Mercedes SLK R171 - trasie do volantu pri brzdeni

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

123web
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.08.2004 16:55
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Mercedes SLK R171 - trasie do volantu pri brzdeni

Príspevok od používateľa 123web »

Zdravim neviete niekto pricinu preco mi vibruje volant pri brzdeni
Prejavuje sa to ako zvlnene kotuce ale vsetko je nove.

Vymenil som komplet capy vsetky tycky stabilzatorov za nove od Lemforder, na prednej aj zadnej naprave, vymenil som aj vsetky 4 kotuce za nove od znacky zimmerman (vysoka rada), brzdove platnicky su tiez nove brembo, gumy su nove, kolesa su dobre vyvazene, vsetky loziska su nove a auto aj tak pri brzdeni vibruje cim dalej tym viac

Cim by to mohlo byt? Auto je Mercedes SLK R171
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Všetko nové ale myslím že kotúče nesprávne nahodené a už sú aj vtahu lebo na jednom mieste ti ich priehralo a pokrutilo ak si pri výmene neocistil dodacie plochy kotúča môže byť aj tu problém ,zmeral si po vymene hadzavost kotúča ?
radoslav
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.05.2005 10:43
Zdieľať na Facebook

re

Príspevok od používateľa radoslav »

tiež typujem kotúče prehriate, inak osobná skúsenosť na Honde CRV vymenené 2 x kotúče a 2x po prejdení cca 5000km krivé ako kurvy a to jazdím v klídku ako dochodca žiadne prudké brzdenia. Nedávno som dal vymeniť tretie a zatiaľ pokoj. Ak je kotúč pokrútený tak čím viac brzdíš tým viac bude triasť volant, v meste to dáko nebadať skôr kopce,dialnice
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

A cítiš pri brzdní chvenie na brzdovom pedáli? Ak nie, tak to asi kotúče nebudú.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pedal sa chveje vacsinou 90 percent ak su zadne kotuce krive.

vsetko co kupis aj tie zimmermany vsetko je blato.od starline az po najdrahsiu druhovyrobu.na sk ine ako blato nekupis.

predne brzdy treba dat original hlavne ak auto jazdi dialnice a dosky tiez origo.alebo aspon dosky brzdove originaly.

s tymi problemy niesu neprehrieva sa to brzdny ucinok neklesa akurat rychlo vydrie tie lacne kotuce tak 40000km a su dole.ja jazdievam dialnice uzil som si svoje s brzdami za rok aj 8 parov slo prec vsetko spalene pokrutene ci ate ci brembo bolo to jedno,kym som neinvestoval do originalov.este jedna vec k tym kotucom treba zmerat hadzavost naboja tie sa tiez vedia skrutit ak sa dlhodobo jazdilo na krivych kotucoch alebo zlych loziskach.cize nove loziska nabojka alebo unasac kazdy to vola inac to je to kde sa tocia sroby kolesa a nove origo brzdy.potom problem zmizne a na min 100000km po nemeckom autobahne mas klud.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

Potrebuješ vedieť ktorý komponent hádže...ak to teda došlo do krajnosti a neviete na to prísť.

Zmerať hádzavosť nábojov v prvom rade.

potom zmerať hádzavosť s kotúčmi.

ak to robi pri brzdeni tak by som ako prve nejak skusil vylucit tie kotuce samotne!

skus pribrzdit samostatne rucnou brzdou..či to bude triast. ak nie, bude to predok.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ručná by mala byť vo vnútri zadného kotúča tak to týmto spôsobom neodskusa
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

pardon...zabudol som och :-D
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Silentbloky na ramenach niekto aj poriesil? Bo byva to dost casta zavada pri traseni pri brzdeni.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných