Webasto nejde nahodit

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Webasto nejde nahodit

Príspevok od používateľa christiane »

Zdravim vas.Mam v aute domontovane z origo sady teplovodne webasto Thermo Top C na naftu.Komplet kable k tomu len sa napojil + a -.A ovalne casovacie hodiny 1533 do kabiny.Po 12 minutach mi ho vyplo.Kedze fungovalo cca 12 rokov tak som ho rozobral a vycistil.Bordel v spalovacej komore.Zeraviaca sviecka funguje,dodavkove cerpadlo funguje,vodne cerpadlo funguje,ventilator funguje.A ked ho zapnem,ventilator sa rozbehne a zastavi.Dalej sa nic nedeje.Plosak premerat neviem.Da sa taketo samostatne webasto napojit na diagnostiku?Alebo rovno vymenit plosak.Aj ten vyzera ako novy.Nove som to kedysi aj kupoval a zapinal manualne cca 50 krat za zimu.Alebo mam v okoli Nitry hladat neaky servis?Za odpovede dik.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Najsorej sa stava, ze ho zablokuje z nedostatku nafty. V nadrzi je “plavak”, ktory je na urovni rezervy. Ked je len rezerva a webasto ma nakopnut, nenakopne. Po 10 razoch sa uzamkne. Odblokuje sa diagnostikou. Takze napichnut
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ja mam naftu napojenu rovno za filtrom nafty.Ale mohlo ho zablokovat ze sviecka bola uz totalne zahodena bordelom.neaky uhlik to je a nepodarilo sa mi ho ani vytiahnut zo spalovacej komory.Asi tam je nafurt.Mozno zajtra behnem do Serede,autoservis Hrabarik.Nerobim reklamu,nerobim tam.Ze maju aj diagnostiku.No a zacinam aj tomu verit ze po par pokusoch sa zablokuje lebo po nahodeni pusti ventilator a po sekunde sa odstavi.Stale to iste.
Nasiel som od nich vyzitku v robote kde maju na nej popisane chybove hlasenia kodov.Ale asi to chce diagnostiku.Tak uvidim.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja mam benzinovy eberspacher a robil to iste ak nemal palivo.tiez je to napojene za filtrom no ma to aj svoje membranove elektormagneticke cerpadlo ktore tika.a to si taha stavu z nadrze cez filter.ak bola membrana zla zaplo sa na 2 minuty a ak malo zacat spalovat vyplo sa.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

zavzdušňuje sa ti to cez netesné spoje na prívode paliva
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Mozno to pomoze ostatnym.Bol som na diagnostike.Najprv sa zblaznila potom namerala nizke volty,cca 8.Tak sme ocistili kostru.Namerane to iste.Tak sme odpojili vypinac 20 A cez ktory som to este mal istene a webasto sa rozbehlo.Viac sme ho nepustali,vsetko od motora rozpalene.Po debate z mechanikom ze ani vypinac 20 A nemusi stihat aj ked to ide cez 20 A poistku pretoze v spicke Webasto berie 40 A ,som doma kable prerobil priamo na kontakty baterky bez vypinaca a Webasto funguje ako ma na hodiny.
Po premerani vypinaca,vypinac isiel do kosa.Dik za odpovede,niekomu pomozu.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných