Honda Accord 7g, 2,2 iCTDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Zdravim vsetkych,
prispevok som pisal narychlo, z mobilu, pretoze som sa blizil do zony bez akehokolvek mobilneho signalu, tak som to stihol len tak v kratkosti popisat.
Takze, isiel som na Donovaly, smerom z BB do RK, je tam taky dvojpruh, tam som sa potreboval rychlo rozmehnut aby som obehol auto, takze som to na 4. prevodovom stupni natiahol trochu viac, aby som po preradeni na piaty nestratil rychlost. Ako som to mal na 3000 otackach, tak som zacitil ze je nieco spalene.
Z tohto popisu je zrejme jasne, ze ide o manualnu prevodovku.
Auto je z r.v. 2006, po facelift model.
Bezne to takto nenatahujem, teda bezne take vysoke otacky nedosahujem, iba na dialnici pri vysokych rychlostiach, ale to uz mam zaradeny 6. prevodovy stupen.
Mohla by to byt asi ta spojka, asi to dava logiku.
Medzi casom jednu cestu odsoferoval moj otec - prvy krat v tom sedel, a co cert nechcel, neuvedomil si ze pri akceleracii to tiez natiahol na cca. 3000 otcok, a znova ten zapach.
Pri beznych otackach necitit nic, vsetko je, zda sa, v poriadku.
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Ziadny problem s fungovanim spojky som nezaznamenal.
Ten zapach isiel z mojho auta, nie z cudzieho - spalene brzdy pachnu inac, ten zapach uz poznam.
A taktiez, ako som pisal, otec to natiahol, nevedomky, tiez na vyssie otacky a zapachalo to rovnako.
Tak isto dalsia vec, bol som teda par dni na chate kde auto stalo. Prvy start po niekolkych dnoch, dnes rano, a tiez bolo citit rovnaky zapach niecoho spaleneho.
Tak, zeby potom vyfuk, ako tu niekto iny pisal? Skusim to zajtra este omrknut okom, ale neviem ci nieco najdem. V motorovom priestore vyzera vsetko v poriadku.
Zajtra mam cestu do BA, tak hadam odpozorujem dalsie priznaky pri specifickych podmienkach.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Samozrejme my tu nemôžeme vedieť v akom stave je spojka na tvojom aute, možno je opotrebovaná, ale možno ani nie.
Sám som kedysi zažil, že som mal problém vyjsť na kopec s naloženým autom, otáčky motora stúpali a auto spomaľovalo, to bola jasná diagnóza.
Ale zase sa stáva, že keď človek pri rozbiehaní zaradí omylom vyššiu rýchlosť ako by malo byť, napr. štvorku namiesto dvojky a zachraňuje situáciu zošliapnutím plynového pedála, tak vtedy aj dobrá spojka preklzuje a zasmrdí. No a tá spálená vrstva je ešte chvíľu cítiť, takže netreba hneď panikáriť, ako sa hovorí, načo sťahovať gate, keď je brok ešte ďaleko.
Ale zase, ak sa podobné situácia opakujú, tak možno to naozaj znamená opotrebovanú spojku, ak je to pôvodná z r.2006, tak možno už má aj nárok na výmenu, aj keď s ňou doteraz nebol problém, ale raz problém musí dôjsť.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

ci vam tam nezdochol nejaky zivocich na spravnom mieste a teraz ho tam opekate :)
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

V cicikoch s motorom 2.2 cdti do roku 2009 boli praskajúce zvody od motora. Možno cez ne sa pretlačí dym k ventilacii a bum do kabiny.

Druha možnosť. Neubúda olej? Že by ho tlačilo niekde z motora a zapeká ho ako vytečie po motore
rvt-dsgn
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 15.07.2016 18:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rvt-dsgn »

Olej neubúda. A tiež, bolo by to cítiť ináč.
Tie zvody... Pokiaľ viem tak predosly majiteľ ich menil.
Spojka funguje bez problémov tak, ako doteraz.
Kvôli pracovnej vyťaženosti som nemal vôbec čas to riesit,
Takže netuším čo by to mohlo byť ale hádam sa s tým najbližší týždeň dostanem do servisu.

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných