4x4 auto s pohodlným a lacno udržiavateľným podvozkom

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
ldcentrumlh
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

4x4 auto s pohodlným a lacno udržiavateľným podvozkom

Príspevok od používateľa ldcentrumlh »

Zdravím chlapi. Rád by som si nechal poradiť. Viete prosím Z VLASTNEJ skúsenosti poradiť dáke auto na chatu - cesta je spevnená, ale NEUVERITEĽNE rozmlátená s veľa hlbokými dierami. Na konci je stupák a tak na zimu by bolo dobré 4x4. Hľadám niečo väčšie, čo by s tým nemalo problém a čo najviac odfiltrovalo nerovnosti kvôli deťom a zároveň údržba podvozku, aby bola finančne OK. Ideálne nech to je hladký benzín, ale tiež nenáročný na údržbu. Spotrebu až tak neriešim.

ĎAKUJEM.
BMW 218d Grantourer
Opel Corsa 1.4 Easytronic
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

pri tvojom neobmedzenom rozpocte by som bral g wagen alebo kadilak eskladu :4012:
zhavic11
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09.03.2017 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zhavic11 »

otazka je, ci hladas nieco len na cestu na chatu alebo aj na bezne vozenie sa
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je podobný nezmysel ako trocha tehotná žena.
Buď jedno alebo druhé.Ak oboje má platíť,nie je to lacné.,
ldcentrumlh
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ldcentrumlh »

Dakujem za upozornenie. Aby som to upresnil - na cestu mam auta poriesene. Aj pohodlie je celkom OK, nakolko je na jednom z nich za jazdy nastavitelny podvozok. Ale auto za tolko penazi nechcem humplovat cestou na chatu. Uz pri kupe som nevolil xdrive, pretoze za rozdiel v cene som sa rozhodol kupit na chatu radsej este jedno, daco starsie. Budem v tom vozit rodinu asi 13km tam a 13km spat, z toho asi polovica je rozmlatena cesta. Ale fakt, ze moc rozmlatena.

Mal som volakedy subaru outback, ale servis na to auto je drahy. Mozno ak ma niekto skusenost s jednotkovou oktavkou kombi 4x4 alebo dacim podobnym, hlavne nenarocny a lacny servis, rad si vypocujem. Benzin kvoli tomu, ze u nas nie je problem namerat teploty pod -30 a pri chate cca 1000mnm to bude este veselsie. Celkovo aj s prvotnym servisom na takyto typ prevadzky (do 50km tyzdenne) chcem dat max 2500-3000EUR. Cim menej, tym veselsie.
BMW 218d Grantourer
Opel Corsa 1.4 Easytronic
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

kup si retaze a chod pomaly, ovela lacnejsie ako zivit nejaky off za 3000eur
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ja tento problém poznám. Skratka na niektoré účely ten off skratka treba. Použitie reťazí je riešenie... no, núdzové. Zvlášť ak niekedy ich potrebuje aj ten off-road.
Ak sa bavíme o 26km a 13km je off-road tak k čomu komfort? Lada Niva a máš poriesene. Ja som mal podobný problém, na chalupu som sa s osoba kom dostal len ak bolo absolútne sucho a Outbacku aj na redukcii hore smrdela spojka. Vyriešil to Landrover. No ja som to mal najprv 130km po asfalte
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

ldcentrumlh napísal:Dakujem za upozornenie. Aby som to upresnil - na cestu mam auta poriesene. Aj pohodlie je celkom OK, nakolko je na jednom z nich za jazdy nastavitelny podvozok. Ale auto za tolko penazi nechcem humplovat cestou na chatu. Uz pri kupe som nevolil xdrive, pretoze za rozdiel v cene som sa rozhodol kupit na chatu radsej este jedno, daco starsie. Budem v tom vozit rodinu asi 13km tam a 13km spat, z toho asi polovica je rozmlatena cesta. Ale fakt, ze moc rozmlatena.

Mal som volakedy subaru outback, ale servis na to auto je drahy. Mozno ak ma niekto skusenost s jednotkovou oktavkou kombi 4x4 alebo dacim podobnym, hlavne nenarocny a lacny servis, rad si vypocujem. Benzin kvoli tomu, ze u nas nie je problem namerat teploty pod -30 a pri chate cca 1000mnm to bude este veselsie. Celkovo aj s prvotnym servisom na takyto typ prevadzky (do 50km tyzdenne) chcem dat max 2500-3000EUR. Cim menej, tym veselsie.
ML 320 benzin plyn,generacia w163.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Myslíš ze Ml za 3 si najbližší rok nezapyta na servise 2oj násobok?
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Suzuki Vitara, alebo Pajero pinin, tam sa ale zrejme do 3000 so servisom nevmestíš.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Acon,všetko za tri, aj viac litrov si bude každým rokom a kilometrom pýtať tuke, aj nový šerblik kodak si bude pýtať veľmi veľa tuke, ale on chce teraz za trojku, a keď dobre pozrieš medvede 163 alebo jeep cheeroke z roku pána za trojku, pri troche šikovnosti sa určite najde niečo čo ešte dva tri roky vydrži. Je to vecou šťastia a aj o tom, čo uvedený kolega dokáže svojimi rukami, okrem najedenia sa a písania na fórum. Ja mám momentálne LR Freelander l, rv 02, td4, ak to zrátam nákup, oprava,súčiastky aj rezerva na nové zimne pneu,potom sa vmestim cenou sa do troch tisic eur. Jazdím na ňom do práce z domu do NR 25km a späť, ťahám príves,a v miernom teréne chodím po viničných cestach. Zatiaľ spokojnosť za tie prachy, a presne to pasuje na to čo kolega hľadá.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Trucker, lenže niečo iné je servisov st auto za 3, ktoré nové stalo 200litrov a také co nové stalo 30. Jednak na tom drahom je toho ďaleko viac co odíde, resp už odišlo a jednak ND sú drahšie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: rastislavgregor695 a 14 neregistrovaných