Peugeot 508 SW 2015 - kontrola tlaku pneumatik

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dodo735
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.12.2006 19:40
Zdieľať na Facebook

Peugeot 508 SW 2015 - kontrola tlaku pneumatik

Príspevok od používateľa dodo735 »

Ahoj páni, prosím Vás začala mi svietit kontrolka tlaku v pneumatikach, LZ pneu bola mäkká, aj hlási LZ pneu, pneu sa dofúkali , no buď som ja retard, alebo neviem nájsť nikde v menu ako zresetovať snímače, auto mám len pár dní, ak by ste vedeli poradiť budem rád. Jedná sa o Peugeot 508SW 2,0 HDI 120kW, uz po FL. ďakujem
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Svieti SERVICE???
dodo735
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.12.2006 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodo735 »

Nie SERVICE nesvieti, svieti iba kontrolka tlaku pneu, a hlasi podhustene zadne LZ koleso, pridem domov urobim fotku
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Na aute sa po dofukani jazdilo?
Ziadne reset ci daco podobne tam neni, teda, aspon som nevidel. Ked ono, ty si ani nenapisal ake radio, ci navi mas. A aj tak frantici v menu robili caste zmeny, ale nemyslim, ze by tam dali daku moznost ohladom TPMS, kedze ani moznost vypnutia tam neni, napr. cez zimu, ked sa daju plechace bez senzorov.
Z uzivatelskeho hladiska system dokaze rozpoznavat 4x koleso so senzorom. Ak niektory snimac zisti podhustenie, je o tom hlaska pre vodica. Po dofukani a prejdeni nejakej vzdialenosti by sa hlaska mala stratit.
Ak niektory snimac zlyha, blika a potom svieti aj SERVICE.
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

My máme boxera 2017.. Základná výbava.. Pracovné a tam sa to resetuje cez rádio.. V 2008 mame na to veľký displej ey v strede.. Daj vedieť..
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak istotne vies, ako sa to da prestavit cez RT6, SMEG. Dufam, ze sa s tym tu podelis.
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Neviem o čom rozprávaš.. Ja len hovorím jak to mame my v autách... Ty vieš toho asi viac. :300f:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

No, je tu tema o 508 a dakom resete TPMS.
A ty si tu prispel s tym, ze
“My máme boxera 2017.. Základná výbava.. Pracovné a tam sa to resetuje cez rádio.. V 2008 mame na to veľký displej ey v strede.. Daj vedieť..“

Vzhladom na to, ze este pred tvojim prispevkom som napisal
“Ziadne reset ci daco podobne tam neni, teda, aspon som nevidel.“
tak som zvedavy, kde a ako v tej 508 sa to resetuje, kedze pises o dakom displeji v strede, ci o radiu…

Alebo myslis, ze niekoho zaujima, ako to je v tvojich autach???
Zas dalsi z tvojich hodnotnych prispevkov…
sasakrado
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:25
Zdieľať na Facebook

Rado

Príspevok od používateľa sasakrado »

Nikto nevie poradiť ako tu kontrolku tlaku v pneu zresetovať, mám ten istý problém. Peugeot 508 sw mám krátko, za každú radu ďakujem.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Zas dalsi, co nenapisal nic o displeji, ci tam ma, alebo nie…
Clovek sa na to pyta aj predtym a zas ostalo hlucho…
Ak tam mas displej, dotykac s menu, tak klikni na na AUTO, potom na tam mas ikonku so symbolom pneumatiky, klikni a potom klikni este na Ano, teda potvrdit reinstal.
sasakrado
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:25
Zdieľať na Facebook

Rado

Príspevok od používateľa sasakrado »

Áno je tam dotykový display, ale jediné čo tam mám je vypnutie cúvacích senzorov, zmeniť farbu displeja, nastavenie zvuku, vypnutie obrazovky, nastavenie systému a v tom je len či celsium alebo Fahrenheit. Tak neviem či si myslel toto?
sasakrado
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:25
Zdieľať na Facebook

Rado

Príspevok od používateľa sasakrado »

Žiadnu ikonku auta tam zobrazenú nemám. Kniha 370 strán a takýto podľa mňa banány problém neviem vyriešiť. No fakt nerozumiem.
sasakrado
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.11.2009 11:25
Zdieľať na Facebook

Rado

Príspevok od používateľa sasakrado »

Takže pre všetkých, ktorí ešte nevedia v 508 nieje žiaden reset, pneu sa dofúka a kontrolka zhasne. Môj problém bol, že snímače boli z citróna a musia ich elektronický spárovať. A ešte taká podstatná maličkosť, senzor to rozpozná asi po 50 km takže tak priatelia. ????
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Asi si si dal namahu a precital predchadzajuce prispevky…
Ak nie, tak to urob.
Dalsia vec je, ze tie snimace maju bateriu a ta neni vecna. To sa tyka hlavne teba, kedze pises, ze si kupil/dal pouzivane, kde moze byt uz bateria kaput.
Nechapem, preco mate taky panicky strach zajst do autorizaku na diagnostiku, kde povedia co a ako. Auta za cca 10 000 € a strach pustit dakych 30€… V autorizaku sa mozno dozvediet napriklad aj o zvolavacich akciach atd.
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, pajtyi a 11 neregistrovaných