VW Golf VII , 2.0 tdi 110kw výmena rozvodov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin-nik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.05.2009 21:23
Zdieľať na Facebook

VW Golf VII , 2.0 tdi 110kw výmena rozvodov

Príspevok od používateľa martin-nik »

chcem sa spýtať kúpil som auto ktoré má vymenený olej aj všetky filtri pred mesiacom ale rozvody nemenil že ešte 10000 km môže spraviť ale ja by som to radšej vymenil. Ak budem meniť rozvody včetne vodnej pumpy treba vymeniť odznova olej? alebo tam olej ostáva.
Naposledy upravil/-a martin-nik v 22.09.2019 19:00, upravené celkom 3 krát.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tak mozes verit povedanemu ci bolo menene jedno aj druhe, razitko do servisky a zaskrtnut ze bolo menene vie dat dnes kazdy, olej a rozvody spolu nesuvisia, len ty sam vies od koho si kupoval tak si urob nazor, vsetko sa da skontrolovat pohladom ale to nieje zaruka ze je to nove, veci sa daju utriet, povysavat........ aj ten remen pohladom, ale ci ti niekto od pohladu povie ci ma 10000 alebo 50000 za sebou to necakaj

olej nieje taka polozka a ukon ze by bol problem vymenit a mat istotu aj vedomost co a kedy bolo naliate a motoru to spravi len dobre
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
martin-nik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.05.2009 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin-nik »

olej bol menený fakt lebo som si to overil v autorizovanom servise kedže to ma electronic ku servisnú knižku
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

keby že mám na štítku, že mám spoň 35-40000 do výmeny rozvodu, tak si to možno dám skontrolovať a počkám si s výmenou...10tisíc to je nič, aby som to riskol
olej sa pri výmene rovodov nemusí vypustiť, ale tá výmena ťa bude stáť cca 350 eur, neriešil by som ďalších 40 na olej, a mám pokoj v duši...
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Vyrobca predpisuje 210 000 km na vymenu rozvodov. Vodna pumpa je na EA288 akcnym clenom, cize je riadena elektronicky. Zvyknu prve verzie odchadzat, inu ako origo by som nekupoval z dovodu, ze uz aj tie su v poradi ako tretia varianta z dovodu problemov. Je na to aj TPI. Cena cca 150€.
martin-nik
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.05.2009 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin-nik »

a akú značku rozvodov by ste uprednostnili originál vw alebo neaku inú dajte typ
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

No ty moooooj ony, ze 210 kkm na rozvody. Svet sa zblaznil.
Na kazdom normalnom aute by tam boli nove uz pri 120.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Svet sa nezblaznil je to uplne okej na motore common rail nie je take zatazenie ako pumpa dyze. Tiez som menil po 200 000 teraz ale dalsie necham 100 000
creative.bb
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02.01.2011 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa creative.bb »

Tak po minulo tyzdnovej skusenosti uz rozvody podcenovat nebudem. Svokrovci na ceste do Prahy na dialnici motor off. Po odtahu zistene ze nevydrzal remen. Neroztrhlo ho, ale stiahlo vela zubov, proste uz vytahany remen. Nejdem posudzovat vek, pre niekoho vela pre niekoho malo. Ale pre info 3 roky a cca 130tis nabehane. BXE ma ale interval 150tis. Na jesen sa planoval menit aj s olejovym servisom, neskracovala sa vymena lebo auto chodi dlhsie trasy a robila sa nedavno kmpletka spojka a brzdy, tak uz nebolo na rozvody. Cize pre cca 250e aj s robotou to stalo kopec problemov vratane odtahu 300km. Vysledna suma presiahla daleko tisicku a to sa zohnal holo motor z anglicana. Vsetko ostatne sa prehadzovalo alebo davalo nove. Cize pointa...podcenovat rozvody u PD motora urcite netreba a hlavne rozvody ako take. Na tom jednoducho clovek neusetri tym ze to odlozi na neskor.

pre info...superb2 lim. este poctiva 1.9 BXE.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Často si pozerám inzeráty z Dánska a na niektorých hdi je predpísaná výmena pri 240kkm a naozaj ich aj "poctivo" vymieňajú podľa serv. knižky. Neexistuje, aby Dán vymenil o 100kkm skôr. Však to musí vydržať, keď je to napísané, však? To skôr prisťahovalci nie sú tak naivní a majú lepšie odservisované autá - ale majú aj výhodu, že si to nechajú urobiť doma za desatinu ceny. Tu výmena rozvodov stojí aj 3000 eur. T.zn. 1000 rozvody a 2000 práca :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

niečo prehnité je v kráľovstve Dánskom...
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

V Dánsku je najdrahší servis na svete a vlastníctvo auta tiež patrí medzi top najdrahšie vo svete. Keby si videl tie faktúry, ktoré som videl ja... Mondeo 1.8 tdci 10 ročný výmena motora po 300kkm a faktúra 12000 euro ! Octavia 1.9 TDi r.v. 2007 výmena rozvodov, predných bŕzd 2600 euro atď. atď.

Často to vidím v inzerátoch, kde to odfotia a potom chcú predať. Aj môj kolega z práce mal obrovské problémy s BMW 116d s filtrom pevných častíc a zaplatil 8000 euro v servise za výmenu. Potom to predal za 12 tisíc :) Nasledujúce si kúpil P206 SW...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

umerne k platom nastavene aj ceny sluzieb... pride to aj k nam,len sa bojim ze tie platy budu neumerne nizsie :)
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Lenže koľko zarobí taký zaprdený Dán...keby ludia u nás zarábali aspon 3-4000 EUR ludia by auta servisovali ako sa patrí a nekupovali by 10 rocné staré sunky....3-4 roky leasing splatený a berie sa nové ziadne vraky...
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Je to úplne inak. Dánsko je krajina starých áut. A to takých, čo som na Slovensku nevidel posledných 10 rokov. Ako napr. Scorpio, P405, Clio z roku 1992, Passat B4, Carina E, Starlet... Čo sa týka pomeru platu a cien servisu, tak je to vysoká neúmernosť. Práve preto obyvatelia Dánska kupujú staré autá, lebo nie sú plné elektroniky a čo tam nie je, to sa nepokazí. Takže to vôbec nie je tak, že na slovenské pomery dobre vyzerajúci plat = automaticky nové auto. Ale teraz sa to troška zvolnilo, lebo už nie je daň 150% nad reálnu hodnotu auta, ale len 100%. Veľa ľudí kupuje Aygá, Upy, Celeriá a staré Toyoty vykupujú na export do Afriky.

Životná úroveň je vysoká, ale na vozovom parku to nevidieť. Keď prídem na Slovensko, tak si naopak myslím, že priemerný plat je 5000 euro, lebo vidím za jeden deň toľko drahých a luxusných áut, koľko nevidím za jeden celý rok v Dánsku.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných