rozvodova sada INA

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

rozvodova sada INA

Príspevok od používateľa mjato »

Nazdar,
kupil som rozvodovu sadu INA,ale na ozubenych kolesach je takyto vybrus a neviem co si mam o to mysliet.Pripada mi to ako vybrusene vyrobne cislo,alebo znak ineho vyrobcu.Neviem to posudit nakolko som este nove rozvodove kolesa nikdy neobjednaval a neviem ako maju byt oznacene z firmy INA.
https://postimg.cc/image/n81mpj8cn/
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Škoda mudrovať,dobrý pocit z toho nie je.INA nie je značka čo sa musí hanbiť prezentovať vlastnú značku.Stretol som sa výbrusov napr u Lemfordera,kde tiež platí za vysoko kvalitnú značku ktorá môže hrdo svoju značku natlačiť na výrobok.Je to také že človeka spochybní a ani nehovorím...rozvody.Ani neviem ako by som sa sám zachoval,je to blbé
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Bežne sa to robí pracujem tam , nejde o iného výrobcu ale boli to výrobky do prvovýroby danej automobilky kde je vyrazený znak automobilky ale keďže bolo vyrobených viac kusov ostatné diely idú do predaja ako náhrada ,ťa ta konkrétna značka sa odfrezuje
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Vcera som volal aj do INY,ale nikto sa nevedel zodpovedne vyjadrit.Ten vybrus vyzera tak poloprofesionalne.Nie je to hrbolato vybrusene rukou,ale nieje to ani opracovane na stroji.Napadlo ma ci to nieje nejake vyvazenie,ale nakolko ma to velke ozubene koleso v sebe rozne nesimetricke priemery dier a male ozubene je vybrusene na popisnej strane,tak to vyvazovaci vybrus asi nebol.
Dakujem za odpoved.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

presne aj ja som to mal u lemforder napinak ale drazkoveho remena.vsetky vyrazene znaky a cisla sedeli presne aj s polohou z povodnym originalom.kludne to montuj.tak ci tak velmi vela dielov pre automobilky sa vyraba u nas alebo v cechach.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mám názor že ak to aj je všetko ok,je to hlúposť to robiť.Jediné zdôvodnenie aby znak napr. Audi zmizol je aby sa diel nemohol predať ako originál.S tým sa človek tisíckrát stretol že totožné ložisko napr má v obale od Audi dvojnásobnú cenu ako ten istý diel toho istého výrobcu v jeho obale.A to ešte len tam idú podobné ťahy kde sa jedná o drahý celok v ktorom napr je kritická el.súčiastka a tam automaticky chýba označenie,identifikátor.Až sa raz seknú na jednom,šikula človek pod určtým uhlom svetla odčíta a je po vtákoch.Integráč je možné kúpiť za kontajner za tri eurá aj z kontajnerom z číny.Oni zrejme dobre vedia že kopec šikovných iba čaká na ich chybu alebo nedôslednosť,a tajomstvá sú vonku.Je to trochu smiešne,lebo by ma zaujímalo,koľko ľudom je niečo platné vedieť aký modul sníma otočenie v motorčekoch výrivých klapiek ktorý ako celok je pomerne drahý a je opravitelný za 0,5 e.-.Ale...veď ľudia sú dnes lenivý si pomaly aj gate stiahnuť pred veľkou potrebou,nie ešte sa prpliť z výmenou blbého integráča.A tých pár nelenivých mozočkov snáď im kšeft totálne nezničí.Každopádne je toto divný svet,má jediný klad,že kto premýšla má dvere k zárobku otvorené dokorán a mínus je že lahšie je kradnúť,takže voľba je zväčša jasná a tak je to ako to ako to vidíme
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja som v prvom rade myslel na ten fakt,ako na kľúčových veciach chýba označenie.Potomn keď sa dopátraš (náhodou a štastím) čo to hergot vlastne je,ideš do kolien že kúpiť vieš len pás do výroby kde ich snád stovka,a to za haliere doslova celý pás.Tam sa začne človeku vyjasňovať aký biznis je tlačiť elektroniku kde sa len dá
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

mjato napísal: vybrus
V minulosti si pridal video na ktorom je to urobené taktiež.

https://www.youtube.com/watch?v=z-y93lMjYkI


Konkrétne 1:05:52
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Zbytočne špekulujete včera sme frezovali znak BMW z napínakov do motorov originál zo znakom ide do BMW a zbytok na predaj ako druhovyroba zo znakom to kúpiš v originálnom balení BMW tie frezovane ako druhovyroba už som písal že sa to robí bezne
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

to iste som mal vyfrezovane, nie rozvody sice ale hella diel totozny s originalom, v mieste kde bolo vw, audi logo vyfrezovany pas, vedu by som z toho nerobil
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

tiež pridám svoju skúsenosť, len pre tvoje upokojenie...nedávno objednané zadné brzdové strmene TRW, po vybalení som si hneď všimol výbrus pod znakom TRW, tak som sa pozrel na pôvodné a na mieste výbrusu znak VW/Audi...inak na oko totožné
tie znaky sa asi nechávajú len pre značkové servisy, nech majú dôvod pítať za to dvojnásobok :d :D
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Dik za postreh,aletebe ostal aspon znak vyrobcu.Vybrusili urcenie modelu inej znacky aj na ktory pasuje strmen koli tomu aby to nemylilo zakaznika.To dava logiku.Ale ked si kupis vyrobok bez oznacenie,resp.s jeho zakamuflovanim tak ta napadne vselico zvlast ked to nestoji paar euro,robota tiez nieje na hodinu a konecny efekt moze mat po par kilometroch fatalne nasledky pre motor.Osobne som chcel ist za kamosom do kaliarne nech mi zmeria tvrdost povodneho a noveho kolesa a zistil aspon cosi o kvalite vyrobku.Necakam ze budu kolesa nacementovane,ale vedel by som ake blato tam montujem.
Ale po precitani temy som sa dozvedel,ze je to normalne aj ked to dava obrovske moznosti roznym prebalovacom...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nech je to akokoľvek,zneistuje to.Ak by bol v prsteni vybrúsený punc,nik by to nekúpil,darmo by mi vysvetloval že je to zlato z turecka.Tieto veci sú často drahšie.Hypoteticky...ako potom zisťiť že daný diel nie je srač.ko.vý a účel je že ho môžu vydávať za diel dobrej kvality ?! V dnešnom svete klamstva kde treba skúmať hologrami a klamať je bežná súčasť denného správania už aj od naj ľudí planéty ?! Dnes je klamstvo tri razy bežnejšie než pravda.A že to tak nebude celkom,a bude to zmes aj - aj je isté,.Pretože množstvo týchto vecí,ak sú totožné z prvovýrobou pre značku,prečo nevydržia toľko.Prečo ten vybrúsený Lemforder nevydrží tiež tých 380 tis km ako vydržala prvá fabrická montáž ?! A to platí odjakživa,že druhá sada dielov sa nedožije tie km čo pôvodná.
Ja hovorím že v tom logiky niet za mak,je to iba jeden odtieň dennej špinavosti z ktorými automotive žial zrástlo do jedného celku
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

braga napísal:Zbytočne špekulujete včera sme frezovali znak BMW z napínakov do motorov originál zo znakom ide do BMW a zbytok na predaj ako druhovyroba zo znakom to kúpiš v originálnom balení BMW tie frezovane ako druhovyroba už som písal že sa to robí bezne
kvalita je ta ista? nejde o druhu triedu?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

kvalita je totozna s dielmi do prvovyroby len ako so pisal zo znakom idu original automobilkam lenze ak bolo spravenych viac kusov z nejakeho dovodu zbytok ide na obycajny trh, skor si myslim ze zakaznik si moze byt isty kvalitou prvovyroby , ak sa to bude robit v buducnosti odfotim vam original diel plus ten isty vyfrezovany

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných