VW Golf VII , 2.0 tdi 110kw výmena rozvodov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/4 ... priemerom/


Zo štatistiky asociácie ACEA vyplýva, že štátom s najnižším vekovým priemerom vozidiel je Luxembursko. V malom štáte s vysokou životnou úrovňou majú autá priemerný vek len 6,2 roka. Za ním nasledujú Spojené kráľovstvo a Dánsko, kde priemerný vek vozidiel dosahuje 8,5 roka

ale kaslat na vek aut,mna skor zaujala tema co si daval vlani

absurdnosti-v-dansku-t70469.html

u mna je skor tato aktualna :)
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

keby zarabas take penaze tak po 4 rokoch to auto predavas a beres dalsie
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

šéf jednej veľkej a prosperujúcej dánskej firmy jazdí na P406. Na otázku prečo nemá nové-novšie povedal A načo? Toto mi slúži vyhovuje nemám dôvod meniť. To len chudobina sa chce voziť v prémii a budiť dojem Mám na to.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

cobo77 napísal:Lenže koľko zarobí taký zaprdený Dán...keby ludia u nás zarábali aspon 3-4000 EUR ludia by auta servisovali ako sa patrí a nekupovali by 10 rocné staré sunky....3-4 roky leasing splatený a berie sa nové ziadne vraky...
- auto nie je rožok aby každý menil čo 4 roky. sú aj iné položky ktoré v západnom svete hrajú do rozpočtu - bývanie a vzdelanie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mentalita...rozumný sa nechváli ani tým čo má.Zato hlupák aj tým čo nemá.Auto je vec nutnosti a potreby.Dáni si zrejme nemusia nič dokazovať
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

tak to by si sa divil kolko takich ludi najdes
Naposledy upravil/-a metamor v 28.08.2018 09:20, upravené celkom 1 krát.
flippy
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 04.04.2011 13:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flippy »

treba pozriet hlavne kod motora ...ja mam CFFB Passat B7 a tam je predpisana vymena 210000km...menil som ked malo asi 208000 km a povodny remen by este v pohode nieco vydrzal, takze pozerat nielen najazd ale aj vek auta......auto malo samozrejme 3 roky...proste ten remen je dostatocne dimenzovany na taky najazd...a myslim ze pri niektorych kodoch je dokonca vymena 240000 km...ale to mi len hovoril mechanik...takze by to bolo treba preverit...vymena oleja nie je nutna ale zase to nie je taka polozka...inac mna material na rozvody vysla asi 150 eciek plus robota v autorizovanom servise VW Kosice Auto Gabriel 120 eciek...ale teraz uz dvihali normohodinu...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mal by som na buduci mesiac pracovať v Kieli na severe Nemecka, takže pojdem do Danska omrknuť osobne, či gnagy hovorí pravdu...
Napr. ja som videl v Nemecku spustu aut s registraciou v DK, a žiadne take ake vymenoval gnagy medzi nimi neboli, vždy to boli auta nové max. 3 ročne ...
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Laco do Nemecka nepôjdu predsa s črepom. Ten, kto má na cestu do Nemecka, má aj novšie auto. Ale ktovie, či ten Starlet im zatiaľ nestráži ich dom :)

Ja tu vidím toľko starých áut, že až. Aj Ty uvidíš. Budeš sa čudovať, aký je tu vozový park. Sem-tam nejaká Tesla a drahšie auto, ale drvivá väčšina áut je starších, ako bežne vidíš na Slovensku.

Tú štatistiku vekového priemeru áut poznám. Na tom sa dá len zasmiať.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

dani maju prihlasovaci poplatok na novom aute 100% z ceny auta.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Presne tak. Donedávna to bolo 150%.

+ stk a ek pred prihlásením stojí okolo 130 euro
+ ečv stoja okolo 300 euro


Takže jednoduchšie je kúpiť auto už v Dánsku. Ale je ťažké nájsť také, čo nemá hrdzu.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to mas aj v tom svajciarsku.domaci gazda jazdi hocicim od roku 1990 a cudzinci tam dlhodobo zijuci balkanci na 2 rocnom bmw M3 co sa divim ze je to aj zbytocnost kedze na dialnici je 120km/h a nevyuzije to.pri prekroceni rychlosti o 30km/h mesto okreska dialnica trestny cin.auta prevladaju benzinaky.na diesle je aj vacsia pojistka a nafta drahsia.

praca servisu taktiez draha rozvody na passata V6 okolo 3000chf.vymena hadice od chladica k termostatu 120chf len robota.autobateria v autorizaku 80Ah 300chf varta alebo bosch.auta servisovane v autorizaku maju aj ako stare velku hodnotu no odnepamati sa vedia u aut historia.auta v bazaroch alebo z dovozu alebo servisovane u garazmajstra maju malu hodnotu neda sa overit minulost.a tiez auta bez stk ek mala cena hoci aj 5 rocne.

v dansku asi bude rozdiel medzi nami tym,ze tam si kupia auto za hotove u nas nemecko rakusko a aj to svicarsko vsetko leasing.80 percent aut na cestach vsetko leasing.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Aj tu drvivá väčšina áut je predávaná na splátky. Tak 18 tisíc eur na nový Yaris jedna nulku nasporíš ťažko :)

Ver mi, že v Dánsku je servis drahší. Tu ti s hadicou vymenia aj celý chladič.

Výmena motora Mondeo 1.8 tdci 80 000dkk - trošku nad 10tisíc eur. Preto sú tu najobľúbenejšie japonské autá, tam ťažko dôjde k výmene motora len tak náhodne.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Tiež nekupujem nové autá ale čo prvé vymením rozvody plus filtre a olej ostatné co ukáže stav auta ale rozvody a olej základ,kde sa nešpekuluje ci to bolo alebo nebolo menené, dnes nie je problém dať pečiatku do servisnej knižky...
marcuso
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.06.2018 12:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcuso »

mám iba doplnujucu otazku, kam to chodis servisovat? DO značkovej predajne, alebo tak kde si kupil, alebo kamkolvek kde sa v tom vyznaju?

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných