VW Golf VII - navigácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf VII - navigácia

Príspevok od používateľa lubomt »

adka77 napísal:Prosím Vás potrebujem poradiť s aktualizáciou máp do VW, išla som presne podľa návodu z https://webspecial.volkswagen.de/vwinfo ... download#/ našla som si VW do 2015 stiahla akt. rozbalila na SD ( kúpila som si 32 GB) dala do VW aktualizovala a nič dík moc za rady
Treba na to specialnu kartu, ak je to Discovery media. Ak Discovery Pro, je jedno aka. Ak chcete, ozvite sa, poradim, mam aj kartu.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Skoro všetci ste uplne vedla. Majitelka nech sa mi ozve :300f:
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Ja som túto istú vec riešil tiež. Problém je v tom, že navigácie VW (Škodovka je na tom rovnako) potrebujú špeciálnu originálnu kartu VW, alebo Škoda. Špeciálnu - mám na mysli klasický formát SD, ale táto má asi skrytú partíciu, kde je nejaká identifikácia, alebo je tam nejaké iné zabezpečenie proti kopírovaniu.
Neviem, čím je tá karta špecifická, ale bez nej to nejde. Zožeň si takú, nahraj na ňu mapy a pôjde to.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ano potvrdzujem, je tam vyryte logo na urovni pamatovej bunky a to sa vzdy kontrolne cita, robia to vsetko priamo vo VW ide linka golfy, pasaty, sd karty a parky...je aj dokazane ze pokial jes iba VW parky, dlhsie zijes a mas mensiu spotrebu, samozrejme iba vo VW koncern aute !!!! / uz som pocul ze aj pipik vyrastie o centimeter, ale to este neni potvrdene, berte ako neoverenu info zatial... /
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Neviem, či to mám brať ako iróniu, ale s tými kartami je to tak, ako som písal. Na bežnú kartu, kúpenú hocikde, tie mapy síce nakopíruješ, ale infotainment auta tú kartu odmietne, pokiaľ ju chceš použiť ako navigačnú kartu. Na mp3-ky, alebo obrázky to stačí, ale na navigáciu nie.
Mal som požičanú originálnu kartu a skúšal som ju skopírovať špeciálnym programom, ktorý nielen skopíruje jej obsah, ale naklonuje presnú kópiu pôvodnej karty. Dokonca mi ten program spravil z 32GB karty 16GB, keďže zdrojová karta mala tú istú kapacitu. Nepochodil som. Niečo na tej karte je, čo sa nedá len tak nakklonovať.
Ale netvrdím, že je to nemožné.
Na internete je viac takých predajcov, čo ponúkajú takéto náhradné karty, čo očividne nie sú originály, ale len nejaké naklonované kópie.
Hold, niekomu sa podarilo prísť na to, ako to skopírovať.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

bajo to logo má aj názov.... "CID číslo" ;-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ano ironiu, spravne, sice neviem jak sa to robi, ale keby som chcel tak do pol hodiny si to najdem a aj urobim :41c2: , vsetky tieto finty tu boli, ked ste vacsina tahali kacera na snure doma a my sme niektori ladovali diskety do prvych pc, robili este s paskami, to uz nejdem.ani vypravat, lebo budem za vykopavku, co uz stejne som :3906:

sd karta je obycajny datovy nosic, je iba otazka aky nastroj pouzijes...ja bych pouzil nieco na urovni norton utility, to len tak trepem teraz, ale nic lepsie ma nenapadlo, mozno je aj iny lepsi ekvivalent :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Bajo, tiež patrím k tým, čo ešte Win 3.11 naťahovali z diskiet do PC a akosi sa týmto veciam tak popri svojej robote venujem stále.
Ale ten spôsob som nenašiel. A ani už nepotrebujem. Zohnal som si kartu, ktorú ten infotainment pozná (nejaký klon originálu) a funguje to.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no vidis stara vojna :4090: a keby si poradno vtedy "zalohoval" diskety, tak by si vedel, ze aj taky badblock na spravnom mieste moze byt uzitocny k rozpoznaniu "originalky" , tipujem to na podobnu kulehu...oni zase tito pocitacari nejdu uplne do nemozna, len tak aby vybavili zakladnych uzivatelov, spravia ochranu priklad na mac adresu sietovky a pre ludi je to konecna, lebo jak fyzicku kartu "zalohovat" ?...ale kto ma prehlad, to vyriesi za chvilinku bez rozoberania :d :D

to mas jak u auta, ked tam mas vybrat torx a v ruke len kladivo, to si zakladny uzivatel :-), musis mat torx co pasuje a razom je vsetko jednoduche
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Koki63
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20.06.2018 11:02
Zdieľať na Facebook

SD karta

Príspevok od používateľa Koki63 »

Ak som to správne pochopil stačí keď si zoženiem originál kartu (aj s neaktuálnymi mapami povedzme z r. 2016) a natiahnem na ňu aktuálne mapy priamo zo stránky VW?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo- zatial mám na svedomí len ženin mobil, ale toto rádio by bolo ďalší adept na defenestráciu. Ja aktualizovať nemusím-stiahnem okienko a opýtam sa babiek pri kostole. "Ná tetky,kdeže dnes pasie bača Jano" - ešte nikdy ma neposlali na zlý kopec. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných