Ako platiť za auto?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kokizml
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23.01.2014 08:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokizml »

Ja som predaval svoje auto. Peniaze mi kupujuci vlozil na moj ucet v mojej banke. Nasledne som auto odhlasil na neho... Ako predavajuci som nechcel ani pocut o tom, ze najprv odhlasim auto na kupujuceho a az potom dostanem(?) svoje peniaze.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ale ako mu môžeš radiť, aby veril, že jemu sa nič nestane, keď existuje kopec ľudí, ktorým sa stalo (a tiež verili)?! Má sa spoliehať na šťastie a svoj úsudok (zaslepený vidinou prvého auta)? Prečo sa tomu radšej nevyhnúť keď to nič nestojí ani jeho ani predávajúceho?
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Kazdy den sadam do auta, a mozem sa zabit, napriek tomu sadnem a verim ze sa nic zle nestane. Kazdy den idem po ulici a verim ze dojdem domov. Zakazdym ked idem do roboty, verim ze ma v nej netrafi slak. A ked raz za cas kupujem auto, tak verim ze zrovna nenarazim na debila co ma chce oblafnut. To vacsinou uz zistim podla telefonatu alebo mailu, alebo po prichode na obhliadku a vycuvam skor ako by mohol nastat problem. Ja mu neradim ze nech mu da peniaze na ucet.... ale radim aby sa dohodli, a aby bola dohoda akceptovatelna obidvomi zucastnenymi.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

ako to teda je :)

dovoluje dnes systém policajtom auto odhlasit na druheho človeka pokial na nom visí exekucia/zalozne pravo?
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ked som kupoval auto, 10 000 EUR som previedol na účet predajcu z mojej banky v jeho prítomnosti a zvyšných par stovak az po prepise (auto bolo dovezené a ziadosti na uradoch kvôli registracii už boli s mojim menom)

Týpek je zamestnaný na TPP, ale auta kupuje na vlastnú srocku, žiaden autickar, bol som u neho doma, rodinny dom, dve deti. Žiaden kseftar, ale seriózny pán. Kúpno-predajnú zmluvu sme podpisovali pred notárom.

Dokonca PO PREDAJI som mu zaplatil za výmenu oleja a filtrov s tým, že som sa odviezol a priviezol domov na jeho aute, zatiaľ čo on servisoval moje.

Ako bolo spomenuté, treba cit na ľudí. Auto bolo preklepnute cez CEBIU a AutoDNA.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

midnightman napísal:ako to teda je :)

dovoluje dnes systém policajtom auto odhlasit na druheho človeka pokial na nom visí exekucia/zalozne pravo?
Su to 2 rozlicne pojmy, ktore si netreba mylit- exekucia a zalozne pravo nie je to iste... Exekucia je blokacia majetku v pripade, ze ma niekto zavazky a neplati ich... Zalozne pravo vznika napr. pri autouvere a na DI evidovane nie je.
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

cicmanec napísal:Prečo sa problému radšej nevyhnúť ako veriť neznámemu človeku a potom plakať?
Presne tak ... problémy a zaslepenosť nastávajú, keď sme ovplyvnení vidinou dobrej kúpy, alebo predaja ... a vtedy sa človek namotá na habaďúru.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

cicmanec napísal:Najlepší spôsob ako prísť o peniaze. Čo spravíš keď auto na teba neprepíše lebo sa nebude dať napr. kvôli exekúcii? Auto sa vypláca až keď máš v ruke techničák so svojim menom v ňom!
suhlas!!!
Na nic ine nepristup
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

tato tema si dost odporuje s temou kde ste radili dat auto na skusobnu jazdu az ked mam peniaze vo vacku.

Myslim ze je to o vzajomnej dovore, inak by ste asi pisali keby ste predavali auto.
Modelova situacia, predavate auto napr. za 300e,(kupna zmluva ustna,ved auto lacne) chlapik pride za vami, peniaze vam chce dat az potom ako bude odhlaska na jeho meno. Potom povie ze peniaze vam uz dal, jeho dvaja kamarati to dosvedcia..co teraz?

Predaj / kupa je tazka z oboch pohladov...ak si nebudeme ako ludia doverovat tak nikdy by sa auto nekupilo/nepredalo

Mne sa stala ked som chcel predat svoje auto velmi neprijemna vec, na skusobnej jazde chlapik poskodil packu smerovky...vraj nejde (ceckova vectra nemala packu smerovky klasicku ze cvakne ale senzorovu a chlapik ju pretlacil), to este nebolo vsetko, ked vystupoval z auta tak odlomil laktovu opierku, ako vystupoval tak sa na nu vzoprel celou vahou tela. Auto nekupil a este mi urobil skodu.


oco v tej teme si pisal ze si hned vytahoval peniaze z vacku a v tejto ze platis cez banku az ked si majitelom veci...tak teraz sa v tom vyznaj kde je pravda :)
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Mam rad take inzeraty typu ze musim vopred ukazat cloveku, ze mam prachy na auto aby som isiel na skusobnu jazdu.Sa spamatajtenikto nie je povinny niekomu ukazovat ci ma alebo nema pri sebe kes. To si viete predstavit, ze pridem do bazaru paci sa mi auto nejake a bazarista vam povie no ze ukazte mi love dopredu inac sa nemoze ist na skusobnu jazdu. To tato vypocitava slovac si to vymyslela a preto nekupujem auto od kadiakych sukromnych predavacov typu auto nikdy burane a nikdy mu nic nebolo atd.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Ako platiť za auto?

Príspevok od používateľa jergusko »

h0neyball napísal:Zdravím, plánujem kúpiť svoje prvé auta a chcel by som sa opýtať na Vaše skúsenosti ako ste postupovali pri platbe. Predávajúci mi povedal aby som mu uhradil plnú sumu za vozidlo vopred na účet, keďže je to bude moje prvé auto mám trochu obavy poslať 8000€ niekomu koho v podstate nepoznám. Ako ste postupovali pri platbe vy? Viete mi povedať nejaký iný návrh na postup?
Chce ťa odrbať. Už mu ani nevolaj a pozri sa po inom aute.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: aristoteles, cicmanec842, lubos zimovcak, tatkotom a 58 neregistrovaných