Upevnenie nákladu

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kalimro
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 16.08.2018 10:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimro »

@christiane ppresne tak ako si napisal. mnoho vodicov vie, ze to nema dostatocne zabezpecene a este aj budu skakat do policajta. s nimi sa mozes niekedy hadat kolko chces, pokial ma pravdu, je lepsie cusat a suchat nohami
jarino777
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.04.2017 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarino777 »

je to take diskutabilne, ze mozno pri normalnej jazde alebo teda pri nejakom prudsom brzdeni by sa ti to maximalne posunulo dopredu ale v tomto pripade oni myslia aj na take situacie kedy by sa fakt mohlo stat nieco vaznejsie. nejaka nehoda, keby sa ti auto prevratilo alebo cokolvek stalo a vtedy uz to co nie je pripevnene na mieste nezostane. mozno to bola aj kombinacia jeho zleho dna ale v podstate mal pravdu, takze do buducnosti sa nehadat ani ked budes mat vsetky papiere ale radsej vynalozit energiu na poriadne pripevnenie :2f93:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to je typycke myslenie slovaka naco ved to nevyskoci.tak ako ma byt osoba v aute priputana ma byt aj naklad.to bolo uz za socializmu.ved to ucia v autoskole.ja ani v privesnom voziku si nedovolim nechat nieco bez pripevnenia alebo zaplachtovania ved to je automaticky ze ma zastavia.bezne pred sezonami zima leto vozim 16 kolies na vyvazenie trcia nad bocnicu zastavili ma vyskusali poriadne co to robi vsetko drzi dovi pokracujte dalej.

v nemecku otvoria na beznej kontrole kamion naves a ak neni kazda paleta osobitne zgutrnovana alebo podlozena prieckou proti posunu tak isto pokuta.

u nas este nestihaju majitelov kombikov kto ma nalozene veci nad to plato ktorym sa zatiahne kufor alebo ho tam vobec nema ma mat za zadnymi sedadlami mrezu.to iste este u nas neriesia ak ludia maju cestovne kufre alebo ruksaky na zadnych sedadlach to tiez sa da pasom zaistit ako cloveka.potom pri nehode je kopec bordelu po ceste.kedysi davno pred 15 rokmi tak vyletel plech z avie z korby a cyklistovi odrezalo hlavu.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

§ 48 Preprava nákladu
(1) Pri preprave nákladu sa nesmie prekročiť užitočná hmotnosť vozidla.
(2) Náklad musí byť na vozidle riadne umiestnený a upevnený....
domino5
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 21.11.2017 10:22
Bydlisko: Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa domino5 »

seven549 napísal:to je typycke myslenie slovaka naco ved to nevyskoci.tak ako ma byt osoba v aute priputana ma byt aj naklad.to bolo uz za socializmu.ved to ucia v autoskole.ja ani v privesnom voziku si nedovolim nechat nieco bez pripevnenia alebo zaplachtovania ved to je automaticky ze ma zastavia.bezne pred sezonami zima leto vozim 16 kolies na vyvazenie trcia nad bocnicu zastavili ma vyskusali poriadne co to robi vsetko drzi dovi pokracujte dalej.

v nemecku otvoria na beznej kontrole kamion naves a ak neni kazda paleta osobitne zgutrnovana alebo podlozena prieckou proti posunu tak isto pokuta.

u nas este nestihaju majitelov kombikov kto ma nalozene veci nad to plato ktorym sa zatiahne kufor alebo ho tam vobec nema ma mat za zadnymi sedadlami mrezu.to iste este u nas neriesia ak ludia maju cestovne kufre alebo ruksaky na zadnych sedadlach to tiez sa da pasom zaistit ako cloveka.potom pri nehode je kopec bordelu po ceste.kedysi davno pred 15 rokmi tak vyletel plech z avie z korby a cyklistovi odrezalo hlavu.

ako si napisal, tu si ludia myslia, ze sa nic nestane a take veci sa nekontroluju a ak nahodou dostane pokutu, tak este sa bude rozkrikovat, no to, ze mohol sposobit nejaku katastrofu na ceste, to ho uz nezaujima
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Ako zamestnanec by mal byť preškolený v zmysle príslušných STN ktoré to tiež riešia. Hovorí sa v nich aj o zabránení posunu na nákladnom priestore. Tu si ich nájdi a študuj. https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... 2239-2.pdf

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní