Nizka teplota katalyzatora?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kkristian
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 02.11.2009 16:38
Zdieľať na Facebook

Nizka teplota katalyzatora?

Príspevok od používateľa kkristian »

ahojte,

viete mi poradit, ze preco mi pise vcds group 034:

Catalytic converter Bank 1 -32 st celzia

Vonku bolo okolo 16, pozerane bolo pri studenom motore, takze to malo byt o nejakych 50 stupnov viac?
Auto Seat Altea XL, motor 1.6mpi BSE.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Neviem za akych presne podmienok si kukal.Ale oba hodnoty su z lambda sond.A na spravne ohrievanie ma vplyv priechodnost katu, Egr ventil, sekundarny vzduch s ventilom za nim, tesnost vyfuku.Ak mas vsetko ok a motor ide ako ma tak je to len asi lambdou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Teplota by mala byť kdesi okolo 350 °C takže je jasné že údaj je nezmyslený a má dve možnosti...RJ tým poukazuje na vadnosť sondy,alebo sondu dokonca ani nevidí (chyba propojenia a pod)
Treba pozrieť do kanála 041 sú tam Ohmické hodnoty oboch sond aj či je ohrev aktívny (Htg.bC.ON)
kkristian
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 02.11.2009 16:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkristian »

motor prave nejde tak ako ma, za studena mi vynechavaju valce 2 a 3, po zohriati je vsetko OK. Ak drzim auto okolo 1200 otacok kym sa nezohreje, tak mi nevyhodi diag ziadnu chybu. Vymenil som sviecky/kable/cievku. Mechanici od toho davaju ruky prec, len krcia plecami, ze je to asi kvoli LPG.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Ako vies ze 2 a 3 ?To je dost tazko identifikovat.musel by si mat labmbdu pred katom funkcnu,aby si sa vedel od nej odvijat.To ze vypise vynechavanie neznamena hned ze tomu tak je.musis mat tesny vyfuk tesne tri hadicky za klapkou funkcnu lambdu a az tak by som sa obaal vynechavania.
kkristian
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 02.11.2009 16:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkristian »

ak necham studeny motor bublat na volnobehu, tak sa dost trasie a po chvili sa mi rozblika esp a svieti kontrolka motora. Cez VCDS pisalo sporadicke vynechavanie 2. a 3. valca. Cele sanie bolo dole, pomenil som vsetky tesnenia, skontroloval vsetky hadicky. Po niekolko kilometrovej jazde je auto v pohode aj na volnobehu.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Pozri na kanali 12 ako mas nastavene rozvody a ci hodnoty neskacu.28-87 je od vyroby.To ze ti zasvieti hned ESP nemam sajnu.BSE nemaju Egr a tym padom kontrolka motora zlych emisii sa rozsvecuje menej ako pri inych motoroch.
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných