LPG v Taliansku

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

osviezim tuto temu,

Prejazd Rakuskom - Loipersdorf ma aktualne LPG za 0,89, skoro ma seklo. Ale cca 30km dalej na opacnej strane dialnice bolo liter za 0,74, ale neviem ci sa tam dalo ist z opacneho smeru.

Ak zvladnete na jednu nadrz 450-470km, tak odporucam zist z dialnice na Arnoldstein - Maglern, Je tam nontop otvorena pumpa Shell, aktualne LPG, 0,739. A ako bonus zachody zdarma :d :D

V taliansku com polovicu pump nenasiel /okolie Jesolo, VE/ inak cena okolo 0,62 ak netankujete na dialnici
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak ja doplním, na tej odpočívke ENI Loipersdorf mali odjakživa jedny z najvyšších cien LPG, ešte tak isto drahí alebo ešte drahší sú aj na pumpe OMV Deutschfeistritz, to je nad Grazom.
Čo sa týka tej LPG čerpačky cca 30 km pod Loipersdorf, je to diaľničný výjazd 139 km Furstenfeld, dá sa tam samozrejme ísť z obidvoch smerov diaľnice.
Je to na pumpe Welog Truck & Trailer, ale patrí to inej firme: PRORast LPG.
Otvorené majú od 5 do 23 hod.
Ale smerom ďalej do Talianska netreba čakať až do Arnoldstein, ešte predtým je pumpa BP Griffen, je to hneď pri výjazde z diaľnice a majú stále otvorené a najnižšiu cenu, len 0,67 E.
Aj keď zase v tom Griffen sa mi kedysi 2x stalo že boli vypredaní, asi kvôli cene majú viacej zákazníkov, takže spoľahnúť sa že u nich 100 % natankujem, sa asi nedá.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Doplním ešte jednu podstatnú informaciu .

V Taliansku su všetky LPG pumpy IN SERVIZIO , teda vylučne S OBSLUHOU !!!

Zakaznik sám NEMOŽE NATANKOVAŤ , výdy musí prisť obsluha, ktorá ho namieste aj skasíruje, vynimočne je treba chodiť platiť k pokladnici.

Do Talianska som cestoval asi v priebehu 1 roka , pravidelne každých 6 týždńov, ale väčšinou cez Slovinsko.

Plati také pravidlo nielen v Taliansku,že benzínky vo väčších mestách su umiestnené práve pri zjazdoch/vyjazdoch na dialnicu a vo veĺkých mestach su otvorené NON STOP,
také Lido di Jesolo, čo tu bolo spomenuté vobec nie je velke mesto a je to už aj koniec Talianska, takže na takom mieste čakať non-stop otvorenú pumpu navyše s LPG, može iba človek neznalý veci..
Ale nevadí, život postupne naučí....
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

wilz napísal:
Ale smerom ďalej do Talianska netreba čakať až do Arnoldstein, ešte predtým je pumpa BP Griffen, je to hneď pri výjazde z diaľnice a majú stále otvorené a najnižšiu cenu, len 0,67 E.
Aj keď zase v tom Griffen sa mi kedysi 2x stalo že boli vypredaní, asi kvôli cene majú viacej zákazníkov, takže spoľahnúť sa že u nich 100 % natankujem, sa asi nedá.
K tej pumpe BP Griffen:
Od môjho posledného príspevku pribudla aj tá, ale to, že sa na nej nedalo tankovať bolo spôsobené pravdepodobne tým, že postavili stojan skôr, ako mali dohodnuté podmienky s dodávateľom plynu (aspoň tak nejak mi to vysvetlili na pumpe). Odkedy som tam prvý raz natankoval, viackrát sa mi nestalo, že by nemali plyn, alebo sa z nejakých iných dôvodov nedalo tankovať.
K tej cene: tá je naširoko naďaleko bezkonkurenčne najlepšia - niet čo dodať. Kvalita plynu vs. dojazd je v pohode.
Ale jedna vec ma dosť zaskočila.
Na začiatku júna (tento rok) som tam tankoval cestou do Talianska a ako tak po natankovaní cestou rozmýšľam, že mi to na posledný plyn žralo akosi veľa, keď som natankoval toľko veľa plynu. Alebo že by im zle ukazoval stojan? To hádam nie...? V každom prípade, dosť mi to pokazilo priemernú spotrebu. Ale neprikladal som tomu nejaký veľký význam.
Moje podozrenie sa potvrdilo až pri ceste späť, keď som tam tankoval znovu. Do nádrže, do ktorej som nikdy v živote nikde nenatankoval viac ako 39,5L, tam som natankoval 41,3L a to som v nádrži musel mať od poslednej pumpy ešte cca 4-5L!!!
Na okradnutie zákazníka je to dosť veľké množstvo.
Je jasné, že plyn sa nedá pri kontrole zmerať tak, ako benzín, alebo nafta - asi sú si toho vedomí.
A niečo podobné sa mi stalo o týždeň neskôr s naftou - to ale nemám ako dokázať, nakoľko som netankoval do prázdnej nádrže. Jedno ale bolo dokázateľné - a to, že auto, ktoré celý čas ide na priemernú spotrebu 4,8-4,9 po natankovaní na tej pumpe vyskočí priemerná spotreba 5,9 (po prepočte km), pričom PP ukazoval spotrebu stále rovnako. Toto môže byť spôsobené len natankovaním menšieho množstva paliva, ako podľa bločku.
Toto už náhoda nie je.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zlodejstvo je sice nas narodny sport, iba ked budu raz majstrovstva sveta, nebudeme tam sami startovat lol /janosik neni jediny zlodej na svete narodny hrdina, najdu sa kadekde jeho bratranci ;-)/
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Áno, máš pravdu.
Na jednej trase (Viedeň - Klagenfurt) sú hneď dvaja Jánošíkovia:
jedna pumpa ťa ozbíja najdrahším plynom (v lokalite okolia min. 200-300 km) a druhá síce má najnižšiu cenu, ale dá ti omnoho menej, ako to, čo zaplatíš. Takže, si na tom istom - na výber ani moc nemáš.
Akurát sa divím, že sa to udeje v štáte, od ktorého by som to moc nečakal.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

laco1871 napísal:
také Lido di Jesolo, čo tu bolo spomenuté vobec nie je velke mesto a je to už aj koniec Talianska, takže na takom mieste čakať non-stop otvorenú pumpu navyše s LPG, može iba človek neznalý veci..
Ale nevadí, život postupne naučí....
laco ja som písal, že pumpy som vôpec nenašiel. O non=stope som sa vôbec nezmienil.
Treba čítať pozorne, ale nevadí život postupne naučí...

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných