dovoz zo zahranicia - casovy limit

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

toxiksvk
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 28.04.2016 14:55
Zdieľať na Facebook

dovoz zo zahranicia - casovy limit

Príspevok od používateľa toxiksvk »

Zdravim, chcel by som sa spytat ci je nejaky casovy limit na prihlasenie vozidla dovezeneho zo zahranicia. Na MINV som sa docital ze sa musi prihlasit do 30 dni ad jeho nadobudnutia. To je daka blbost nie? Bol som v tom ze ked tak ci tak musim robit KO a pod tak je jedno kedy sa to prihlasi, ked aj na jar. Poradte please :41c2:

link na MINV: https://www.minv.sk/?prihlasenie-doveze ... zahranicia
aundy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 20.04.2017 10:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aundy »

máš to tam hrubým zvýraznené, že vlastník vozidla je povinný ho prihlásiť do 30 dní po jeho nadobudnutí, tam nič nenavymýšľaš, je jedno čo si si ty doteraz myslel
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Jasné že je to blbosť ktorú si dali úradníci ako oficiálny dokument - aj vyhláška a zákon je v podstate blbosť ale len blbec bude skúšať čo sa stane. Možno nič, počkaj do jari, možno bude fajn zima a pekný marec.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nie je tam uvedené že odkedy je toto znenie zákona platné, ale pred rokmi sa mi stalo, že mi to trvalo tuším aj pol roka od toho ako som auto kúpil a nikomu ten dátum na kúpnej zmluve a na odhlásení v Rakúsku nevadil.
Ale ak to tam tak je, asi sa treba snažiť to dodržať.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Nestraste ho. Auto donesene zo zahranicia je jedno kedy si ho prihlasis. Svagor ma donesene z F auto a pol roka mu stoji vo dvore a nic. Musis mat spravene potom Ko stk a ek a mozes ho ist prihlasovat. To plati asi az teraz ked si niekto dovezie auto tusim.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Kto ho straší? Veď je jasné čo sa píše vo vyhláške a kľudne nech si to vyskúša nakoniec ak je možné ho neprihlásiť nikdy potom je možné ho prihlásiť kedykoľvek - od kúpy až do doby Nikdy. Sme na Slovensku a tu je možné všetko - aj že to bude Ok aj že to bude problém.
Už som to písal - mám v TP popis iného modelu ako je auto reálne a existujem s tým normálne - STK,EK,policajné kontroly...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mozes ho mat aj 10 rokov neprihlasene nikto ta nebude nahanat.problem moze byt az ho po tych rokoch pojdes prihlasit.je to naschval tak spravene aby tie dovozene auta nestali po bazaroch neprihlasene.aj ked oni to vedia papierovo spravit.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a tak pre zaujímavosť aký je dôvod kúpiť auto a potom na ňom nejazdiť?
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Na zaklade coho zisti statny organ, kedy som auto nadobudol?

Kupna zmluva kludne moze byt v ustnej forme a su krajiny, kde sa vobec nerobi odhlaska, pripadne kym auto kupim, moze uz prejst cez ruky tisic kseftarom...
toxiksvk
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 28.04.2016 14:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toxiksvk »

Je to tak ako pise Petzi, seven549 a Rolfos. Je jedno kedy sa od zakupenia auto prihlasi, za doklad o nadobudnuti sa nepovazuje kupna zmluva ale doklad okresného úradu odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií o schválení technickej spôsobilosti vozidla alebo uznaní jeho typového schválenia, teda KO. :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak je auto na prevozkách tak limit je ich platnosť aby si nemusel na KO viezť auto na vozíku.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rolfos napísal:Na zaklade coho zisti statny organ, kedy som auto nadobudol?

Kupna zmluva kludne moze byt v ustnej forme a su krajiny, kde sa vobec nerobi odhlaska, pripadne kym auto kupim, moze uz prejst cez ruky tisic kseftarom...
Rolfos - ale policajt môže požadovať doklad ako si auto nadobudol. Sice nie za auto ale viezol som na vozíku okná a dvere a zrazu majáky stopka a asi finančná polícia pýtala doklady od tovaru. lol Ak by som nemal faktúry a dodacie listy tak big problema.
To napochodujem k policajtom že reku prihláste mi tento kar a nič k nemu ? Akože somárov je po republike dosť ,ale zase až takýchto veru nie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

VLADY napísal:Ak je auto na prevozkách tak limit je ich platnosť aby si nemusel na KO viezť auto na vozíku.
prevozky nie su odrazom limitu prihlasenia, ale iba dokedy s tym moze jazdit
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: dovoz zo zahranicia - casovy limit

Príspevok od používateľa wilz »

Myslím že nemá význam do toho pliesť prevozné značky a kontrolu financov na ceste, nepojazdné auto nepôjde na prevozných značkách a pokiaľ má človek pri náhodnej kontrole dôveryhodné doklady o kúpe, tak policajtov ani financov to ďalej nezaujíma a nemajú dôvod to ďalej evidovať a sledovať.

Automaticky sa predpokladá, že auto na značkách, ktoré doveziem z ČR, budem chcieť tu aj prihlásiť.
To ale nie je prípad ktorý rolfos uvádza, takže pokiaľ nejdem s autom na okresný úrad z dôvodu schválenia technickej spôsobilosti vozidla, tak tu o tom aute nikto nevie a de fakto to je podobná vec ako keď si v Česku kúpim chladničku, pretože keď tu auto nebolo prihlásené do evidencie vozidiel, tak ani nevznikla povinnosť ho odhlásiť, spolu s celou procedúrou ekologickej likvidácie.

Aj keď teda nepochybujem že zrejme dôjde doba, že aj takéto transakcie sa budú medzi štátmi v EU sledovať, aby náhodou nejaké takto prevezené auto ekologicky nezlikvidovalo túto planétu, resp. Európu, lebo všade inde nevymýšľajú takéto potrhlé povinnosti pre svojich obyvateľov
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: dovoz zo zahranicia - casovy limit

Príspevok od používateľa oco13 »

Prsne tak , je tu milion neprihlasených aut z vonka . Ale ty svoj črep ak neprejde stk musíš ekologicky zlikvidovať - zadarmo odovzdať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných