Audi A8 2010 - prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

audia1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.08.2018 23:28
Zdieľať na Facebook

Audi A8 2010 - prevodovka

Príspevok od používateľa audia1 »

zdravim,

chcel som vas poprosit o radu.

Pred tyzdnom po prejazde nerovnostou zacali svietit komplet vsetky kontrolky (tpms, zhavenie, automat, prestala fungovat klima, zacal cvakat central, prestalo fungovat odvetravanie etc.).

Auto vyhadzuje chybu prevodovky a je nepojazdne, resp. pojazdne tak, ze sa na nom jazdit neda.

Aktualne sa nachadza v autorizovanom servise audi, kde vykonali diagnostiku (prikladam) a zaslali CP.

Problem by nebol dat to opravit, ale nesedi mi na tom to, ze automat predtym radil uplne bez problemov a prestal fungovat doslova zo sekundy na sekundu.

Auto ma kazdych 10t km olejovy servis a kazdych 50t km olejovy servis v automate.

Dakujem za odpoved.

Je to audi A8 2010 (D4) - 8st. automat, 3.0 tdi, prevodovka 8HP55A

https://ufile.io/t3fky

https://ufile.io/a5q25

https://ufile.io/z6ehu

edit: v audi ani nevedeli slubit, ze oprava za 6300e problem odstrani.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

Ach....600€ za olej :D

Kde začať?

Ak to bolo prejazdom po nerovnosti, tak to dáva zmysel...

Vitaj vo svete ekologického spájkovania a inžinierskych nezmyslov.

Tvoj problém spočíva v poškodenej elektornickej časti mechatroniky tj. hydraulického bloku (ovládacie body prevodovky), ktoré má v sebe aj komplet riadiacu jednotku ktorá má namiesto klasických vodičov špeciálne novodobé flexopásiky a kadejaké nezmysly.

btw:

Kód: Vybrať všetko

https://uloz.to/!eU9XjhLUNHf6/ssp457-audi-a8-2010-power-transmission-pdf
strana 42/43

netrpia tým len audi...ale všetky novodobé automatky, ktoré to majú zariadené obdobne.

Niektoré sa sprva opravovali...našli sa poškodené spoje, opravili sa...časom sa niektoré už neopravujú pretože diely polacneli a napr na staršie MB sa dá kúpiť elektronika samostatne do 500€.

Problémom sú jednoduché studené spoje :) nič viac..tej mechatronike ináč nič nie je.

Ten ostatok, že olej za 600€ a pod..ani nebudem komentovať.

Bohužiaľ máš A8 z 2010...opica banány.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

ak si vsimnes tie poznačené TPIčka čo si oni robili poznamky...

na 90% bude chyba v tom mechatroniku.. oni už vedia prečo. tie TPI bohuzial nemame...

zase v tom audi nie sú babráci...

+ ak majitel hovori ze sa to stalo pre prejazde nerovnostou..je to jasne
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a napriklad toto ma aky suvis s mechatronikou? prestala fungovat klima, zacal cvakat central
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

pretože to nie je felícia ani octávia, dokonca ani octávia II ale A8ma

systémy sú komplexné... a nejdem teraz rozpisovať dôvody...

súvis to má...neboj sa.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ale stale je to len A8 a nie kozmicka lod. A keby to aj bola kozmicka lod zaujimalo by ma ako moze nejaky studeny spoj v prevodovke sposobovat cvakanie centralu
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Súhlas s Patkom, chyba bude niekde v elektrike a nie v mechatronike a na základe toho zlyháva okrem mechatroniky plno iných vecí, ja si myslím že to auto má podpätie a preto vyraďuje všetky elektrické žrúty komfortného charakteru z prevádzky... a zadavatel píše že auto je pojazdné ale sa na ňom nedá jazdiť, čiže ja to vidím na prevodovku v núdzovom režime... začal by som od baterky, a možno aj od viacerých... kontrola káblov atď
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

suhlasit mozete kazdy s kazdym :) Zas páni v audi nie sú dementný...

Tiet konštatovania, že bude to tým a tým... je to prd platné.... to by sme museli mať doma.

Klíma a ostatné funkcie boli vyradené kvôli chybovým hláseniam z iných riadiacich jednotiek auta. Samotné budú ok.

Ostatné chyby sú také fádne, ale vyzerá to na tú mechatroniku a je to častý jav. + tie TPIčka ktoré tam sú, su to technicke informacie pre servis z častých závad.

Nie je to také exaktné, ten vypis z ODISU....ale primarny problem pochadza od prevodovky / voliacej paky a vzhladom na zlozitost systemu....amen tma!
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

aj central zacal cvakat ozaj pre chybnu mechatroniku??????? Skratka neverim a bodka. Dufam sa dozvieme odpovede od majitela auta po oprave
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

merat, merat, merat ale priklanam sa k verzii ze by sme namerali vadnu elektroniku v mechatronike.

zrejme komunikacia..napajanie a pod.

da sa to aj riesit opravou...
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ja len nahlas rozmyslam.Nemoze byt niekde uvolnena kostra a preto hapruje sucasne viacero veci ktore v podstate ani nemaju suvis?
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

nefunkcia ostatnych komponentov ktore su tam vypisane v tom logu je z dôvodu zapisanych zavad v elektronike prevodovky a vo voliči rýchlostí.

je to sekundárny dopad!!! nie porucha klimy a pod..

až sa opraví porucha, kvoli ktorej to celé začalo, ostatné systémy pojdu znova.

ale to sme už ďaleko....a fakt to treba poriadne otestovat a premerat ako xentry napisal... i keď si myslím, že bude problém niekde v tom riadení prevodovky a prepojoch v plaste na mechatronike. Kým neodmeráš, nemeň.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

pajtyi napísal:Ja len nahlas rozmyslam.Nemoze byt niekde uvolnena kostra a preto hapruje sucasne viacero veci ktore v podstate ani nemaju suvis?
by som to odhadoval na zbernicu, neverím že to "rieši" kostru, ale tiež len nahlas uvažujem :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tuninka a 11 neregistrovaných