Ako platiť za auto?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

h0neyball
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 13.06.2018 10:54
Zdieľať na Facebook

Ako platiť za auto?

Príspevok od používateľa h0neyball »

Zdravím, plánujem kúpiť svoje prvé auta a chcel by som sa opýtať na Vaše skúsenosti ako ste postupovali pri platbe. Predávajúci mi povedal aby som mu uhradil plnú sumu za vozidlo vopred na účet, keďže je to bude moje prvé auto mám trochu obavy poslať 8000€ niekomu koho v podstate nepoznám. Ako ste postupovali pri platbe vy? Viete mi povedať nejaký iný návrh na postup?
andy1985
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 16.06.2016 15:16
Bydlisko: Myjava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy1985 »

v prvom rade treba mat vsetko na papieri aby si bol chraneny keby nieco sa nahodou stalo, co samozrejme dufam, ze sa nestane
ale aj brat kupoval auto takto, poslal peniaze vopred na ucet a vsetko v poriadku, ale tak kadeco sa vo svete deje
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Najlepší spôsob ako prísť o peniaze. Čo spravíš keď auto na teba neprepíše lebo sa nebude dať napr. kvôli exekúcii? Auto sa vypláca až keď máš v ruke techničák so svojim menom v ňom!
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

cicmanec myslim ze aj teraz sa bavis s brigadnikom ,ak nie tak sa vopred ospravedlnujem. Co ked sa jedna o nove auto? Aj ja som platil vopred a cakal na TP :)
Za 8000 sa da kupit aj nove a predavajuci moze byt predajca napr. v Dacii
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

andy je brigádnik, to mi je jasné, ja ale odpovedám autorovi témy. K zakladaniu tém sa brigádnici zatiaľ našťastie nedostali.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Brigadnik ma provizie ze navadza ludi na hluposti..
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Sak pre 8000€ si dojdem s majitelom na odhlasku, ci to nestoji za tie pripadne starosti???
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

v dnesnej dobe len padnuty na hlavu da do predu e a este ked ho nepozna,ved tu ta ojebe,co ta dobre pozna.a ked tu auto fyzicky nema,nech ho nenuka,alebo nech ho doveze,nikdy by som neplatil do predu ani 2tis nie 8tis.ta doba je prec,ked sa davali e do predu aby si bol prvy - aut je ako hnoja,musia to pochopit aj na dedinach vyser sa na to,usetris si nervy a mozno aj e - nemusis mi dakovat..ak si si ho nasiel vonku ty a je to dovoz - to je na tebe,ale ja by som uz nikdy nechcel dovoz bez obhliadky,kedze je to tu ako to je a vonku uz tiez.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

€ vopred? Nikdy!!! Pri odhlasini ano. :41c2:
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Mozes mat 300 zmluv, razitok, overeni notara, vypisov z banky.... ak raz niekto zdrhne s tvojimi peniazmi tak nahanat ho je beh na dlhu trat a moze sa stat ze vobec nedobehnes. Ty si pan situacie lebo ty drzis v ruke peniaze a pokial sa predavajucemu nepaci nech si hlada ineho kupca, ty si urci ako budes platit aby to tebe vyhovovalo, ak nie, aut je milion, otoc sa a chod dalej. Najschodnejsia a najferovejsia cesta pre oboch je byt osobne pri odhlaske - prepise na tvoju osobu. Pridete obaja na DI, ty mu ukazes peniaze, on vypise papiere na teba, da do okienka, potom mu daju naspat papiere kde uz auto bude odhlasene na teba (alebo aj prihlasene rovno ak je to ten isty okres) ty si skontrolujes, on ti da papiere, ty jemu peniaze a je vybavene. Je dobre mat aj aku taku zmluvu podpisanu, to si stiahni z internetu ale ci by to nejak pomohloked sa stane pruser.... no pre lepsi pocit, pises ze prve auto tak sa nenechaj zblbnut emociami a nadsenim a 2x sa na to vyspi ze ci je to naozaj to prave
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Presne ako pise cicmanec. Ist pozriet auto, ak sa autam nerozumies, tak s nejakym svedomitym automechanikom. Chod kludne aj bez penazi, v pripade kupy ich vyberies v banke v tom meste kam ides.
Auto vyskusate, poriadne skontrolujete, a ak budes rozhodnuty ho kupit, zabehnete do banky a odtial rovno na dopravny inspektorat, kde das predavajucemu peniaze do ruky, az ked budes mat v ruke technicak odhlaseny na tvoje meno. Seriozny predavajuci s tymto postupom nebude mat najmensi problem, v opacnom pripade to bude zavanat podvodom. Peniaze NIKDY vopred, NIKDY neplatit kym vo velkom technicaku nie je tvoje meno!!! Lebo potom tu zalozis temu, ze: Zaplatil som za auto a majitel ho neodhlasil atd... a toto by si asi nerad.

PS: ja som pri jednej kupe zazil, ze sam majitel navrhol, ze nechce hotovost do ruky, a tak po odhlaske sme sli do banky a previedol som mu sumu na ucet, boli este koruny a jednalo sa o 250tis SK.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Môj názor bude mať dve roviny - za 35 rokov aktívneho jazdenia som zažil vo svojom okolí možno aj stovku "prvých" aut a VŠETKY skončili svoj život rýchlo a zle. Najkratší život mala Fabia RS ktorú synov kamarát roztrieskal skôr ako s ňou prišiel domov.
No a druhá rovina- akékolvek sumy aj 200eur prevádzam zásadne cez banku , keď už som majitelom danej veci.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak kupujes nove tak na ucet prevodom,ziadne vklady.ak jazdene hotovost.

no ak predajca chce vopred na ucet najdi si ine auto.ani rohlik v obchode sa nekupuje pokial ho rukou nechytis.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

plný súhlas z cicmancom aj leonom...dopredu v žiadnom prípade lebo nebude jedno ani druhé.Tu nemôžeš veriť ani predsedovi vlády čo povie v televízii,nie neznámemu človekovi
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

Hlavne ti tu budu radit ti isti ludia odlisne veci.

Ked predavas tak najprv zober penaze az potom odhlas.
Ked kupujes najprv musi byt odhlasene na teba az potom zaplat.

A teraz si vyber.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], Michal1312, milok a 57 neregistrovaných