Renault Clio III - vysoká spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mal som to iste auto akurat TCE a po meste som sa pod 7 nedostal. Jazdil som cca 7-11km vzdialenosti na jeden raz štýlom že ráno aj po obede viacmenej mimo hlavnú špičku takže žiadne také to posúvani v kolóne a prejazd každej križovatky na 5-6 zelenú. Ja myslím že tá spotreba čo máš nieje nič závažné čo by bolo treba rišiť. Terajší Smart mi žere 6aj dačo čiže o cca liter menej ako Clio a všetci sa divia že taký krpec nemože tolko vela žrať.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Clio III - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa karool »

martin110r napísal:Chlapi, na Renaulte Clio 1,2 16V, 55kW riešim problém so spotrebou. Mám ju cca o 1 liter vyššiu, než ktokoľvek iný. V prvom rade poviem, že vylučujem vadný medzikus medzi volantom a sedačkou. Známy z rodiny mi požičal na pár dní svoje Clio s rovnakým motorom a ja som pri rovnakom jazdnom štýle dokázal robiť dlhšie trasy mimo mesto za 5 litrov, a také skoky po meste za 6,4 litra. Kolega v práci má tiež Clio s týmto motorom - starý vydojenec ktorý má 260 000 km, ventily rozladené že mu to klepe ako nafťák a jeho spotreba je 5 - 5,5 litra. Moje Clio, ročník 2011, najazdených poctivých 40 000 km ide dlhé trasy mimo mesto za 6,2 litra a skoky po meste za 7,2 - 7,5 litra.
Krátky súhrn: pneu nahustené správne, ložiská či brzdy nedrhnú, olej v prevodovke vymenený, výfuk tesný, ventily nastavené, vzduchový filter menený, sviečky nové (Denso), elektronická škrtiaca klapka čistá (pre istotu som kúpil novú), pretesnené sanie, snímač teploty preventívne nový, snímač tlaku v saní nový, hodnoty na diagnostike nevykazujú nič zlé. Ja už som v koncoch. Ako je možné že mám tak vysokú spotrebu? Stačí si prečítať na internete recenzie ľudí a zistíte že kopec ľudí čo majú Clio dokážu jazdiť za 5-6 litrov. Už som zvažoval či nemôže byť vadná riadiaca jednotka vstrekovania?
kolko cakas?3?uplne v pohode
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Aj podľa mňa, tá spotreba je úplne v poriadku. Je to slabucky 55kw, prevodovany na krátko, aby to vôbec šlo. Podľa mňa máš dobrú spotrebu.

Už na aute nič nevymienaj, užívaj si bezporuchovu prevádzku auta.

Veľa šťastných km !
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

inak pri tých skokoch po meste neviem akú spotrebu by si čakal, ja napríklad mám mitsubishi colt 1.3 70kW a žena na tom chodí 2km trasu do práce s 8,5l spotrebou (štrikovanie cez križovatky).
mimo mesta cez 5l, ked je zohriaty motor a voľná cesta.
denaturak
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 24.11.2007 14:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denaturak »

Ja som mal kedysi renault clio 2 1,2 benzin ..jazdil som hlavne po meste cez den špička atd ... a mal som ta spotrebu cez 10 L .. podla mna tvoja spotreba nieje až taka tragicka,,, a hlavne nečakaj že to bude žrat 5 l .. je to slabučky motor
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

No z toho co tu citam, tak v pohode sa to da porovnat s motormi s vacsim obsahom....cize bezne aj moja 1,6tka nema vyssiu spotrebu ako tato 1,2 a to ja rozhodne na spotrebu nejazdim.
dalimaly
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.05.2016 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dalimaly »

pneumatiky, klimatizacia,...može to byt čokolvek. Ak nie si spokojný, zkus sa poradit s odborníkom, nejake vysvetlenie to predsa musi mat. Kde si auto kupoval?

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných