Peugeot 307 - výmena spínača brzdových svetiel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peugeot703
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 17.10.2017 13:38
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 - výmena spínača brzdových svetiel

Príspevok od používateľa peugeot703 »

Zdravím, mám taký trochu "blbý" problém - čo sa týka výmeny a okolo toho, všetko mi je jasné, už to mám aj určené, že je vadný ten spínač, už mám aj kúpený nový, dočasne som brzdové svetlá poriešil tak, že som drôtikom trvalo premostil kontakty a všetky brzdové svetlá mi stále svietia, aby bolo každému jasné, že sa nemá na mňa zozadu "lepiť"... Čo je blbé, že akosi mi nie je jasný spôsob, ako vytiahnuť starý spínač! Mám P 307, rok výr.2002, benzín 1,6 80kW, ten spínač je osadený v akejsi umelohmotnej objímke, je drážkovaný, nie je to závit, čiže voľne sa v tej objímke otáča. Už by som to aj kombinačkami rozdrvil a vytrúsil stadiaľ, ale práve tú objímku neviem nikde nájsť ani ako súvisiaci tovar pri ponukách spínačov..., čo je divné, každopádne tá umelohmotná objímka by teda mala výmenu "prežiť"... Nevie niekto, akým spôsobom uvoľniť ten spínač z tej objímky? Objímka má na sebe dva zárezy, čo vyzerá, akoby sa pri nasadzovaní do diery v kovovom držiaku mala stlačiť a po pretiahnutí dierou uvoľnením tlaku za v diere zaseknúť. Ale ako ten plast roztiahnuť v tom priestore a pri tom ho nepotentovať? A či vôbec sa to tak robí? Dík.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Je to na principe bajonetu. Pootoc do lavej strany a vytiahni.
peugeot703
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 17.10.2017 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peugeot703 »

Tak nebol to princíp bajonetu, o tom som niekde na nete čítal, ale po obhliadke tej objímky mi to akosi nedávalo zmysel. Bolo to presne tak, ako som sa pôvodne domnieval, len vtedy som ešte dúfal, že je na to nejaký trik, preto som aj sem zadal otázku. Stačilo jednu stranu tej objímky podobrať šroubovákom, mierne odtlačiť od spínača (to dovolili tie dva zárezy na obvode objímky), aby drážky na tejto jednej strane stratili kontakt s objímkou a spínač vytlačiť. Nový sa potom naspäť len natlačil za cvakania drážok až na doraz. Princíp podobný ako tie plastové príchytky, ktorých je na tomto aute požehnane, ak človek vie ako na to, tak to netrvá viac ako 5 minút. Snáď to niekomu pomôže.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Super, ze si s tym poradil. Furt ma mata, ze som na jednom peugeote henten spinac menil tymto sposobom. Tak je iny. Dakujem za info.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Dep a 6 neregistrovaných