Renault Clio III - vysoká spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin110r
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14.11.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Renault Clio III - vysoká spotreba

Príspevok od používateľa martin110r »

Chlapi, na Renaulte Clio 1,2 16V, 55kW riešim problém so spotrebou. Mám ju cca o 1 liter vyššiu, než ktokoľvek iný. V prvom rade poviem, že vylučujem vadný medzikus medzi volantom a sedačkou. Známy z rodiny mi požičal na pár dní svoje Clio s rovnakým motorom a ja som pri rovnakom jazdnom štýle dokázal robiť dlhšie trasy mimo mesto za 5 litrov, a také skoky po meste za 6,4 litra. Kolega v práci má tiež Clio s týmto motorom - starý vydojenec ktorý má 260 000 km, ventily rozladené že mu to klepe ako nafťák a jeho spotreba je 5 - 5,5 litra. Moje Clio, ročník 2011, najazdených poctivých 40 000 km ide dlhé trasy mimo mesto za 6,2 litra a skoky po meste za 7,2 - 7,5 litra.
Krátky súhrn: pneu nahustené správne, ložiská či brzdy nedrhnú, olej v prevodovke vymenený, výfuk tesný, ventily nastavené, vzduchový filter menený, sviečky nové (Denso), elektronická škrtiaca klapka čistá (pre istotu som kúpil novú), pretesnené sanie, snímač teploty preventívne nový, snímač tlaku v saní nový, hodnoty na diagnostike nevykazujú nič zlé. Ja už som v koncoch. Ako je možné že mám tak vysokú spotrebu? Stačí si prečítať na internete recenzie ľudí a zistíte že kopec ľudí čo majú Clio dokážu jazdiť za 5-6 litrov. Už som zvažoval či nemôže byť vadná riadiaca jednotka vstrekovania?
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

neostávajú ti visieť brzdy (horúce disky po jazde)?
na Scenicu s tým mám pravidelne problémy.
martin110r
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14.11.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin110r »

...čítaj poriadne...
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Za tie prachy co si do toho nasypal pri výmene spomínaných vecí si ten liter nemusel riešiť a ušetril by si ak by si tie veci nemenil...liter paliva cca benzinu stoji 1,45 EUR/liter...mam 1,6 gdi a zerie to v meste od 8-10L a neriesim to zasvieti nacapujem a ide sa dalej...spotrebu by som riesil ak by som najzdil 30 000km a viac ale najazdím asi len cca 15000 km/rok..pri takej spotrebe aku más s 55 kw motorcekom kúp radsej aspon nejaký 1,6 benzin alebo 2,0 a spotrebu budes mat podobnu ako más teraz,pretoze ten motor nebudes trápit ....
martin110r
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14.11.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin110r »

Prosím nie :angr: :angr: :angr: Zdržte sa prosím týchto komentárov typu kašli na spotrebu, kúp niečo silnejšie, ja jazdám za 10 litrov a nevadí mi to..... Toto skúšajte v dedine v krčme. Tam nájdete viacej pochopenia.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nedere ti gumy ?

dalsia vec tesny vyfuk neznamena priechodny vyfuk, najma kat...

kazdopadne riesis minimalnu odchylku, taka spotreba je proste v norme
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Len tak pre zaujimavost si pozri tento link

https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... =56&page=2

a tam vysiel priemer z 27 aut rovnakych ako mas ty 6,70 l

najlepsi setric jazdil so spotrebou 5,43 l
a ten co mal najtazsiu nohu 7,87 l

cize podla tohto nie kezdemu to zerie o liter menej ako tebe.... zere im to rovnako....

ale mas auto este len 7 rocne, so 40000km, to je este v zabehu....pockaj este 200000, potom ked sa to vybeha, casti lepsie do seba zapadnu, trosku sa opotrebuju, usadia, trenie v motore bude nizsie, potom klesne aj spotreba.....
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tu spotrebu si pozeras podla palubneho alebo podla tankovania?
Dvojkove clio mam s rovnakym motorom a vsetko do 7 je podla mna v pohode.
Mozes si skusit pozriet aktualnu spotrebu za hodinu, pred startovanim drz stlacene tlacitko palubneho pocitaca a otacaj klucom, nastartuj, potom tym tlacitkom prepinas zobrazovane info. Aspon na dvojkovom to fungovalo. Ale z toho cisla aj tak nic nezistis, tak je to vlastne zbytocne.

A chalani ti dobre napisali, spocitaj si, kolko si uz preventivne investoval a aky mas najazd, ci ti to stoji za to. Odpoved je, nestoji.
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

tie sviecky denso si dal tie co maju byt alebo si dal nejake speeci iridiove serepeticky ?
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Nebol tu spomenutý najväčší zlodej benzínu zo všetkých....Lambda pred katom je v poriadku ??? hlavne jej funkcia krátko po studenom štarte ? :-\
andy1985
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 16.06.2016 15:16
Bydlisko: Myjava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy1985 »

riesil by som to v pripade, ze by ta odchylka bola vacsia, ale v takomto pripade asi nie, nemyslim si, ze by za tym bol nejaky obzvlast zavazny problem :41c2:
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Kľudne to môže byť zlým zábehom motora. 7 rokov/40 000km - ktovie koľko výmen oleja má motor za sebou. Vidno na tebe, že chceš šetriť silou mocou a vôbec by som sa nečudoval keby tam bola 2 max.3 výmena od nova. 40 000km a už nejaký expert šprtal do ventilov - skvelý nápad, fakt. Lambdu určite vymeň, ale podľa mňa je chyba inde.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

to je najdrahšie clio na slovensku, vymenené všetko čo bežne vydrží cez 100 000km. A najviac so sa pobavil ako sa zadávateľ naježil pri logických odpovediach. To celá tá téma a prístup majiteľa je "krčmová debata" úplne nezmyselná hlave ten prístup k obmene dielov v zánovnom aute. Niet v tom zdravého rozumu.
Ešte vymeniť lambdu a RJ a bude to nové auto s danou spotrebou.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

klimatizacia? :4012:
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Nejdem sa ti smiať. Chcel som napísať, že máš dvoch tebe podobných pakov zavesených na lane, za sebou sa ťaháte mestom. Potom áno, o liter vyššia spotreba dáva zmysel. Keď vyrátaš 7÷3, tak to máš super. Tak bizarne si ťa predstavujem z príspevku.

Ale jedna vec mi nešteluje. 7 rokov - 40 tisíc km
To sú krátke trasy po meste? Predpokladám, že preraďuješ ako DSG. V rozmedzi 800-1750 ot/min
Ak hej, no zbohom motor, auto, doprava okolo teba. Ochhh

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných