1.9tdi 77kw BKC trasie na volnobeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Domino@96
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.06.2017 20:23
Zdieľať na Facebook

1.9tdi 77kw BKC trasie na volnobeh

Príspevok od používateľa Domino@96 »

Zdravim mam problem s 1.9tdi 77kw bkc bez DPF
V aute sa vymenili 2 vstreky kvôli chveniu motora na volnobeh hodnoty dvoch vstrekov boli 2.8
Po vymene vsetko fajn akurat som spozoroval pribudanie oleja co do vtedy nerobilo ..tak som dal 2 vstreky zase von (tie ktore som menil spolu s novymi gumickami a podlozkami) a videl som ze gumicky su poskodene tak som prebrusil sedla vstrekovacov a dal zase nove podlozky a gumky...vsetko islo fajn ale na druhy den rano po rannom starte zase zacalo triast na volnobeh pozrel som vstreky a hodnoty boli 1.8/2.8/1.8/1.8 den pred tym ako som vymenil gumicky atd boli hodnoty krasne 0.2 /0.4 /-0.2/-0.4 ....vie niekto poradit ...momentalne hodnoty skacu kazdy den inak ...kabelaz ku vstrekom som skusal menit
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

pozdravuj tam kde menili prvé 2 vstreky...

tieto špekulácie so vstrekovačmi, že to ešte niekoho baví...väčšina je KO, a len to budete vymieňať horší za ešte horší.

Gumičky si rozsekol ty keď si vstrekovač vyberal, alebo ten čo ho zakladal ak ste si neobrúsili hrany na hlave.

isto ste si kúpili nové šróby a dotiahli podľa momentov? :)

Nafta sa ti leje do oleja pretože ti to netesní...budeš mať vydrúzganú hlavu a žiadna gumička tam tesniť zrejme nebude.

korekcie od vstrekov sú teraz nepodstatné nakoľko nevieš či je to vstrek, nerovné sedlo, krivo sediaci vstrekovač...alebo čo.

Oprava je nasledovná:

Hlava dole, poslať do CZ (engitec) na vložkovanie šácht a repas.

Vstrekovače do dieselservisu na test, či prejdu, respektive vyjadrenie čo s nimi je a na koľko sú schopné ďaľšieho života.

Všetko zložiť, kúpiť original tesnenia, podložky, osadiť, nove šroby dotiahnuť so stisnutným zadkom podľa príručky.

Motor pojde ako hodinky ;)
Domino@96
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 25.06.2017 20:23
Zdieľať na Facebook

Passat b6 1.9tdi 77kw

Príspevok od používateľa Domino@96 »

Nafta uz do oleja nejde po znovu rozobrati prebruseni hran a vymeny gumiciek ...cize tesnost je ..nafta nepada auto ide ...samozrejme ze korekcie ma nezaujimali ked som videl ze pribuda olej ...koreckcie vsak skacu aj potom co sa to robilo ...samozrejme vzdy nove sruby origo diel takisto podlozky a vsetky gumicky vymenene pri kazdej demontazi vstreku
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

tažko takto veštiť z gule...

daj priehladnú hadičku na vstup a výstup tandemu, zohrej auto....

a daj report či tam budú bublinky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 39 neregistrovaných