Alfa Romeo 147 1,9 jtd , 85kw - snímač priečneho zrychlenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Damik318
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.08.2018 18:10
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo 147 1,9 jtd , 85kw - snímač priečneho zrychlenia

Príspevok od používateľa Damik318 »

Zdravim chalani potrebujem poradit menil som ramena struny stabizacne tyčky kotúče platničky a jeden abs snímač na prednej náprave po spraveni geometrie mi začalo preblikávať asr a to aj pri plinulej pomalej jazde mechanik co mi robil napravu mi tvrdi ze mi odišiel Snímač priečneho zrychlenia, tak reku ok hned som to zacal hľadať a zistil som ze to nieje lacná záležitosť tak preto sa pitam a chcel by som vediet aj ine názory, ak sa niekto s niecim podobnym stretol tak sa ozvite a vopred za vsetky nazory Ďakujem :300f:
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Mechanik povedal...to je super ze povedal,ale mal to na diagnostike?odhalil problem s istotou toho snimaca?ak nie zober vozidlo na diagnostiku nech sa to zdiagnostikuje tak ako ma.Ak to bude v tom snimaci(comu neverim)tak sa za hlavu poskrabes(novy diel cca 400€+,- autobus).Alternativne riesenie si najdes na nete,kedze suciastky sa daju zohnat od ruky za lachsie peniaze.Kludne mi napis SS a dam ti info kam sa stymto problemom obratit. :2f93:
Damik318
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.08.2018 18:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Damik318 »

Ďakujem za názor a radu hned zajtra to pojdem napojit na diagnostyku aby som vedel co vlasne presne s tym je, sam som zvedavi co vlasne vypise za chybu, dam ti vedoetvako to dopadlo :3035:
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Este raz:daj to na diagnostiku a osobe,ktory nielen vie vycitat chyby,ale vie aj odhalit potencialny problem.Daj vediet
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

priklanam sa ku xentrymu.... zle zalozeny/zly snimac na kolese, ktorý klame jednotku.

diag, jazda...testy
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

ahoj...diagnostika nezaškodí, ale skôr by si to mohol opticky skontrolovať...myslím tým založenie/napájanie snímačov, bolo by naivne si myslieť, že po výmene " ramena struny stabizacne tyčky kotúče platničky a jeden abs snímač na prednej náprave " to nebude mať súvis s týmto "zásahom"
kludne to vráť aj mechanikovi, nenechaj sa odbyť tou zázračne univerzálnou vetou : odišiel snímač
Damik318
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.08.2018 18:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Damik318 »

Dakujem chalani za rady a nazory, uajtra to idem napojit na diagnostyku a budem pri tom stať kym mi niekto nepovie alebo neukaze co romu vlastne je, dam vam vedieť zajtra ako som pochodil :3035:
Damik318
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.08.2018 18:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Damik318 »

Nazadar páni, no dnes som tu Alfu zaniesol do servisu a taky beng ako som tam dostal som uz dlho nemal, ten snimac priečneho zrychlenia je uplne v pohode ale problem je ze ten mechanik co to robil uplne zle poskladal napravu a este aj zle zalozil ten snimac abas preto celemu brzdnemu systému zacalo prepínať, no musim uznat moja chyba ze som to dal robit niekomu co viac robi ustami ako rukami co uz poucil som sa, ale dakujem vsetkym co sa do tejto temy zapojili :3035:
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Niet zac!rado sa stalo :42f9:
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

ach....
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných