Škoda Octavia II - spojkový pedál , spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia II - spojkový pedál , spojka

Príspevok od používateľa ma890 »

Ahojte, už asi mesiac mám takéto problémy:
- zostáva stlačený spojkový pedál, niekedy po sekunde sám vyskočí, niekedy do neho musím ťuknúť nohou od spodu. Napriek tomu,že zostane dole spojka zaberá. Po pár stlačení pedálu naprázdno sa to rozhýbe
- už sa mi ale asi 5 krát stalo, že som mal problém zaradiť rýchlosť (napr.mal som problém výjsť z garáže pneuservisu). Stlačil som spojku ale rýchlosť išla zaradiť veľmi nasilu a spojka zaberala od samého spodu. Potom som zase postláčal naprázdno spojkový pedál a situácia sa zlepšila.
- dnes ráno, keď som vychádzal z dvora, naštaroval som, stlačil spojku,zaradil rýchlosť a už pri stlačenom pedále spojka zaberala a auto začalo cúvať. Po pár zošliapnutiach, zase všetko OK.

Čo by to mohlo byť? Spojka KO? Zavzdušnené? Alebo problém pri pedáloch? Keď prídme do servisu určite to ako na just pôjde dobre.
Octavia je 2,0tdi Bkd 2008, má 397tis.km a spojka a zotrvačník sú pôvodné :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zavzdušňuje sa,pedál sa nevráti pretože chýba protitlak kvapaliny a tak malý strunový posilovač pedála vuvíja väčšiu silu než protitlak a udrží pedál dole.Ak kvapalina neuniká tak je v podozrení valček pri pedáli
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Ďakujem za odpoveď. Kapalina neuniká, ale už má možno 4 roky. Takže zdarilo by sa ju vymeniť.
Ten valček pri pedáli preverím zpod auta, alebo celý mechanizmus pedálov vyťahujem do interieru. Rád si na aute porobím veci sám, pokiaľ je možné sa k nim dostať v bežným domácich podmienkach
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pomocný valček je v motorom priestore naľavo a dole pod brzdovým posilovačom.Z brzdovky tam ide hadička

Tieto dve základné veci treba poznať

[img]https://s33.postimg.cc/4epxbn9bv/image.jpg[/img]
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných