Ako platiť za auto?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Keď som kupoval auto v inom meste dopredu som sa dohodol s predávajúcim že si pôjdem dat skontrolovať auto do origo servisu nemal s tým problém, bolo to naschvál v stredu dopr. inšpektorátu majú vtedy dlhší deň,podpísali sme kupno-predajnú zmluvu, potom nasledovala odhláška na dopr. inšpektoráte a potom sme šli do banky a previedol som mu peniaze na účet... ja som mal doklad o zaplatení a keby sa vykrucal bol kamerový záznam ak by nieco, že som mu nedal peniaze. .. Nikdy by som neposlal dopredu peniaze len tak dopredu jedine v autorizovanej predajni ako zálohu za nové auto... Ty máš peniaze a ty si pánom situácie...ty si diktujes podmienky :28b7:
Naposledy upravil/-a cobo77 v 07.09.2018 19:51, upravené celkom 1 krát.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

qwertzuiop napísal:Hlavne ti tu budu radit ti isti ludia odlisne veci.
Ked predavas tak najprv zober penaze az potom odhlas.
Ked kupujes najprv musi byt odhlasene na teba az potom zaplat.
A teraz si vyber.

Jednak mám dojem, že takmer všetci mu radia viac-menej to isté, takže v tomto nemáš pravdu.
Ale inak sa nemýliš, vezmi si takú kúpno predajnú zmluvu z pohľadu oboch zúčastnených strán.
1. Ako kupujúci som najradšej keď je od predajcu auto vychválené že aké je všetko fantastické, v prípade potreby by som mal čo reklamovať, pretože na bezchybnom aute sa predsa nemôže nič pokaziť.
2. No a ako predávajúci auta, ja som vždy pripravil zmluvu, v ktorej nebolo auto ani jednym slovom pochválené, všetky časti boli prevádzkou opotrebované, s nejakými únikmi oleja aj so zvýšenou hlučnosťou, atď.
Kupujúcemu som auto vždy predviedol, takže videl čo kupuje, ale keby ho mal kúpiť len podľa popisu v zmluve ktorú podpísal, tak asi by ho nekúpil.
No a teraz si vyber.
Skrátka v takomto prípade sú vždy dva pohľady z hľadiska výhodnosti pre jednu či druhú stranu, pretože ak je niečo pre jedneho výhodné, logicky je to pre protistranu nevýhodné.
No a keď sa pýta kupujúci tak je mu radené trocha inak, ako keby sa pýtal predávajúci.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

No ono to vyznieva ako smiešne doťahovanie v prípade seriózneho jednania, napíš na mňa zaplatím, zaplať napíšem na teba(Ty neveríš mne ja tebe)-čiže nekončiaci kolobeh.Podľa mňa je najistejšia vinkulácia v banke, na nete som našiel nejaký príklad, síce sa jedná o nehnuteľnosti ale hádam by sa to dalo aplikovať aj na prepis auta. Vinkulácia peňazí na bankovom účte kupujúceho
Ak sa kupujúci rozhodne uhradiť kúpnu cenu prostredníctvom vinkulácie na bankovom účte, zriadi si účet v banke na svoje meno, vloží naň celú kúpnu cenu a uzatvorí s bankou zmluvu o vinkulácii, ktorou sa preukáže predávajúcemu pri podpise KZ. Predávajúci okrem toho obdrží od banky oznámenie o vinkulácii. Charakteristickým znakom vinkulovaného účtu je, že sa na určený čas obmedzí právo kupujúceho disponovať s vloženými peniazmi (obvykle na 60 – 90 dní). Čiže peniaze sa na účte akoby zmrazia, tzn. zablokuje sa akýkoľvek pohyb s nimi. Kupujúci môže nakladať s peniazmi len so súhlasom predávajúceho, dokonca nemôže účet ani svojvoľne zrušiť. Peniaze z vinkulovaného účtu banka uvoľní na účet predávajúceho až po predložení originálu listu vlastníctva, na ktorom je uvedený kupujúci ako vlastník nehnuteľnosti/po predložení originálu rozhodnutia Okresného úradu – katastrálneho odboru o povolení vkladu vlastníckeho práva v prospech kupujúceho k predmetnej nehnuteľnosti do KN. Zriadenie vinkulácie trvá zvyčajne 1-3 pracovné dni a poplatok za vinkuláciu v banke sa pohybuje od 20,- EUR do 166,- EUR, podľa zvolenej banky.

Zriadenie notárskej úschovy
Ďalšou možnosťou úhrady kúpnej ceny v prípade, ak má kupujúci pripravenú hotovosť, je jej úschova u notára. Kupujúci si vyberie notára a dohodne sa s ním na úschove svojich peňazí. Notár mu oznámi číslo svojho účtu a kupujúci následne prevedie/vloží celú kúpnu cenu na bankový účet notára. Akonáhle bude mať notár pripísané peniaze na svojom účte, vyzve kupujúceho, aby sa k nemu osobne dostavil a spísal s ním notársku zápisnicu, v ktorej budú uvedené presné podmienky, ako má notár pri vydaní peňazí z notárskej úschovy postupovať. Notár je povinný vydať predmet notárskej úschovy (celú kúpnu cenu) do rúk predávajúceho, resp. previesť ich na bankový účet predávajúceho, po predložení originálu listu vlastníctva, na ktorom je uvedený kupujúci ako vlastník nehnuteľnosti/po predložení originálu rozhodnutia Okresného úradu – katastrálneho odboru o povolení vkladu vlastníckeho práva v prospech kupujúceho k predmetnej nehnuteľnosti do KN. Notár je povinný vydať predmet notárskej úschovy späť kupujúcemu v prípade, keď Okresný úrad – katastrálny odbor zastaví katastrálne konanie. Zriadenie notárskej úschovy trvá zvyčajne 1-3 pracovné dni a poplatok za notársku úschovu sa pohybuje od 23,24 EUR do 331,94 EUR, podľa výšky sumy uschovávaných peňazí (vypočítava sa v zmysle vyhl. č. 31/1993 Z.z. a pripočítava sa k nemu DPH, nakoľko väčšina notárov je platcom DPH).
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nedavno som kupoval jedno auto. Patrilo medzi tie do 1000€. Obhliadka auta? No, nastartoval mi ho, posilovac riadenia bol funkcny, kontrolka ziadna nesvietila, stav asi primerany veku. Ani VIN som nekontroloval, pan to auto vlastnil 10 rokov (nebolo to jeho jedine auto), jeho seriozny pristup ma proste presvedcili o dovere, peniaze som dal hned.
Netvrdim, ze auto za necelu tisicku je vlastne nic, no tu islo v podstate o pristup, jednanie, serioznost. A ano, nevyzeral ako daky socialny pripad, proste obycajny clovek.
No byt co i len zavan dakej pochybnej osobnosti, pochybneho jednania, tak isto tak nekonam, nedoverujem. Nehovoriac, ak by islo o vyssiu sumu. Na vyber je tolko aut…
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

Nechapem jednej veci... Fakt na to, ze auto je ciste vam vsetkym staci odhlaseny technicak? Ste si vedomi, ze ak je tam zalozne pravo, tak sa da spravit aj odhlaska, aj prepis?
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

so zaloznym pravom spravia prepis? s cim nespravia? exekucia?
rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rockerao »

Ideálny stav:

1. Pôjdeš s predajcom auto odhlásiť, veľký technický s odhlásením na tvoje meno má v ruke predajca (odhlásenie je možné ešte v tomto momente zrušiť - to je záruka pre predajcu). Predajca si môže ísť zrušiť poistku (prípadne až po kroku 3).

2. Neber so sebou peniaze. Po odhlásení pôjdete nejakého nákupného centra kde je tvoja aj jeho banka. Ty si vo svojej peniaze vyberieš a hneď pôjdete do jeho banky, kde peniaze vložíš na jeho účet.

3. V tomto momente, keď pracovníčka banky ešte spracováva vklad, vezmeš od predávajúceho kľúče, veľký a malý technický. Ak ešte nezrušil poistku, môžete tam ísť teraz. Ale spomínané veci z ruky nedávaj.

4. Utekaj domov na novom aute...
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

a to odkedy tak funguje? ak je na auto zalozne pravo napr. od exekutora tak pracovnika na dopravnom nepusti system auto odhlasit. jedine tak docasne odhlasit alebo natrvalo vyradit z dovodu zosrotovania -ekologickehi zlikvidovania. ci zmenilo sa nieco?
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

rockerao napísal:Ideálny stav:3. V tomto momente, keď pracovníčka banky ešte spracováva vklad, vezmeš od predávajúceho kľúče, veľký a malý technický. Ak ešte nezrušil poistku, môžete tam ísť teraz. Ale spomínané veci z ruky nedávaj.
Pracovníčka banky Ti nemusí ba ani nemôže umožniť náhľad do jej počítača (kvôli ochrane osobných údajov +3 smernice EU)a ten moment využiješ ako?Čo ak v tej sekunde padne internet a za hodinu Ti príde správa-mail "transakcia neuskutočnená"?90% príspevkov je tu v zmysle ako chce predávajúci vy--j-bať s kupujúcim, ale určite sú aj opačné skúsenosti.
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Neviem ake auto kupujes, ci je to nove za 8000, ci je to stara premiovka za 8000, alebo par rocny stred za 8000.... ale v kazdom pripade si sa uz s predavajucim stretol. Tak si si asi aj urobil na neho nazor a mozno ho aj prekukol. Mozno na teba posobil seriozne, a mozno nie. Tiez si mozno zistil ci sa predajom aut zivi, alebo si s tym privyraba, alebo iba predava auto, ktore par rokov vlastnil. Asi mas za sebou aj skusobnu jazdu a po nej si zistil ze auto chces. A kedze je to prve auto, tak si asi so sebou mal aj niekoho, kto ti poradil, ze ci to auto zobrat, alebo nie. Asi bolo OK, ked ste sa uz dohadovali ako to zaplatit. Takze sa stretnete, spisete zmluvu, on ti da auto, ty mu das peniaze, alebo sa tym autom odveziete spolu do banky a tam mu peniaze prevedies...ak ste obaja normalni, tak obaja s tym budete suhlasit. Potom sa ide na DI spolu, alebo ti to odhlasi predavajuci na tvoje meno sam (na to mu das splnomocnenie) a posle ti papiere.... ty to potom prihlasis....
Ak sa bojis, tak si zo sebou zober nejakeho kamosa, otca, manzelku.... (akoze svedok)
Ved trosku verte ludom, oklamat vas nechce uplne kazdy.... ale to uz vycitis podla toho ako vystupuje pocas predaja....
Mne sa stalo 2 krat za zivot, co som kupoval auto, ze predavajuci mi dal kluce, ze nech si idem auto vyskusat, ani so mnou nesiel, ani obciansky si nevypytal, ze ved ma moje telefonne cislo a
ved sa aj tak musim vratit pre svoje auto, co som si zaparkoval pred ich domom. Auta som si skusobne odjazil sam. V tych pripadoch som auto aj zobral a aj prepis a platba boli uplne bezproblemove.
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

pepo64 napísal:No ono to vyznieva ako smiešne doťahovanie v prípade seriózneho jednania, napíš na mňa zaplatím, zaplať napíšem na teba(Ty neveríš mne ja tebe)
Ak by som pri predaji, alebo kúpe narazil na takúto nedôveru, asi by som z kšeftu vycúval.
Tento rok som predával auto a už z telefonátu som vedel odhadnúť kupca. Blbečkov a chytrolínov som slušne odmietol.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

tuninka napísal: alebo ti to odhlasi predavajuci na tvoje meno sam (na to mu das splnomocnenie) a posle ti papiere.... ty to potom prihlasis....
Ak sa bojis, tak si zo sebou zober nejakeho kamosa, otca, manzelku.... (akoze svedok
Je tu nie jedna téma, že kúpil som auto a predávajúci ho nechce odhlásiť alebo by možno aj chcel, ale nemôže lebo má na ňom exekúciu. Tak mu, prosím, neraď hlúposti! Lebo potom mu nepomôže ani 10 svedkov keď sa s ním bude 10 rokov súdiť. A spoliehať sa na serióznosť a dôveru dnes keď ťa ojeklame aj vlastná rodina? :::
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Ano, je tu tema, kde sa ludia stazuju ze bol problem...ze nieco neprebehlo tak ako malo. Jasna vec, ze na forum pise niekto kto mal problem. Ale dalsich 1000 ludi ziaden problem nemalo, a tak sem nepisu. Pokym ti auto funguje, tiez sa sem nechodis radit..... takze si myslim, ze este par normalnych ludi tu je a nevidel by som to az tak cierno, ako sa zda.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dobrá rada od hovada. Tisíce ľudí dali peniaze do BMG a len pár ich nedostalo späť. O tých prvých nevieme, tí druhí plačú v telke. Škoda, že už BMG nefunguje, určite by si tam zopár tisíc dal, že? :::

Aj tí, čo sem písali, si mysleli, že im sa to nemôže stať. Prečo sa problému radšej nevyhnúť ako veriť neznámemu človeku a potom plakať? Keď sa mu to náhodou stane tak mu dáš ty tých 8 litrov?
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Porovnavat toto s BMG je uplne odveci.... BMG bola hned od zaciatku pyramida, kde nikto normalny ak si precital zmluvu a nebol zaslepeny vidinou vysokych urokov bez roboty neinvestoval. Jasna vec ze potom placu, ked prisli o peniaze, ale za to mohla len ich chamtivost, naivita, alebo hlupost.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mr-alien a 32 neregistrovaných