Opel Zafira tourer LPG - zly plyn natankovany

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ballack1013
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.09.2018 17:32
Zdieľať na Facebook

Opel Zafira tourer LPG - zly plyn natankovany

Príspevok od používateľa ballack1013 »

Dobry den.Potrebujem radu.Mam Opel zafira tourer LPG asi 20 mesiacov a stale mi neprepne z benzinu na plyn.Pri reklamacii povedali,ze bol zle natankovany plyn a ze netankujem na Slovnafte.Pri kupe auta nam povedal pradajca,aby sme tankovali iba Slovnaft,tak aj bolo.Na predajni to neakceptovali.Dali sme to precistit(125 eur cca) a po 2 tyzdnoch asi 2 tankovaniach na Slovnaft pumpe opat neprepne na Plyn.Je to opat v servise.Vlastne moja otazka ja ci na origos plyn montvany neni zaruka na strekovace.
Neni som ochotny dat Oplu 1200 eur za strekovace.Dakujem za kazdu radu.Porpipade Vam aj zavolam ablizsie pokecame.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Predpokladam ,že tam je sekvenčne zariadenie LPG.

Neprepne vobec nikdy, alebo len pri znovu naštartovaní tepleho motora ?

Musi prepnuť pokiaľ sa naštartuje studený motor, akonahle dosiahne teplota chl.kvapaliny určitu hodnotu /40°C/

Z vstrekovačmi toto nema nič spoločné.

Ak bol splyńovač prečistený,zrejme to neurobili dokladne... a nejaké svinstvo, ovplyvńuje podtlakovú regulaciu a jednoducho na plyn neprepne....

Znovu vyčistit a dať odborne skontrolovať a nastaviť.

A samozrejme ZMENIŤ SERVIS !!!!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mna to uz nebavi s tym slovnaft plynom pocuvat...na ten plyn jazdim iba uplne vynimocne a pri vymene filtrov neboli v servise ziadne pripomienky k stavu, takze ich posli do vieskam aj zo slovnaftom...ale samozrejme bola tu jedna kauza pred casom s bordelom v palive nemenovanej kvality rovno z dobreho nemecka /ingolstat/, az mas tu smolu ze si niekde zobral nahodne take cosi a nemas k tomu presnu referenciu a doklad, ze by si to riesil cez pumpu, tak si opravu samozrejme zaplatis sam, snad by si to nechcel po vyrobcovi auta ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ballack1013
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.09.2018 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ballack1013 »

Ked nastartujem par minut ide na plyn po chvili uz benzin.


bajo777-ako mam vediet,ked celu dobu tankujeme iba slovnaft a BA,TT, dialnice ,ze som natankoval bordel.???
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Možno si nenatankoval,žiaden bordel, len servis si z teba urobil dojnu kravu.... :4090:

na system LPG sa da zvaliť uplne všetko.... lol

Inak v živote by som nekupil žiadne fabricky namotovane LPG,
pointa je v tom, že z nim nemožeš isť na servis nikde len do autorizaku , lebo ma uzamknutu RJ..
A vieme aka je odbornosť , morálka a ucta k zakaznikovi v slovenskych autorizakoch (!) samozrejme, česť nejakým zopár výnimkám....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

ballack1013 napísal:Ked nastartujem par minut ide na plyn po chvili uz benzin.


bajo777-ako mam vediet,ked celu dobu tankujeme iba slovnaft a BA,TT, dialnice ,ze som natankoval bordel.???
Aj ten Eco plyn od Slovnaftu , nie je žiaden zazrak ... a ma premenlivu qualitu... Nech tu Hatiar hovorí čo chce.. je to tak. :3c90:
Mal som skusenosť , že na Eco+ plyn natankovaný v Madarsku
motor mojho Chevroleta tahal lepšie ako na Eco plyn natankovany na Slovensku...

A to už mam najazdené len na LPG viac ako 150 000 km, na tomto Chevrolete ... :300f:

Ked som v zahraniči tankujem na znamych pumpach aj na no-name pumpach
a každy jeden LPG v zahraničí je qualitou lepší ako spomínaný Eco+
vynimkou je samozrejme Rumunsko , tam sa aj na Shell da nabrať posledny shit,
dalej polsky LOTOS je shit, ORLEN je zhruba porovnatelny z Eco+
kým absolutna špička je BP , LPG na Shell v CZ,a každy jeden LPG natankovaný v D
Čo sa týka Slovenska neosvedčila sa mi Flaga, motor ide velmi hlučne, dalej Tomegas detto aj ked vykon ma dobry, a Lampogas z OMV je zbytočne predražený aj ked o.K.
ku nejakým no-name čerpačkam, štylu 4 ks na celom Slovensku sa nejdem vyjadrovať....
ballack1013
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.09.2018 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ballack1013 »

laco1871 napísal:Možno si nenatankoval,žiaden bordel, len servis si z teba urobil dojnu kravu.... :4090:

na system LPG sa da zvaliť uplne všetko.... lol

Inak v živote by som nekupil žiadne fabricky namotovane LPG,
pointa je v tom, že z nim nemožeš isť na servis nikde len do autorizaku , lebo ma uzamknutu RJ..
A vieme aka je odbornosť , morálka a ucta k zakaznikovi v slovenskych autorizakoch (!) samozrejme, česť nejakým zopár výnimkám....
Tak nemam ziadnu sancu aby mi to opravili v zaruke?To snad nieje mozne.55000 km
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked to je palivom, tak ne :41c2:, mozes skusit ten slovnaft, ze mas blocky iba od nich a k extra cene, si dostal este bonus...volake kakafko do systemu, ale skor bych veril ze to.mas rozstelovane, alebo.bude stacit vymeit filter, alebo nejaka banalita, osobne bych sa na cely sopel servis vyjesral a isiel do plynovej dielne...aj za cenu vymeny RJ plynu, aby mohli sa tam dopojit
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Troška od veci ,ale z asi 30tich plynových aut čo som vlastnil,len jediné malo naozaj vážny problém s plynom - OPEL kod motora Z14XE.
Keď som zháňal druhý motor na výmenu tak som sa bavil s šmelinármi čo tieto motory točia a všetci mi tvrdili ,že je bláznovstvo dať do tohto motora plyn. Neuveril som, a po velmi krátkej dobe som odpísal aj ďalší motor - dokázatelne použitím plynu, lebo auto pred tým bez plynu najazdilo 10tisíce km.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pravdepodobne Ti neotvara niektory elektromagneticky ventil.

Mal som to na dustery.

Jeden ventil je v nadrzi a jeden vpredu. Treba zistit, ktory. Napriklad sluchom. Pretoze to ma cvaknut.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pravdepodobne Ti neotvara niektory elektromagneticky ventil.

Jeden ventil je v nadrzi a jeden vpredu. Treba zistit, ktory. Napriklad sluchom. Pretoze to ma cvaknut.

Ak mas auto v zaruke a autorizak to nechce riesit, ozvi sa mi. Do SS som Ti poslal kontakt na mna.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Ahoj,skús nám napísať odkiaľ si,možno Ta navedieme do LPG dielne,kde Tvoj problém odstránia s tým,že sa vykasles na celý Opel a ich laborovanie pokus-omyl.
ballack1013
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 11.09.2018 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ballack1013 »

Som so Sladkovicova.

Tak idem prave od nich.Auto vratili zistili,ze strekovace su v poriadku a je chybna kabelaz nejaka cievka.Na kanci buduceho tyzdna vam to vymenime.Je to v zaruke.Trosicku som sa potesil.Na ako dlho neviem.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

zaujimave je ze ked hocikde natankujem stale mam dost podobny dojazd , auto na lpg netrha , je tam brc montovany v sturove ,, davam tam aj jurki , v nedelu v hurbanove za 0.53 za liter a bez problemov , auto sandero dacia 1,4 mpi na lpg cez 70 tisic
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ok takze nakoniec to s palivom nemalo nic spolocne, aspon, ze to opravia v zaruke

inak je to uz asi druha tema o Zafire s tovarenskym LPG za posledny cas, ktora ma problemy este pocas zaruky

Opel ak sa nemylim montuje vo vyrobe Landi Renzo, Dacia taktiez,
najhorsie je, ze autorizaky sa do toho nerozumeju
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní