Automat do benzínovèho SUV

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

ZF 6HP26 tj 6 rychlostny automat z rokov 2003 + - ma limit cca 450-500.000km ak teda je to vyvážené že dialnica /mesto.

Ak sa budete cúrať po meste a nakladať mu za studena, živonosť pôjde rapidne dole k 300t.

Sú dobré automatky, zlé automatiky a odpad automatky....

Pri každom staršom automate musíte počítať s opravou 2500€! Stav automatickej prevodovky sa nie vždy dá odhaliť kým sa neprejaví závada.

Inak automat je dobrá vec... len platí Opica - banány
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Je to horsie ako sa zda. Rozbiehanie sa v kopci s asistentom rozjazdu, parkovanie so senzormi, atd. To všetko v autoskole. Po skuskach jedina moznost pre slecinku automat a vsetky tieto serepeticky len aby dosla z bodu A do bodu B a zaparkovala v nakupaku. Ale na instagram pridat fotku s 30 timi filtrami alebo nieco spravit na Iphoniku bez problemu, ale naucit sa pouzivat tri pedale, dve paky a jeden kermant je raketova veda. Je to zaujimava doba v skutku.

Palec hore pre prispevky aj z pohladu na vec z opacnej strany ako @hyundai, ale take dristy o dinosauroch a megamozgoch by som hned mazal.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokojne môžu vedľa seba žiť oba tábory,chyba je iba vtedy ak si vzájomne nechcú vypočuť argumenty druhej strany.Ak je hlavný argument pohodlie a nie neschopnosť sa vyporiadať s plus pedálom a jednou pákou,tak by vyžší level toho pohodlia,keď už netreba ničím hýbať bolo zviesť sa taxíkom,prípadne si počkať na autonómne autá.Ale pokojne uznajme ten hlavný argument ako obrovské plus.Skúsme sa pozrieť na mínusy.Nie mínusy v Amerike,ale mínusy tu u neandertálcov.Samozrejme aj tu je škála od výborné do mizerné.
1. olejový servis
2. zvýšené náklady servisu len pre prítomnosť automatu
3. v prípade nepojazdnosti (pokazený motor napr) nemožnosť ťahať dlhšiu trasu,potreba odťahovky
4. zťažuje diagnostiku kedže sa vzájomne s motorom ovplyvňuje
5. v prípade potreby opravy,diagnostiky a pod.automatu min odborníkov.
6. u diesla často doslova ničí motor (podtáčanie)
7. opravy takmer rádove vyžšie

snáď aj stačí.
Každý z tých bodov by šlo rozmeniť na drobné,ale stačí to zásadné
Takže ..ak musíš,tak musíš,a nemáš čo riešiť.Dodatočne sa čudovať že zložité je aj drahé je smiešne.Samozrejme škála odtieňov je veľká.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

midnightman napísal:ZF 6HP26 tj 6 rychlostny automat z rokov 2003 + - ma limit cca 450-500.000km ...... len platĂ­ Opica - banány
az je na tom motor na ktory bol postaveny tak len 150-200tisic. to je minimalna pozadovana zivotnost na pre prevodovky do osobakov. velku rolu hraju aj parametre motora. o 10% nizsi vykon alebo taha lahsie auto, da prevodovke takmer dvojnasobok zivotnosti. ako samozrejme nikto im nebrani v ramci dobreho mena to predimenzovat. ale v tychto casoch ze vsetko co najlacnejsie....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan toto nie je debata automaty a manualy , toto je debata vodiči a tiež vodiči. Ak totiž niekto vyhlási ,že manželka s iným ako automatom neodíde , tak sorry ale manželka nepatrí za volant ale do MHD.Samozrejme, že uznávam automaty v kamionoch, v autobusoch, vzv , pracovných strojoch.Teda všade tam kde ulahčujú PRÁCU vodiča. Automat ako barličku na neschopnosť a lenivosť niektorých ludí :3c90: :3c90: veru nie. Mám automat ,tak môžem písať smsky , četovať na FB ???
Tu je príklad ako to dopadne ak takýchto ludí púšťame na cesty https://www.aktuality.sk/clanok/618683/ ... gn=HP-new2
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sú dávno preč časy keď sme mohli aspoň podozrievať výrobcov že je ich najväčšia priorita svojmu zákazníkovi dať maximum spolahlivosti a užitkových hodnôt.Dnešku vládne jediné,presvedčiť človeka o výnimočnosti práve ich auta,ale od chvíle zakúpenia ho už iba zdierajú,často úplne na drzovku podľa hesla...auto si kúpiť nemusíš,opravovať ano.Z max radostou natlčú do auta všakované dobré,ale aj úplné zbytočnosti až kraviny.Cieľ úplne jednoznačný...nič z tých výrobne halierových supervecičiek elektroniky si nik doma neporieši,a ak už iné nie,donúti ho k návšteve servisu kontrolka či pípanie či hrozba problému na STK.Pretože..máš to na aute - musí to fungovať.Nie je žiadnym tajomstvom že marža na jednom vyrobenom aute ...no nič moc.Ale servis,záručné a pozáručné prehiadky opravy a predaj dielov...to je to zaujímavé čo nosí jednak zisk,jednak ľudí oberá o peniaze a jednak ich robí závislými.Pretože akonáhle do vody vôjdeš,plávať musíš.
No a že sa spústa ľudí nájde v množstve super vecičiek (ako sa dá vôbec bez toho žiť ?) to už nech si riešia sami zo sebou.
Čo a koho púštame na cestu ? No kto si zaplatí,iné kritériá nebudú nikdy silnejšie než sila peňazí.
kejoo2
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.08.2018 15:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kejoo2 »

chlapi asi je zbytocne sa tu vadit o tom ci automat ano alebo nie, kazdy mame na to iny nazor a inu skusenost
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ja chcem vyskúšať automat preto ze je to jednoduchšie pre manželku po meste... Nepotrebujem živiť dve autá tak predám to ktoré mam a pohľadám nejaký automat... Keďže som mal kiu SPORTAGE benzín tak som sa pýtal aj na tu Kiu ale automat pri benzíne robia iba pri 1.6 turbo... A keďže nepotrebujem taky výkon do mesta prevažne hľadám nejakú 2.0 atmosféru s benzínom a to je buď ta Mazda cx5 alebo Honda Crv alebo Toyota Rav 4...dakujem za rady aj keď viac príspevkov bol boj za manuál ako automat... lol
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Úplne najjednoduchšie a určite aj najlacnejšie by bolo naučiť manželku radiť rýchlosti lol a celkom dokonalé by bolo ak by radila aj s medziplynom. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Doteraz nechápem, na čo je dobré SUV do mesta? Však sa s tým zle parkuje, je to neohrabané, veľké, ťažko sa odhaduje kde je roh karosérie, zle sa s tým cúva, lebo cez zadné okno väčšinou nevidieť ani prd. Len pre ten "pocit" bezpečia? Hociktoré MPV by bolo lepšie a aj praktickejšie.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
lacinoo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29.03.2017 10:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacinoo »

oco13 napísal:Úplne najjednoduchšie a určite aj najlacnejšie by bolo naučiť manželku radiť rýchlosti lol a celkom dokonalé by bolo ak by radila aj s medziplynom. lol
presne tak, co je na tom take tazke? vsak v autoskole sa to hadam naucila nie? :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

gnagy napísal:Doteraz nechápem, na čo je dobré SUV do mesta? Však sa s tým zle parkuje, je to neohrabané, veľké, ťažko sa odhaduje kde je roh karosérie, zle sa s tým cúva, lebo cez zadné okno väčšinou nevidieť ani prd. Len pre ten "pocit" bezpečia? Hociktoré MPV by bolo lepšie a aj praktickejšie.
Pán Nagy,u priateľa som to zažil keď si nedal povedať a kúpil Pajero.priam si užíval ako mu tí menší slušne uhli,až ma dožral...prešiel skrz dlhý trávnik lebo videl tam dvoch policajtov.A rehlil sa...vidíš ? keby som to urobil z Puntom už ma dajú dole.Ten človek predtým nikdy taký nebol,a už vôbec nie taký hrdina,okolie,prostredie,ale aj auto a peniaze menia charakter
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

To s tým veľkým a drahým autom a strachom policajtov dať pokutu kedysi platilo takmer stopercentne, tiež som mal svojho času Pajero.
Teraz je už imho ten vozový park inde a na vyčnievanie z radu bude treba nejaký americký full-size suv :-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

hej ? som bol Pitov sused nejaky cas a vobec kuklacom nevadilo zastavovat pancierove Gcka v kolone, bolo to doslova dennodenne, pritom uz to je ked dobre ratam 13 rokov ...nejak sa mi nechce verit ze volakeho kvazimafiana by nespacifikovali na vidieku jak malinu, teda keby chceli ...lebo strach a chcenie su dve veci
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
machoman
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13.04.2017 13:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa machoman »

treba ale mysliet aj na to ze ked sa ti taky automat pokazi, tak je to aj drahsie ako napriklad taky manual

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní