Zlý zadný diferenciál ? Audi A4 B7 quattro

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kenysvk
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.08.2017 15:40
Zdieľať na Facebook

Zlý zadný diferenciál ? Audi A4 B7 quattro

Príspevok od používateľa kenysvk »

Ahojte.
Nedávno mi začal hučať zadný diferencial. Zvuk je počuť iba keď prenášam na zadné kolesa výkon, čiže pokiaľ zaradím neutrál alebo nedotýkam sa plynu tak nieje počuť nič. Do rýchlosti 20-30km/h nepočujem takmer nič, ale čím idem rýchlejšie tak tomu hluku narastá frekvencia a je to počuť viac a viac.
Ak sa niekto s niečim podobným stretol, tak budem rád ak sa podelí s nejakým infom čo by to mohlo byť :) Zatiaľ to vidím tak, že budem kupovať nový dif... :/
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak ja by som ho najskôr rozobral, ak teda sa javí že problém bude v ňom a videl v čom je problém.
Pravdepodobne pri kúpe lacného používaného diferencialu kupuješ mačku vo vreci a nový diferák je zrejme drahší ako ložisko alebo čo teda bude odídené v tom tvojom.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Videl si už diferák z blízka? V tom prípade pred Tebou dávam klobúk dolu, pretože okolo diferencialu je kopec točiacich sa súčiastok,ktoré môžu spôsobovať hlučnosť. Aj lekár Ťa najskôr vyšetrí, ešte ako dôjde k výmene orgánu. :4012:
kenysvk
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.08.2017 15:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kenysvk »

Mal som to auto na obhliadke v servise. Mechanik mi povedal, že ten zvuk ide z vnutra diferenciálu a chce mi objednať nový dif. Preto tu píšem s malou nádejou, či náhodou niekto s týmto nema nejaké skusenosti. Určite by ma potešilo keby stačilo, len niečo repasovať na tom dife ako objednávať nový dif :41c2: lenže k tejto možnosti sa ten mechanik moc nemá.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Určite by som robil repas, tz rozborka zborka, ale to dnes dokážu iba mechanici s veľkým M, typu sir Hlavaty, lubomt, a na prstoch jednej ruky zratam zvyšných. Kúpiť dif len tak, rovná sa mačke vo vreci. Veľa zdaru, pri vybere mechanika. :4012:
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

kenysvk napísal: lenže k tejto možnosti sa ten mechanik moc nemá.
Vymen mechanika.Spravne by sa mal volat menic dielov a nie mechanik.A vymenit si to dokazes aj ty pred panelakom.
kenysvk
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.08.2017 15:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kenysvk »

hmmm... budem musieť niečo poriešiť.... ak by ste chceli mám aj natočené video... môžem kludne niekomu poslať, pre lepšiu predstavivosť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných