Audi A4 - zotrvačník trasie po výmene

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

foxpk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.07.2016 21:31
Zdieľať na Facebook

Audi A4 - zotrvačník trasie po výmene

Príspevok od používateľa foxpk »

Ahojte,
Prosím o pomoc s nasledovným problémom
Jedná sa o Audi A4 B8 2.0TDI CAHA.
Trochu Vám popíšem problém.

Zle vypínala spoja a auto jemne rezonovalo na voľnobehu ale po pridaní plynu bolo všetko v poriadku a ani pri jazde žiadne vibrácie ani rezonovanie. Tak sa dala vymeniť komplet spojka + zotrvačník LUK a pri jednom aj rozvody.

Po výmene mi mechanik odovzdal auto s tým že sa celé trasie aj pri jazde a nevie čo s tým - ževraj pravdepodobne to budú silentbloky na motory.

Nedalo mi to, doma som ľahol pod auto - zistil som že zotrvačník sa trasie - je to vidieť volným okom.
Prikladám video:
https://www.youtube.com/watch?v=YrdsgzCTj00

Prosím Vás je normálne že zotrvačník sa takto trasie, či to môže spôsobovať trasenie celého auta, prípadne či to je spôsobené výrobnou vadou alebo zlou montážou

Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Povedal by som že že zle sa nedá...ale sú mechanici čo dokážu nemožné.U tohoto modelu je montáž trochu inak než obvykle,celý ten montovaný sakrament je pri montáži na strane prevodovky a tak sa spojuje skrutkami cez ten otvor ako sa tým postupne točí. To že beží (točí) nesmieš vôbec vidieť ako nejaký stranový pohyb kmit a pod. Toto okamžite otvoriť,toto nemal mechanik čo odovzdávať,to mal okamžite otvoriť.Pri takýchto kmitoch bude smrť kluky než povieš švec.Má to jeden bod ktorý treba dozrieť aby sedeli spájané veci správne (viď A-B)
[img]https://s33.postimg.cc/cxgs8regr/image.jpg[/img]
foxpk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.07.2016 21:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxpk »

Podľa fotky majú byť na zotrvačníku výstupky ktoré prechádzajú dierou v dvojhmote? - také nič som tam nenašiel.

Prešiel som mierkami medzi zotrvačníkom a dvojhmotou ale ani tam som nenašiel žiadne výstupky.

Na niektorých miestach je odstup medzi dvojhmotou a zotrvačníkom 0,3-0,6mm a niekde vôbec nestrčím mierku

viď foto https://postimg.cc/gallery/1w5ww1ta0/

Je možné že dvojhmota je zlá od výroby? - stáva sa to často?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie,u Audi sa mi také nestalo,ale pri montáži tohoto systému treba dávať ozaj pozor na každý detail.Kolik/otvor bol do 09/2007 potom už sa nepoužíval
Ťažko mudrovať nad niečím čo človek nevidí,že tam v niečom chyba je isté.Prv než sa založia skrutky treba (viď prílohu)
Každopádne sa nesmie začať tým že sa jedna skrutka fest utiahne a točí sa k ďalšej a ďalšej a uťahujú sa.Ak ano,už je zle
[img]https://s33.postimg.cc/lf8bdk5u3/image.jpg[/img]
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

Akože...keď tak postupne prechádzam tú elsu.....že sa toto niekto pribral robiť len tak hop šup.!!!!

Je otázne či ten nový komplet prišiel celý zmontovaný..alebo to náhodou rozoberali?

Je tam snáď 5 postupov k tej kontrole a zakladaniu....

Chcel som ti to sem dať, mám to v EN, ale je toho dosť. nebudem to dávať zbytočne ak netreba.

Podľa mňa tam niečo pobabrili, prd o tom vedeli a tak to dopadlo.

Hento už NEŠTARTUJ!!!!!! Lebo ti vyletí kluka cez tú kontrolnu dieru :D

Prevodovka dole, skontrolovať, rozobrať!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tragédia celého je že pozerám to video a lieta základová doska (to na čom sú zuby pre štartér) a to je viac než závažné
čiže lieta poz 7 na kluke !!! potom logicky že lieta aj priskrutkovaná spojka spolu ako celok
[img]https://s33.postimg.cc/3ziqpdyrf/image.jpg[/img]
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

https://www.youtube.com/watch?v=inAfFGIrxT4

bohvie ako to tam montovali? robili to? nedrmali prevodovku von s nevytiahnutým unášačom a nepovolenou spojkou? neohli ten nosný kotúč? ako to tam dávali? ak netušili o čo ide a správali sa k tomu ako ku spojke na 1,9tdi... amen tma.

Je to prvé čo ma napadá... prišlo auto, odstrojili prevodovku a ťahali ju von...nešla...ťahali viac.

to že lieta aj kotuč som si vsimol len teraz ako si to napisal....ale aj fakt, že celá 2 hmota nesedí rovnomerne na tom unášacom kotúči je zlý.

nevrčať!!!! ak už niekde kluka nebude chytená....chytro vybrať.... a konštatovať.

Najvacsia pakaren je vymenit lamelu alebo pritlačak v tomto systéme.... to je šupa.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Fušerina nie som automechanik ale odniest to do dielne na odtahovke kde to davali dokopy ...ak to robili v garazi nejakom asi to dodrbali lebo o tom vedeli velký prd...tak nejako dopadol kamarat s rozvodmi ktore prdli po 2 tyzdnoch od vymeny a garazmajster ja som to namontoval spravne....auto slo do srotu bolo to Clio toto bude drahší špás...vela psychickych sil ale mam pocit ze to zaboli aj penazenku asi by ma drblo.. :38eb:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci...čisté víno. Svoj kufrík SAC (na to nasadenie) som požičal mimo mesta a lietal som po dielňach že si požičiam..ani nevedeli čo od nich chcem,musel som počkať až mi ten môj vrátia.
Takže,žiadne ilúzie,realita je horšia než si ktokoľvek pripúšťa.
Predpokladám že sa dialo presne ako píše midnightman...ťahali prevodovku dole,len akosi nešla,väčšinou vtedy berú pajser
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

občas prúser vyčudím aj ja, každému sa podarí!

Ale nevrátim auto majiteľovi s tým, že neviem čo ďalej!!! že vymente si silenty...!!! kokos!
zhavic11
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09.03.2017 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zhavic11 »

niekedy je vacsi pruser si dat auto opravit, ako ho nechat pokazene
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

:40bd: :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

zhavic11 napísal:niekedy je vacsi pruser si dat auto opravit, ako ho nechat pokazene
Platí to čo v polnohospodárstve...najväčší škodca na poli je traktorista.Ale...nezaobídeš sa bez neho
foxpk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.07.2016 21:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxpk »

Ďakujem za odpovede,

S autom sa nejazdí, vo štvrtok sa to ide znovu rozobrať a uvidím ako to dopadne, modlím sa aby nebola chytená kluka.

Neviem ci sa mám smiať alebo plakať, toto je vyjadrenie dodávateľa spojky:
"Informoval som sa v servise skoro každý zotrvačník sa hýbe na oko a kým netrasie z autom tam neni žiadný problém.Zato sú tam predvrtané diery lebo s tým je to vyvážené."
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No asi tak,plakať či smiať.
Ono ten sakrament doska so zubami je tenká a je pravda že vychýliť ju nasilu nie je problém.Ale krivá byť nesmie.Ono ten hov.-adský bubon spojky,to monštrum je uložené na stane prevodovky presne a teda je spojka ako niečo čo je v sústruhu,neviem to lepšie vysvetliť.Nesmie lietať v žiadnom stranovom kmite.Vyvážené...jasne že je vyvážené,čo rotuje je všetko a vždy vyvážené aj keď má 20 deka,a nie 25 kg,tam sú zotrvačné sily abnormálne ak je úchylka,nevývažok a pod

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 15 neregistrovaných