Audi A4 2014 - slabý tlak oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dominiksikula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.07.2013 15:25
Zdieľať na Facebook

Audi A4 2014 - slabý tlak oleja

Príspevok od používateľa dominiksikula »

Dobrý deň, dúfam že mi niekto bude vedieť poradiť. Problém mám taký: že keď jazdím dlhú trasu a zastavím tak mi napíše slabý tlak oleja, boli menené hriadeľe čerpadla, bolo menené čidlo tlaku oleja, bol menený olej aj olejový filter a nevieme prísť na to čo to môže byť... vzdy jak prejdem aspon 100km a zastavim tak to zacne svietit : Zastavte vozidlo! slaby tlak oleja!
Diagnostika neukazuje ziadny problem.
Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keď si zakladal tému,ani náhodou si si nevšimol ČERVENÝM písané ...
Pre rýchlejšie a presnejšie riešenie Vášho problému nezabudnite zadať do témy základné údaje auta. ( Značka, model, rok výroby, kód motora, benzín / diesel, kW, prevodovka)
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

nedavno tu bola tema, kde majitel chcel predist tomuto problemu... prestuduj si stranku vyvazovaky.cz
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

po tych 100km zastavis a svieti mazanie.vypnes motor napr na 5 min znova natocis a mazanie zhasne alebo ostava svietit alebo nic prejdes autom par km zastavis a znova sa po rozsvieti?meral sa tlak oleja?co za olej tam mas
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Daj tam poriadny olej a nie ten hnoj 5W 30 alebo 0W 30, ktorý tam lejú všetci, ktorí nevedia, čo tie čísla znamenajú.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

seven549 napísal:po tych 100km zastavis a svieti mazanie.vypnes motor napr na 5 min znova natocis a mazanie zhasne alebo ostava svietit alebo nic prejdes autom par km zastavis a znova sa po rozsvieti?meral sa tlak oleja?co za olej tam mas
Správne, jediný, koho napadlo spýtať sa na olej. Ešte by ma zaujímal motor.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

jergusko napísal:Daj tam poriadny olej a nie ten hnoj 5W 30 alebo 0W 30, ktorý tam lejú všetci, ktorí nevedia, čo tie čísla znamenajú.

No veď poraď nám všetkým ktorí nevedia čo tie čísla znamenajú, aký olej by sa tam nalial ty ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Predsa M6AD
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 852
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

A máš tam dosť oleja, vieš správne odmerať hladinu oleja? Keď už nevieš napísať aké auto a aký motor máš?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Načo písať také zbytočné laické komentáre, to si nechajte na Facebook a podobné.
Veď aj omnoho primitívnejšie autá ako toto vedia ohlásiť šoférovi, že tam nie je dosť oleja, keď naozaj nie je.
Keď mu vypisuje že je slabý tlak oleja, tak asi je slabý tlak v mieste kde je tlakové čidlo.
Sú len dve možnosti - buď čerpadlo slabo tlačí, čiže nie je schopné vyvinúť na svojom výstupe potrebný tlak oleja, alebo je niekde už za čerpadlom ale ešte pred čidlom tlaku zvýšený únik oleja, takže v sledovanom úseku mazacieho systému motora sa nedokáže vytvoriť dostatočný tlak, keďže olej utečie cez to netesné miesto.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

moze mat cerpadlo zle alebo posunute ojnicne loziska a potom uz tlak klesa.ale moze to by kludne aj tym olejom.najskor to poznat po starte.ak motor naskoci a mazanie svieti 5 a viac sec. motor cochvila konci.ak nie je to olejom.cerpadlo najprv tlaci olej do klukovky a tak na cidlo tlaku.potom ide hore na vacku a hydra.dnes sa uz robi vsetko len na kseft.uz ani diely do aut sa neoplati ine ako original.aspon pre tych co jazdia cez 20000 km rocne.ceny shitov u spotrebaku su uz tak predrazene ze staci priplatit 10 euro a mam original.na to sa da este spolahnut ze to vydrzi to co ma.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných