Z nafty do benzinu...

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ak čakáte babo zober kočík a sup ho vyskúšať do kufra... s tým kočíkom budeš žiť cca rok a pol do sedanu ho chlap dá v pohode no moja žena co ma 45 kíl aj s topánkami by ho vonku nedala... Mal som golf 6 gen. vošiel tam kočík len tak tak ale malý sa blbo usadzal v podrepe do autosedacky tak sme kúpili SPORTAGE a tam máš super prístup do kufra aj usadiť babo do autosedacky... Skôr nejaký hatchback... ako sedan podľa mňa z toho co si popisal z tých Toyotiek :2f93:
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

printerscd napísal: 485 lit.
Ten kočiar je podstatná vec. Určite by som volil combi. Choď pozrieť ešte Hyundai i30 combi ale aj Fiat Tipo combi.
printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa printerscd »

Najviac co nam vyhovuje cenovo aj velkostne by bolo zobrat bud:

Toyota Auris combi 1.6 benzin alebo
Hyundai i30 combi 1.4 benzin

Len otazka je kt.je spolahlivejsi a lepsi do buducna kedze by som to chcel aspon na 10 rokov kedze nerad menim auta ak nemusim.
printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa printerscd »

Co myslite pockat na novy model Toyotu Auris combi 1.2 Turbo benzin ktora pride na buduci rok cca.April alebo radsej zobrat teraz istejsi motor 1.6 benzin?
printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa printerscd »

Otváram tému po dlhej dobe...

Aký je váš názor na výmenu Octavie 1.9 TDI 81Kw r.2001 za Toyota Yaris r.2006 1.0 benzín 180 000 km. Cena Toyoty je 2000.€

Dôvod je ten že nájazdim s Octaviou iba 5O km týždenne.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bude sa ti lepšie parkovať v meste.
Edit: 180t km to by mali byť druhé rozvody a Yariska je vvti ak sa nemýlim.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presadni,zistíš čo si vyviedol.
printerscd
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa printerscd »

Ano menil rozvody,vyfuk,olej a stk + emisna este 1.5 roka.

Bol som dnes Toyotu vyskusat celkom žive nato ze je to 1.0

Co vy nato poradili by ste predat Octaviu a kupit Toyotu ?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal:Presadni,zistíš čo si vyviedol.
Milan to je za predpokladu, že auto bolo servisované podla vašich doporučení. To sa týka aut ktoré servisuje možno 5 mchanikov na Sk. potom je velká skupina, že ako tak, a ďalšia velká skupina že vôbec.
Čiže mohlo by platiť - povedz mi u koho auto servisuješ, a ja ti poviem v akom stave je.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

je to veľmi rozumný nápad ,jedinú nevýhodu vidím len v tom že octavia je veľmi praktické auto priestor a kufor kdežto yariska bude asi presný opak :-\
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Doporučujem si doplniť znalosti o tom čo znamená skratka VVTi.Ak to nezmení rozhodnutie potom vyskúšať to druhé.Platí ale,ak tá octa nie je zhuntovaná tak niet toho Árona urobiť takú výmenu
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to o VVTI aj téma a práve z Milanovej dielne. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v inej teme Printers pisal ze ta ich oktavka ma 330.000km co nie je cislo ktoreho by sa trebalo zlaknut. Ak nemas hrdzave prahy atd, ak ta netlaci zena ze jazdit s kombikom je zlozite a radsej by Jarisa, ak nemas problem s parkovanim v myšej dierke... ja by som si kludne nechal sucasnu Oktavku.

Pruser je v tom ze nevies v akom faktickom stave bude ten Jaris. Nech ta nemyli maly najazd, auto co ma 98.000km a bolo skackane po meste 3km trasy cely zivot (motor nezohriaty od oktobra do maja) nebude v lepsom stave nez 330.000 oktavia ktoru semtam nahanali po dialniciach. Je pravda ze tie japonske benzinove potvory drzia a drzia, podobne ako ma Oktavka nejake "muchy" a'la turbo, podobne ma Jarišťek VVTI ktore sa zase neserie kazde druhe... zvlast ked majitel menil oleje tak ako sa ma, nedajboze predcasne.

Jazdny prejav ta asi nezaujima, pretoze ochkat nad tymi 48kW ci 50kW ci kolko to malo nie je mozne, ano je to malinke lahucke auticko takze to pocitovo ide - akurat ze od 20 do 43km/h, pretoze v nejakej normalnej rychlosti to prebije aerodynamika.

Zrychlenie tomu pisu 13.8 sekundy ak som dobre nasiel, takze je to velmi podobne ako Oktavka (oktavka bude milimeter rychlejsia, dravejsia, cim vyssia rychlost tym vacsi rozdiel pre oktaviu, pri 120 zalahnes hentu Tojotu na podlahu a nebude sa nic diat). Ak teda chces pokracovat v jazdeni takych jazd ako doteraz, a hlavne takych kilometrov, nie som si isty ci preskok do Jarisa je najlepsie riesenie. Ako vravime viaceri, ak sa ti Oktavka rozpada pod rukami tak ano... a skontrolovat hento variabilne casovanie ventilov PRED KUPOU.

Samozrejme je jasne ze priestor je volakde o tri galaxie inde v Oktavii kombi nez v Jarisiku nekombi. Takze ak vozis nejake veci... semtam...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Mateusz737
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Nie nemas pravdu ,nie je to problem aj kratucke trasy, ten motor sa aj v zime zahreje do 3min ,nie ako staré TDI takmer pol hod.a si prakticky bez kurenia :d :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ako hovorim, trasy v dlzke 3km prejdes bez zahriateho motora... lebo tri minuty :) to ze auto kuri neznamena ze je motor/olej zohriaty na pracovnu teplotu.

blondina do obchodu, blondina do skolky s detmi, blondina s detvakom na kruzok v tej istej mestskej casti aby to nemala daleko (poznam zopar takych co idu tri ulice cez dva semafory s detvakmi na stadion / telocvicnu, nesu baseballovu alebo hokejovu vybavu co sa im nechce v rukach).
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], saphiroking a 58 neregistrovaných