Honda Accord 2,2 CTDi z 300.000 km

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

desire222
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 02.03.2009 20:23
Zdieľať na Facebook

Honda Accord 2,2 CTDi z 300.000 km

Príspevok od používateľa desire222 »

Čaute chystám sa kupit Honda Accord 2,2 CTDi, všetky kandidátky majú cez 300 000km.
Jedná sa o cca 12 ročné autá tak sa nie je čomu diviť.
Chvál som si prečítal az až, napíšte mi však čo ma môže v najbližšej dobre donútiť otvoriť kapotu, mimo doliatia vody do ostrekovača.

Čítam že:
Common rail vstrekovače majú svoju životnosť
Spojka aj dvojhmota tak isto pri takom nájazde môže byt na hrane.
Vstrekovacie čerpadlo po 300tkm ok ? Alebo uz sa mu moze blizit nejaky servisny interval(ci repas)
dpf je problémové?
Atd...

Viem ze z Vás nikto nemá vešteckú golu, a ani ja, ale niektoré diely aj pri idealnom zaobchádzaní proste casom a kilometrami budu potrebovať pozornosť...a ja chcem vedieť ktoré to budú

Ďakujem :300f:
pannor
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.09.2018 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pannor »

osobne by som do toho nesiel, su auta, kde je taky najazd este v pohode, no honda k nim podla mna moc nepatri. to uz bude taky koniec. no ak mas moznost v pripade potreby kupit novy motor tak oki
desire222
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 02.03.2009 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa desire222 »

Motor sa da kupit okolo 500€ prípadne si niečo doniesť z UK na diely, horsia je ta spoľahlivosť keďže to ze mám cely motor doma mi v DE na dialnici žiaľ nepomôže :/ ...

Asi sa skúsim teda viac zamerat na kusy z menším najazdom KM, alebo ist do benzinu ?
To auto sa mi velmi páči
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Väčšina motorov pri týchto km je už po,alebo pred väčším servisom.To ale k tomu patrí,a až potiaľ v tom nie je problém,kým sú všetky vedomosti o dovtedajšom "pôsobení" majiteľa.Že to niekto potiahne na 400 tis z pôvodnou dvojhmotou,pôvodnými vstrekmi a turbínami a hlavne časticovým filtrom neznamená že to urobí každý kus.Čiže rátať treba pri týchto km doslova zo všetkým ako reálnym.
Najväčší prieser je kúpenie takého,ktorý prešiel pred predajom čiastkovým polepením pre účel predaja a teda pri kúpe to bežný kupujúci nezistí a stav je naoko dobrý.Až prvý servis odhalí veci ktoré nepotešia,a to že zásahov do motora (čiastkových) bolo viac,a riešiacich iba odstrel auta.V tom momente to samozrejme otvára otázku či km zodpovedajú,ak už tie úkony má za sebou.Hlavne ak sa objaví že siahané bolo už aj na dlhoživotné diely toho typu auta.Odborník na Hondy garantovane vie,čo je k daným km "normálne" a čo už nie,a minimálne kde začínajú pochybnosti.
Takže určite by som nekupoval toto inak báječné auto od niekoho kto nebol roky jeho majiteľom,mal by som z toho človeka dobrý pocit že to auto aj jemu dobre slúžilo a vie všetko to,čo ja ako nový majiteľ MUSÍM vedieť,ak nechcem ísť do dobrodružstva a nemilých prekvapení.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

opatrnosti nikdy nie je dost v tychto pripadoch.

Spojka/dvojhmota moze byt vymenena pri 260kkm, DPFko umrelo pri 230k km takze teraz ma len 70k a dalsich 150 pred sebou... vies to je tak...

Preco pisem : jeden kamarat jazdi tuto dvadvojku, ma 340k km, povodne DPF, akurat ho serie EGR - musi ho kazdych circa 30k km vytiahnut von a vycistit lebo mu svieti kontrolka motora na pristrojovke. Uz to ma ventil za sebou, mechanicky uz nie je v poriadku takze mu staci sialene malo a uz je za hranou co spravne detekuje RJ. DPFko ma ale v poriadku preto lebo auto v jeho rukach jazdi Bratislava-Rakusko cize v absolutne idealnom jazdnom rezime, furt teple, masinu nevzduva a nelieta s tym 150+ dokonca este aj naftu tankuje tak ze na pumpe motor nevypina. So vstrekovacmi ani turbodýchadlom problemy nemal, spojku menil neviem kedy. Oleje maximalne 15k km, viac ani milimeter.

Samozrejme to neznamena ze vsetky kusy budu take - ani zdaleka. Najvacsi cirkus je ze s DPFkom ti malokto bude vediet pomoct a novy kus stoji sialeny, sialeny balik na tento voz. Kedysi to bolo najdrahsie DPF na trhu - pamatam si, osobne som sem vkladal prispevok kde bolo ocenene cez 4.000 eur, ano STYRI tisic v dobe ked BMW E60 DPF stalo 1.400 eur.

Kolko stoji dnes neviem, ale take lacne ako na Oktaviu 1.6tdi nebude.

Dalsi kamošš lieta na 2.4i a tiez nema problemy s turbami, vstrekovacmi a EGR :) ten ale kupoval nove nove 000001km tu na Slovensku.

Alebo proste bud chlap, maj pripravenych 3.500 eur v zasobe "keby sa nieco stalo po kupe auta".
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Radšej by som kúpil 2.4 i-VTEC a prerobil na LPG, ako mať problémy so servisom dieslového motora, ktorý bude mať to najlepšie za sebou. Inak 2.4 s LPG som mal, najazdil som takmer 100 tisíc km bez najmenšieho problému. Kombinovaná spotreba 10,5l plynu. To auto bolo úžasné.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
6DODIAK5
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 10.02.2009 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6DODIAK5 »

Mam hondu a aj 2,2 i ctdi,ma len 300tis poslednych 100 urobila za rok, no mene su len komplet spojka,predne ulozenia s tlmicami uz 2krat, brzdy2krat,komplet vonkajsie rozvody bo loziska uz bolo pocut,turbo zatial spoko tak isto aj vstreky, no treba robit napravy.
Myslim keby mam kupovat auto uz hondu nie, ano auto jazdi, ale pride mi ako nedorobene, pripadne urobene na kolene, plastiky pod kapotou hrkaju, interier sa da ale uz sa ozve nejaky pazvuk, no co mi prekaza najviac, ze nahrady su z blata a nieje ich vela a su aj drahe, no a origos veci su kvalitne no drahe a uzucka siet servisov,cize po suciasky cestujes pol slovenska asi pre toto by som uz hondu nekupil,aj ked je dobra a funguje cakal som lepsiu kvalitu,a to som mal stilo,motoricky bolo jtd lepsie ako je ctdi.
stirling
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 04.10.2008 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stirling »

kamos mal tuto hondu, neskutocny nezmar dokonca par krat havaroval fusersky opravil a islo dalej totalny nezmar , jedine coo bolo zle bolo dpf, nove stoji okolo 1000 eur aj s vymenou nacenene v honde nitra par rokov dozadu teraz neviem, nakoniec to auto zastavila totalka inak by ho mal doteraz, malo vysoko cez 300k
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Veď tieto motory sú väčšinou bez DPF filtra.
Teda ak nie je r.v. 2006 a viac, dovezené zo západu...
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní