Opel Insignia - automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stopko606
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.08.2018 06:37
Zdieľať na Facebook

Opel Insignia - automat

Príspevok od používateľa stopko606 »

Zdar. Mam opel insignia automat , pred nedávnom mi v automatickej prevodovke vydalo zvuk pri zaradení do D ..niečo buchne ..až mi nadvihne auto ako by tu rýchlosť tam narvalo na silu ...poradte čo by to mohlo robiť .Po prípade čo stým . Ďakujem.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zrepasovat za priblizne 2.500 eur ...
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Zajst do servisu.

Blba otazka, blba odpoved.

K veci, vymena rozvadzaca, a ak su ostatne veci OK, bude to do 1500e, 2500 je uz pomaly komplet repas.
LS600h
XC90
stopko606
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.08.2018 06:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stopko606 »

Ďakujem pekne .To za 800€ kúpim druhú.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

len nevies v akomje stave a isto nieje po repase
malino87
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.08.2018 08:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malino87 »

Ak vies, ze ju za 8 kil kupis, tak podla mna nemas na co cakat tak ako aj s navstevou servisu :2f93:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Možno som v škole kedysi nedával pozor a niečo mi ušlo, ale mám dojem že 8 kil by malo by 8 tisíc. 800 je jednoducho osemsto.
A zadávateľovi - možno sa vtedy v prevodovke niečo stalo a možno že aj nie, podľa toho čo si napísal, sa to stalo len raz, alebo sa mýlim ? Ak odvtedy prevodovka radí bez problému, tak príležitostne zájdi sa poradiť k niekomu kto tie prevodovky pozná, prípadne čakaj či sa to nezopakuje.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zargon kilo = 100 penazi, liter = 1000 penazi vymysleli ludia co lepsiu jak stolicku z fyziky nevideli wilz, klidek lol

technicky kilo - predpona vyznamu 1000x zakladna jednotka hocicoho,
liter = 1dm3 odvodena jednotka objemu, zo zakladnej 1m3, cize 0,001 m3

keby daval vymyselnik v skole pozor, tak by kilo pouzil vo vyzname "0,8 kila za prevodovku" a liter by asi pouzil maximalne pri zmene ceny paliva na pumpe, zase tie kurwy zdrazeli naftu o 50 litrov posledny tyzden :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

oprava...kým nepoškodíš viac.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Pravdepodobne nastal cas zaplatit za vlastnictvo automatu
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Kvitujem kupu druhej pouzitej za 800€.
(+10h prace demontaz a montaz, a pripadnych 10h dalsej prace ak nebude fungovat alebo klakne po pol roku a tak dalej)

Lebo ludia sa musia poucit na vlastnych chybach, aj ked to bude stat 8 stoviek :)
LS600h
XC90
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Včera som nereagoval, dnes mi to nedá...

Kolega z práce, Volvo S60 D5 Polestar - služobné vozidlo.

Od novoty mu v podstate pri KAŽDOM zaradení do D strašne seklo autom. Nestalo sa to len veľmi málo kedy. Seknutie, trhnutie, neviem ako to opísať, ako keby ktosi násilne a rázne tresol kladivom do prevodovky. Samotná ďalšia prevádzka, jazda, preraďovanie, hocičo už bola normálna a hladká. Len niekam prišiel, dajme tomu, že zacúval, potom zo srandy naspäť do D, zasa sek...
Niekoľkonásobné návštevy servisov, niekoľko opráv, výmen, preplachov, neviem čo - nič nepomáhalo....
Po nejakej veľmi dlhej dobe sa na to vykašľal a sám seba presvedčil o tom, že to je vlastnosť. A roky plynuli...
Myslím že v štvrtom roku života auta som bol náhodou s ním v aute niekde na Orave, keď pri prudšom prejdení pravotočivou zákrutou auto na moment zahlásilo, že je málo chladiacej kvapaliny. Pri najbližšej prestávke sme ju teda pozreli a na môj vkus bol v nádobke príliš veľký tlak ale hlavne, voda ktorá bola presne na hranici minima zrazu vystúpala so sprievodom malých a málo bublín k maximu. Vravím si - toto môže byť problém. Odporúčil som mu sledovať stav a pohyb hladiny chladiacej kvapaliny. Hlásenia palubného počítača sa časom množili, vždy len na moment. Hladina vždy po otvorení vystúpala naspäť a naozaj okruh tlakovalo, hadice bývali až moc tvrdé. Návšteva servisu. Tlak sa potvrdil, bežné testy odhalili chybu. Prvý krát hlava dole. Nové tesnenie, nové skrutky, v hlave sa vraj problém nenašiel. Chvíľu, ale ozaj iba pár sto kilometrov bolo dobre, časom rovnaké príznaky. Opäť servis, druhý krát hlava dolu, opäť problém nenašli. Zasa na chvíľu pokoj, opäť rovnaké príznaky...
Keď chceli dávať dolu hlavu tretí krát, to už sa kolegovi vôbec nepáčilo a začal komunikovať výhradne písomne a s importérom. Po relatívne dlhom boji pristúpili na komplet výmenu motora. Výmena prebehla, medzitým sa pri demontáži starého zistilo, že bol veľmi jemne, ba iba vlásočnicovo prasknutý blok motora a nedialo sa nič iné, iba časť stlačeného vzduchu, resp. neskôr už zmesi zo spaľovacej komory, sa dostala do vody. Prečo som to takto rozpísal? Pri výmene motora, naozaj až pri výmene motora si jeden technik všimol, že: "ajhľa, tuná tento káblik, ktorý netuším načo je, ale smeruje ku prevodovke, je trošičku predratý. Vymením ho aj s tým čidlom, do ktorého ide." Odvtedy prevodovka nešklbe...
Zakaždým auto riešil autorizovaný servis a keďže v Žiline zanikol, tak to bol Autoštýl pri Trenčíne, lenže tu nie vždy boli ochotný všetko urobiť (napr. výmena oleja v automate pri bežnej údržbe) a subjektívny pocit na odbornosť bol slabý, alebo VOLVO v Zlíne, kde urobili všetko a subjektívne sa zdalo, že poctivo...
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Kamosovi to Insignia robila tiež , už mi to nerobí a hovoril zevraj to boli brzdy
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Čiže aby tu nevznikli konšpirácie - ja som napísal príbeh, teraz brzdy...

Bez niekoho, kto ti to kvalitne pozrie a zdiagnostikuje, niekto kto naozaj vie čo robí a čo má robiť, sa nepohneš.
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

vzhladom na počet ludi ktori sa aktivne venuju opravam aut sa kvalita za posledných 10 rokov znížila na minimum.

Každý čo má doma gola sadu z bazosu si myslí, že môže krútiť šróbky a opravovať kadečo.

Bohužiaľ to tak nie je a mnoho prípadov to dokazuje.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných