký nesumer prvý krát 38% vymenil sa na tej strane valček a už je to 75% hlavný brzdový valec tesni + meral sa tlak v hadickach a je rovnaký.proste za vodičom za koleso úplne zastaví ale za spolujazdcom sa točí dalej + je to cítiť pri brzdení ale niekedy sa mu zdá že to funguje.je to Peugeot 306 sedan 1995 bez abs 1.4 i.uz som z toho na nervi stále platiť cca 15 na 2mesiace STK
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Uz si nepamatam,ale asi aj P306 ma zatazovy regulator na kazdej strane.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chyba pri montáži.Na bubnové brzdy je prípravok na meranie,také nastaviteľné H-čko,na jednej stane má hroty smerom von,tými sa zoberie miera bubna (priemer) Potom sa použije druhá strana H-čka,kde je tá istá miera ale opačne,akoby na šublere.Pomocou tej sa nastaví základné postavenie pakní,tj max možná miera roztiehnutia pakní vo vnútry bubna a tak zaistí aj min. pohyb pakní do brzdenia,jednak rovnaké nastavenie a aj účinok. Auto ktoré sa pozorne urobí má obe strany identické.
fecis
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.12.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fecis »

Na ibize som nenil okrem bubnov všetko, nastavil som tak:
Zadok dvihnuty, podložený, aby som mohol skúšať súmernosť bŕzd
Lanká pri ručnej brzde povolené
Tiahla laniek v bubne povolené
Samostavy a pakne nastavené tak, aby šli bubny natesno, ale aby nepribrzdovali
Poskladať, našľapať pedál
Došpanoval som lanká pri ručnej, (tak, aby nepribrzdovali bubny)
Potom som skúšal pomaly ťahať ručnú na 2 zuby vyskúšal, či pribrzduje rovnako, potom som vyťahoval ručnú vyššie a skúšal otáčať kolesami/ bubnami, či sú súmerné obe strany, bubon, čo brzdil menej som nastavil tesnejšie zase som vyskúšal..
Kolesá sa dajme tomu na 5 zubov ručnej nedali potočiť rukami, bol som sa prejsť, obe kolesá šli do šmyku na asfalte..
STK som prešiel v pohode, aj ručná brzda aj prevádzková..
Ručnú doma zmerám aspoň rukami.. no prevádzkovú ťažko..
Ak by ručná brzdila súmerne, ale nožná nie, tak by som hľadal chybu vo valčekoch, hadičkách/trubkách, alebo v zlom odvzdušnení...
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných