Fiat Bravo - Brzdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Fiat Bravo - Brzdy

Príspevok od používateľa petergk4 »

Zdar
Všimol som si, že zadné brzdy sú oveľa horúcejšie ako predné pričom by to malo byť naopak. Zadné brzdy sú nové najazdené na nich max 10 000km. Môže to byť aj tým, že predné brzdy sú staršie? Alebo niekto nejaké skúsenosti? Ďakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

moze to byt ze je to ciganska robota
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Ciganska robota,alebo si skontroluj rucnu brzdu a to lanko ci ti nebrzdi zadne kolesa pri odbrzdeni.Auto na hever a tocit kolesom. Nenaštelovali nahodou lanka pri montazi zadnych brzd ze su pritiahnute viac ako maju byt?
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Akurát som mal zdvihnuté auto a kolesá trochu brzdia. Skúšal som aj lanko ručnej povolovať a priťahovať ale nebolo vidno skoro žiadny rozdiel. Dá sa ručnú úplne nejak odstaviť a vyskúšať to tak?
tuninka
Príspevky: 854
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

A to si si vsimol az po 10 000 km? A ani nepises ake mas Bravo, ci to ma vzadu bubny alebo kotuce.....podla mna na tom dost zalezi. Ale pri beznej jazde by sa nemali kotuce prehrievat vobec.... ak su tam kotuce. Bubny tiez nie, ale zase nepises ako velmi brzdis, ako divoko jazdis a brzdis a jasne ze pri terajsich teplotach sa chladia brzdy pomalsie. Navod uz ti dal Easy206
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

som mal po 6 rocnej STK hranicne brzdy na brave2 zadne na symetriu :41c2: , ked auto doslo od mhlavateho cele brzdy sa robili, tak aj po 18 mesiacoch od toho servisu preslo krasne na brzdach s minimom zmeraneho rozdielu, takze ciganska robota je az prva podozriva, samozrejme kazde bravo dvojkove ma kotuce vsade...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tuninka
Príspevky: 854
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

no len ci Petergk4 nema jednotkove Bravo, a nema tam bubny a samonastavovaciu rucnu, co mu zabudli uvolnit ten zubaty srobik, co to samonastavuje.... a teraz sa snazi uvolnovat a pritahovat bovden a nic to nerobi.... cize ak to ma bubny, treba ich zhodit a nastavit to vnutri bubnu.
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Je to Fiat Bravo 2008 takže kotúče vpredu aj vzadu. Dúfam, že ma zajtra zoberú do nejakého servisu a pozrú to. Ale pri kotúčoch to môže robiť jedine ručná?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

az to mas chrontave tak nechodi ziaden piestik v ziadnej brzde, klasika servisov - zatlacit donutra a narvat platne, dovi dopo, fajcpauza :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tuninka
Príspevky: 854
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Nie som mechanik, tak sorry ak pomenujem nieco zle....vela veci si opravujem sam, ale odborne nazvy neriesim ale podla mna tam bud bude zahrdzaveny, zaspineny, cize zle chodiaci piest v brzdovom strmeni, cize po odbrzdeni nevracia.... alebo su zasvinene tie tycky po ktorych sa strmen potom nesmyka.... tycky vies vycistit, osmirglovat hrdzu a potomnejekym vhodnym mazivom natriet aj sam. Ak su vo velmi zlom stave, za par eur kupis nove, celu opravnu sadu. Ak je zaseknuty, alebo pridrety piest, a to uz asi sam nespravis, ale ti co ti to menili by to mali podla mna vediet....ak si im za to zaplatil....
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

No tak dnes som bol v servise a zistilo sa, že vodítka sú zadreté a piestik asi tiež a lanká na ručnej tiež niesu v najlepšom stave tak sa to ide všetko vymeniť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný