Oprava hrdze

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Oprava hrdze

Príspevok od používateľa dudikopf »

Zdravim na mojom 10 rocnom aute sa na par miestach(neokrytovane casti podvozku -karoseri) nachadza hrdza(nie je to velmi zazrate) ale je tam:) aky je podla vas najvhodnejši postup a prostriedok na poriesenie tohto problemu, auto si chcem par rokov este nechat ale nerad by som ho mal nepredajne (kvoli hrdzy) Moj mechanik navrhol postup:obrusit,odhrdzovac,a prostriedok niečo ako gumoasfalt. Mate tip na neaky dobry postup,prostriedky? Ci bude vhodnejsie auto co najskôr predat bo je to prehraty boj?
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Treba to osetrit, ak si ho planujes nechat a celkova ta investicia par desiatok eur nezruinuje
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko sedí,ale NIKDY gumoasfalt.To už radšej vôbec nič aké je to svinstvo.Zakryje a majiteľ nevidí tú skazu čo pod tou kôrou bujnie.Hnus a svinstvo,veľa aut na to doplatilo.
Očistiť obrúsiť, odhrdzovač, základná na kov (dvojzložka), najlepšie aj vrchná na kov (dvojzložka) a na to prípadne ochrana pred obíjaním kamienkov,ale ani vtedy nie hentá blbosť.
Neexistuje prehraný boj,je iba zle prevedený boj
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

dobre vybrusit a dat etch primer je zaklad. potom na to uz mozes dat co len chces. ci das predtym odhrdzovac alevo nie stwjne to nevydrzi dlhsie ako dva roky. Ked to premaskujes gumoasfaltom na konci tak sa ti to bude zdat ok ale ono to pod tym bude zit. Aktualne skusam fluidfilm je ro mastny sprej na ktory vies dat nieco podobne ako je gumoasfalt tusim sa to vola permafilm. Po 4 mesiacoch je hrdza rovnaka namastena a nerozsiruje sa tak uvidim ako sa osvedci...
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Hej ten fluid film-perma film checkujem tvari sa to dost seriozne, aj na zahranicnych forach to spominaju...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

To čo máš za auto, že ročník 2008 hrdzavie, pre boha živého?? Kórejec? Japonec? Mercedes?
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Mazda, jazdena (kvalitne solena) v nemecku...s autom som spokojny akurat trocha podvozok hrdza chytila. Co pocuvam dnes je to uz jedno aka znacka laky su uz menej kvalitné ,setri sa kde sa da...Este par rokov posluzi a potom mi to uz je jedno...
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

japonce hnili a hniju v lemoch stale a mazda je uplny exemplarny priklad hrdze v lemoch. Neviem ako rozsiahle je tvoje hrdzavenie ale ked si ju chces nehat spravil by som to poriadne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čaro hrdze...máš auto 10-15 rokov a zistuješ že je ozaj perfekné a spolahlivé,ibaže príde hrdza a teda končí.Kým má km máličko a ideš ho ošetrovať,každý ťa má za magora.Pritom platí rovnako ako u ľudí,čo v mladosti po...š už nenapraví iba kovošrot alebo šibenica
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Je to mazda 6 gh 2008 2.5i v lemoch vobec neni hrdza (problem predchadzajuceho modelu) auto je celkom dobre zo spodu zakrytovane iba par miest nie a tam bohuzial trocha hrdza vyskocila(nic extremne) Aj tak stale to nieje zavazny problem co by ma stal nekresťanské peniaze oproti problemom inych automobiliek ( turba,dpf,vytahane retiazky, atd atd... Znamemu nedavno odisiel motor na jeho 40tis eurovom Renolt Espace dci a to mal cca 50tis km...este to ma v zaruke...vraj neni jediny ,to su podla mna problemy a nie dat osetrit auto za 200-300eur
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

tak potom nemas o com fluidfilm a permafilm a hotovo
lacinoo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29.03.2017 10:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacinoo »

jergusko napísal:To čo máš za auto, že ročník 2008 hrdzavie, pre boha živého?? Kórejec? Japonec? Mercedes?
tiez ma toto prekvapilo lol no veru predal by som to co najskor a bol by pokoj
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

jergusko napísal:To čo máš za auto, že ročník 2008 hrdzavie, pre boha živého?? Kórejec? Japonec? Mercedes?
Sice mimo temy... ale ked sme pri tych korejcoch, neda mi nespomenut moj byvaly 20 rocny Daewoo Lanos, ktory dodnes denne jazdi, nikdy nevidel garaz a v umyvacke bol asi 2x (pred riadnou a poctivou kontrolou STK) o korozii by sa mohli prist automobilky ucit aj so svojimi o desat rokov mladsimi fesakmi! Parkuje na dvore a proste flegmaticky odolava korozii.
sedlakpepo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.01.2008 16:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sedlakpepo »

Veľa rozumných riešení :reklama: pozrite ako vyriešiť hnedý mor
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Moderátor, haló, kde si? Toto je tvoja robota a nie rozdávať karty za odlišný názor!

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pat03596 a 26 neregistrovaných