Strata dokladov, neplatné STK a EK , búrane auto

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
stanley2112
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.11.2015 12:50
Zdieľať na Facebook

Strata dokladov, neplatné STK a EK , búrane auto

Príspevok od používateľa stanley2112 »

Dobrý deň mám tu takú dosť závaznu vec a neviem si stým poradiť.... AŠI Pred rokom a pol som mal autonehodu. Od vtedy mi auto stojí v garáž a ja nemám moc peňazí na opravu. Medzi tým som stratil technický veľký malý aj kartu od emisnej. Neviem co mam teraz robiť.. Ci to dat na vrak ovi sko.. Alebo ako keďže nemám tie karty a nemôžem ho ani predať...ďasa nejak odhlásiť alebo je tu niekto kto s kupuje takéto auta?

:41c2:
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Treba zajst na dopravny inspektorat a nahlasit stratu dokladov. Velky aj maly TP ti daju novy. Karticku z emisnej by ti teoreticky mali tiez vediet dat novu - podla posledneho protokolu tam kde bola EK robena.

Predavat bez dokladov to sice mozes, ale o pol roka zalozis temu s nazvom: "Predal som auto bez dokladov a prislo mi zaplatit PZP", pripadne: "Neda sa odhlasit auto".
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
stanley2112
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.11.2015 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanley2112 »

Vystavia mi v pohode karty aj napriek tomu ze je neplatná emisná a STK?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

A co tak zajst na DI a panka pri okienku sa na to opytat je to moc tazke ? chod tam nahlas stratu dokladov ,povedz co je vo veci a on ti predsa povie postup
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Nie, ak uz je to viac ako 2 roky od poslednej kontroly, tak ti karticky TK/EK nevystavia. Preco by to robili? Treba spravit novu TK a EK. Kedze nemas ako, tak to auto mozes na DI rovno docasne odhlasit, na zaklade noveho TP.
https://www.minv.sk/?docasne-vyradenie

Ocakavaj ale aj pozdrav z okresneho uradu (podla toho ako budu aktivni) za neabsolvovanu TK a EK v termine.
https://auto.sme.sk/c/20785904/pokuta-z ... izsia.html

Pokuta za neplatnú STK od 20. mája:
Pokutu za neplatné kontroly neukladá polícia, ale okresný úrad. V prípade, kedy okresný úrad zistí, že

165 eur za neplatnú technickú kontrolu a
165 eur za neplatnú emisnú kontrolu, čiže
spolu 330 eur.
Ak vlastník vozidla zaplatí pokutu do 15 dní a zároveň s autom navštívi STK alebo auto odhlási alebo vyradí, stačí, ak zaplatí jednu tretinu, čiže 55 eur za jednu neplatnú kontrolu, alebo 110 eur za obe.

Mozno budes mat stastie, a ak to stihnes rychlo docasne odhlasit, pokuta nepride.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
maro19
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 21.08.2018 14:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maro19 »

nahlas stratu dokladov ale pokuta za stk a emisnu ta asi neminie
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

presne tak na zaslanie pokuty ma stat 2 roky.znamemu poslali aj za 24 hodin neplatnej stk ek.dalsi stastlivec mal auto 1.5 roka bez stk ek pred mesiacom spravil a dodnes este nic.novy tp si zaplatis 12 euro a stk ek karticky ak by to bolo este platne tiez sa plati za vystavenie 3 euro kus.

vsetko sa da riesit a mohol si aj skor.ist na di a povedat auto nemoze na stk ek lebo je burane a nemam na to prachy.stacilo to len nahlasit ten dovod preco.potiahnu ta kam treba aby si dostal odklad a pokutu nedostanes.teraz stat to berie ze si si nesplnil povinnost neudal si ziaden dovod tak pokuta.

uplne jednoducha vec.

ak to chces predat vybav si novy tp.na prepis auto nemusi mat stk ek ani motor len platnu pzp a musi tam byt na obhliadke.
alespopelar
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.05.2017 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alespopelar »

Tento rok som mal buracku.Auto na padrt , nikomu sa nastastie nic nestalo.Isiel som na vrakac kde som chcel aby si pred prisli.Nebol problem.Odovzdal som im velky a maly techniciak ze oni vsetko vybavia myslim odhlasenie.Chcel som im aj odovzdat karticku od emisnej a stk ale ze vraj to nepotrebuju tak sa mi to stale vala doma nikdo to nechce.Myslim ze staci vybavit ten technicak a sup na vrakac s autom.
samsoon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.04.2017 11:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samsoon »

podstatne je to aby si vybavil technicak, velky a maly ;-)
damiss
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 19.04.2017 10:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa damiss »

alespopelar napísal:Tento rok som mal buracku.Auto na padrt , nikomu sa nastastie nic nestalo.Isiel som na vrakac kde som chcel aby si pred prisli.Nebol problem.Odovzdal som im velky a maly techniciak ze oni vsetko vybavia myslim odhlasenie.Chcel som im aj odovzdat karticku od emisnej a stk ale ze vraj to nepotrebuju tak sa mi to stale vala doma nikdo to nechce.Myslim ze staci vybavit ten technicak a sup na vrakac s autom.
nemá sa to vracať na políciu? tie kartičky
alespopelar
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.05.2017 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alespopelar »

Dufam ze nie.Stale ich mam doma.Pre istotu ich radsej nevyhodim a skusim sa zajit opytat na dopravny inspektorat.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Nie, karticky stk, emisnej sa nikde neodovzdavaju
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6, pidizvi a 73 neregistrovaných