Suzuki Swift Sport - slzenie poloosi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Suzuki Swift Sport - slzenie poloosi

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Prepacte,som zena,tak Vas touto cestou chcem poprosit o vylustenie mojho problemu. Mam Suzuki swift sport r.v.2013 a vsimla som si ze na podvozku pri kolese na strane vodica je taka dlha tyc (poloos???) kde na jej konci je take gulate cudo na ktorom bol olejovy povlak (priesak oleja). Nastastie to nekvapkalo. Neviem ake je to vazne a co bude treba dat vlastne opravit. Najhorsie je,ze sa vlastne neviem ani presne vyjadrit,aky mam problem s autom v servise.

Vopred dakujem za pomoc.

Obrázok

Obrázok
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Prechadza olej z vazeliny ktorou je namazany homokyneticky klb co je vedla a pod tou manzetou z gumy.Vazelina je vlastne olej a vseliake primesy ktore mazu,tak v strucnosti.Teplom sa rozklada a nieco pretecie.Podla mna nic vazne ale mala by si behnut niekomu kto pozrie v akom stave je homokyneticky klb,ci nie su vole,doplnit vazelinu a prasknuta manzeta.
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Dakujem za odpoved,cize unika vazelina z homokinetickeho klbu??? treba vymenit len tu gulatu objimku na ktorej sa drzi ten olejovy film??? Kde to ale kupim???
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Podľa mňa ten olej na polos odkvapol zhora...

Nemenil sa nedávno olej v motore ?

Je to tak malý unik, že by som sa z tým vobec nezaoberal, skontroluj to po 2000 km a uvidíš, že žiadny olej tam nebude.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak podľa tej fotky tá troška mastnota nemá nič spoločné s manžetou homokinetickeho kĺbu, by som skontroloval či na tú poloos nejaký olej zvrchu nekvapká.
Tak či tak, bolo by dobré, keby to v nejakej dohľadnej dobe pozrel niekto znalý veci, nemusí to byť nutne Suzuki originál servis a podľa zjavne malého rozsahu sa zatiaľ nejedná o urgentnú záležitosť.
Takže myslím že zatiaľ vôbec nie je potreba riešiť výmenu nejakej „guľatej objímky“, a už vôbec nie že kde to či ono kúpiť, to by v prípade potreby bola starosť toho servisu, kde by to prípadne robili.
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nemusi to byt vobec olej. Vyzera to, ze sa to tam dostalo zhora. Moze to byt aj chladiaca kvapalina. Ale aj olej. Tazko sa vyjadrit ked to clovek nevidi nazivo. Zbehni k nejakemu servisu.
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Dakujem vsetkym za nazor. Vezmem to do servisu. Tesi ma aspon to,ze to nieje nic vazne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných