Tazne zariadenie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
jakubbela
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.09.2018 17:24
Zdieľať na Facebook

Tazne zariadenie

Príspevok od používateľa jakubbela »

Ahojte. Mam dosť vazny problem kto mi poradi budem mu vazne vdacny.
Pred 2 rokmi som kupil fabiu combi. V 2016 v decembri som bol na stk. Kedze tam bolo namontovane tazne zariadenie a neni zapisane v technickom preukaze na stk mi povedali ze do 2 rokov si to musim zapisat. Teraz v decembri budu dva roky. Zacal som to riesit. Bolo mi povedane ze ked nemam od toho ziaden papier musim napisat do galie aby mi nejaky vydali a s tym ist do servisu aby som mal peciatku ze mi to akoze montovali. Ale galia potrebuje stitok. A ja na tom taznom nemam ani stitok.
Viete mi poradit?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ked ho nemas zapisane na stk ho zmontuj aby nemali co kontrolovat.
Sa ako cudujem ze niekto ako ty kupi auto a neskontroluje si ci je tazne zapisane.Alebo to je z niecoho domontovane a stitok sa radsej dal dole.Mylim sa?
jakubbela
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.09.2018 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubbela »

Je to normalne galia tak by to mal byt origos len bohvie ake stare to je. Takze vravis demontaz?je to jeenoduche?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

My montujeme tazne znacky Galia.Certifikat na Galiu vie vydat len podla stitku,aby vedeli ze naozaj je namontovana ta ista znacka.Ked je origo tazne,Galia nevyda ziaden certifikat.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Tazne zariadenie

Príspevok od používateľa christiane »

jakubbela napísal:Kedze tam bolo namontovane tazne zariadenie a neni zapisane v technickom preukaze
Zalezi co mas v technicaku.Ak zapisane nie je a das ho dole,nemaju co kontrolovat.Legalne by si ho mat nemal.
Ak mas tazne zapisane,musis ho mat aj namontovane pretoze ho technik bude kontrolovat.
Mas 2 moznosti.Bud vybavis na stk papiere alebo ho das dole.
jakubbela
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.09.2018 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubbela »

A ako mam vybavit tie papiere na stkcke ked samy mi povedali ze si to mam dat zapisat na DI?a tam mi povedali ze potrebujem nalezite papiere od vyrobcu a peciatku kde to montovali????? troska sa to odporuje
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Na zapis potrebujes 3 papiere.Certifikat od vyrobcu pre dany typ tazneho,kopia zmluvy zmluvneho pracoviska,a potvrdenie o odbornej montazi.Certifikat nevyda galia,ak nemas stitok,potvrednie navyda ziadna dielna ked nebola montovana u nich.
jakubbela
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 26.09.2018 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakubbela »

Takze jedine odmontovat
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Dep, fzubaty, Google [Bot], tatkotom a 47 neregistrovaných