Cadillac - prestavba

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Auto pekne, treba tam zalozit V8 nejaku novsiu. Ten povodny motor treba pozriet, ze upravene vynovene motory kolko maju vykon, moze stacit.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

seven549 napísal:
a u nas mame tiez nieco take.C-eckove spz.precitaj si co treba spravit je to jednoduche zaplatis pojistenie asi 30 euro mesacne alebo napr na 2-4-6 mesiacov kolko len chces nepotrebujes stk ek mozes tam mat motor kolesa vsetko co trh ponukne aj dragster na jeden zavod a vozis sa.
Velmi hlboko uctivo dakujem, presne to mi treba.

. Nebude to žiadny lowrider, podvozok z citroenu som chcel použiť lebo je nenáročný, pohodlný, dá sa jednoducho nastaviť správna výška,a správne tlmenie nezávisle na hmotnosti auta a v prípade potreby pridvihnúť ovládačom.

Karoséria je pomerne zachovalá,aj interiér, takže taký ten klasický americký vzhlad by som chcel zachovať, žiadne ledky, tuzing a pod. Len použitelnú techniku pod to schovať.

Velké motory mám pomerne rád, mal som MLko 4.0 V8, Jaguar XJ6 2x a 1x XJ12..ale nemá to v tomto aute zmysel..

Uprednostnujem tu ale modernejšiu V6 ktorú poznám s použitelnou spotrebou, nákladmi, spolahlivosťou, tichú, bez vibrácií atd.
Keby mi výkon nestačil..čo si myslím že bohate stačí, tak ešte sem tam sa naskytne carlsson verzia s 237 konmi.

Najprv ide auto do lakovne, kde opravia trochu hrdze a bublín.. potom budem riešiť vynilovú strechu a nakoniec až prestavbu, možno ani nie tento rok. Auto je zatial prihlásené, pojazdné, brzdí, svieti, ale jazdiť s tým cez 90km/h je hukot.
AutoSpecial.top
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Pôvodný motor zavesím asi na predaj, nevidím zmysel to skladovať doma ked už upravím rám, závesy motora a všetko okolo.

Ked sa niekomu chce robiť generálka stareho pre mna nezmyselneho motora..bude k dispozícií.
AutoSpecial.top
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

C-eckove znacky,hmmm.Najprv si ale zisti na ake doma robene trachtore to davaju.A nesmie sa to podobat na auto.Doba ked to chalani vyuzivali aby dostali spz na terenne auta bez papierov je davno tam.A pride ti to domov skontrolovat clovek alebo fotky musia byt presvedcive ze je to doma poskladane co dvor dal,das za to vlecku,chodis s tym na seno alebo vozis drevo.Ja len aby si potom nebol sklamany.
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

Inac ti C-ckove znacky, tie sa daju docasne pouzit na auto bez STK a Emisnej nie? Len poistka tam je dost draha a treba zapisovat jazdy. Ci zle vravim?
3of10
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 22.11.2005 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3of10 »

Ja si asi stojim na kabli, ale este stale neviem o co ti vlastne ide. Na jednej strane davas restaurovat karoseriu ata ktore nie je prave navyhladavanejsim modelom a tym padom nema vysoku hodnotu a na strane druhej tu kasnu chces napchat inou mechanikou. Ta bude sice fungovat ale to auto bude nepredajne a legalne neprihlasitelne. Pritom ak by si chcel na GM sa da zohnatt prakticky vsetko a relativne lacno. Napr. Novy motor sa da kupit za 1500, novy!!
Ak si z Bratislavy ozvi sa mozme pokecat aj osobne...

Ale samozrejme zalezi na tebe a na tom co s tym autom chces robit
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Pokecat mozme na fb. Ja som v zahraničí na neaký čas. Auto robím pre seba, predávať neplánujem. Také autá mám zatial dve, ktoré neplánujem predať absolutne, kým ma z cesty niekto nezostrelí.

Celkovo mám viac áut, ale tie ostatné, ked sa dokončia tak pôjdu na predaj. Podobne som mal aj jaguare, mercedesy atd. Nezaujali ma dostatočne na to aby zostali, ale skúsenosť a zážitok bolo každé špeci auto čo som kúpil,dotrepal, opravil, vypapieroval a predal.

Ad, ževraj je to ideálne prihlasovať cez nemecko. Mám tam známeho.
AutoSpecial.top
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

na c spz sa da normalne jazdit po europe pokial je to auto normalne za ucelom prevozu.na sk sa kontroluje len majitel spz nesmie na tom jazdit niekto na koho to neni pisane.a ano treba vopred nahlasit kadial to priblizne bude jazdit mysli sa tym podomacky spravene traktory buginy alebo hocijake skladacky co sa podobaju na auto.neni to len o traktoroch.obmedzenie je na dialnice.k prihlaske na C spz treba aj fotky s kazdej strany toho vozidla.pojistka je okolo 360 euro rocne aspon tak bolo to je 30 euro mesacne.vymyslelo sa to koli tomu aby tie vozidla mohli jazdit po obciach mestach a cestach 1 triedy.

existuju u nas aj ine spz B C D E F len treba pocitat co k tomu treba.mozno na E spz sa da prihlasit porobena amerika.lisi sa to len pojistenim najlacnejsie je normalna spz preto veterany u nas maju klasicke spz ako vsetci na cestach.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

Aby som to ukončil :)

- zistoval som vše možné..od replík cez fígle a vo výsledku sa u nás nedá nič robiť :)

Takže budem robiť síce úpravy ale v rámci legálnych medzí..až sa to raz zmení legislatívne..idem určite do drsnejšej prerábky.

Takže tu je kára::
[img]http://www.bxclub.cz/graphics/dynamic/2 ... 260302.jpg[/img]

Pôjde tam odlahčený kardan, novšia V8ma v plyne a hydraulické tlmiče časom.

Je to škoda..lebo z obrázku možno chápete prečo mi zadný náhon nieje po chuti ..ale zase pri neakých 250 konoch sa to dúfam stratí.
AutoSpecial.top
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ak mi otec hovori ze casom to spravi,viem ze nikdy.Lebo casom pochopi ze ked nejde o zivot nic sa nedeje.
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

mám 13 áut ) a majú poradie podla priority.. niečo opraviť a streliť, niečo opraviť pre seba a niečo rozobrať na diely.. preto časom.

Priorita bude karosáren, nové gumy s bielymi okrajmi, lebo hentie atlasky stoja za prd. A potom niekde je vylepšovanie vo forme motora a hydrauliky miesto vzduchu.

Čo som mohol to som opravil, pretesnil, spravil novú elektriku v časti auta aby to behalo.
AutoSpecial.top

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní