Skoda Octavia III - vibracie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia III - vibracie

Príspevok od používateľa milansabo »

Zdravim,
Mam Octaviu 3 2.0 TDI 110kW, pred casom som si vsimol, ze vibracie prenasane do sedadla vodica su vyssie ako ked bolo auto nove. Mozno je to len subjektivny pocit, ale chcel by som sa poradit, ci po cca 100.000 km by mohlo dojst az k takemu opotrebeniu ulozenia motora aby vibracie boli natolko citelne?
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Podtáčanie motora, nekvalita výroby...atď.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

zotrvak, vstrekovace...silenty...kadečo.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Skor by som sa priklanal k tomu podtacaniu motora ako to uz tu bolo uvedene,pretoze jazda pri 1500 ot/min usetri az 2 dcl.nafty na 100 km.Cize podtacat motor sa tu urcite oplati ako to je zvykom tu na SVK.Mam diesla a budem jazdit 1000-1500 ot.co pre ten motor je akuradtak fajn,ale co nato ten zotrvacnik?to uz je debata na inu dimenziu.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

K tomu opotrebovaniu ulozenia motora(teda silentblokov),tam pomoze ci vizualna kontrola silentov,ale aj nastartovany motor a jeho cinnost(nadmerne trasenie motora) na silentblokoch.Ved si chyt motor a ho rucne rozhyb,nesmie lietat v tych silentoch,musi byt napevno prichytene.Tvojou pomockou moze byt You tube,kde takych vide-i je tam majland.Takiez pomoze aj servis samozrejme ak sa nevies od coho odrazit. :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neušetrí nič,podtáčanie akurát drží motor v neekonomickom pásme,a ako bonus k tomu je že trpí celý agregát,prevody a všetko,auto je neschopné okamžitej reakcie na plyn.Je to vlastne jedno z najväčších prehreškov vodiča,a nielen že neušetrí ani prd,odpisuje celý agregát.Vždy mi je smiešny ten tupý argument predajcov..auto po starom profesorovi...to sú tie najhoršie autá.Paradoxne mladý nevyhonený junci majú motorizáciu sto razy lepšiu po každej stránke.to síce tiež niekto pomenuje ako že tomu nakladajú,ale na to je fórum aby sa tu aj trepalo dve na tri
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných