Upevnenie nákladu

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nasplňaš odsek dva "upevnený" lol .
Nie je vecou policajta aby ti ukazovalAKO on kontroluje ČI ho máš upevnený.
Celkom stačia dva uchyty z osobného auta "ručky" čo sú nad dverami a zašroubovať ich do podlahy.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Romadur
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 10.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Romadur »

Konečne niekto schopný normálnej komunikácie :)

Teoreticky máš pravdu, len ten odsek pokračuje ďalej
upevnený, aby neohrozoval bezpečnosť
a plynulosť cestnej premávky, neznečisťoval ani nepoškodzoval cestu ani jej okolie, nespôsoboval
nadmerný hluk, neznečisťoval ovzdušie a nezakrýval svetlomety a svietidlá vozidla, odrazové sklá,
tabuľku s evidenčným číslom a vyznačenie najvyššej povolenej rýchlosti.

Môj náklad neohrozuje bezpečnosť cestnej premávky, neznecistuje.....
Ale ako súhlasím s tým, že tie rúčky, respektíve hocijaký kus niečoho co to udrží na jedno mieste je jednoducho montovatelny, asi ho tam aj dorobím keď mi to schvália, ale stále to nerieši názor ostatných tu že by to malo by zagurtnovane atď... To je proste hlúposť a žiaden zákon o tom nehovorí.
Jasne, policajt môže mať rozdielny názor na to, či je to dostatočné upevnené ci nie, no v prípade priestupku je dôkazne bremeno na ňom a určite by som s tou pokutou nesúhlasil a nič nepodpísal keby mi ju za to chcel dať, teraz, keď už viem ten zákon(vyhlášku)
kuriciak18
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.08.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuriciak18 »

@romadur Vsetko bude zavysiet len od toho akeho policajta stretnes. Ked zakon poznas tak nepodpises pokutu a vybavena vec. A nech sa policajt aj na hlavu postavi.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Romadur napísal:Je síce pekne, ze mi tu veľa ľudí niečo píše, ale stále mi sem nikto nenapísal žiaden relevantný argument, vyhlášku...
Niekomu stačí zdravý rozum a vedomosti z fyziky, niekto potrebuje na to zákon. A keď ho dostane tak ešte aj v ňom hľadá niečo, aby tie posraté dva špagáty nemusel uviazať. :::
Romadur
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 10.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Romadur »

@kuriciak
Presne preto som zakladal tému chcel som sa dostať k tej vyhláške, teraz už viem ze policajt pravdu nemal
@cicmanec neviem ci ma vôbec zmysel reagovať na tvoju spravu, keď si si očividne bud neprečítal predchádzajúce príspevky, alebo nechápeš. Ten zákon hovorí o tom, že mám pravdu ja, žiadne gurtne, spagatiky alebo lanka sa tam nevzpominaju..
A keďže očividne tu fyziku tak ovládaš a vieš lepšie ako ja ci sa tie dreva pohnú, tak očakávam nejaký výpočet sucinitelov trenia plochy plošiny, hranolov co na nich mam, v súvislosti s pohybovou energiou auta atď.. Inak nemáš odkiaľ vedieť, či sa tie dreva pohnúť môžu alebo nemôžu, nebudem sa tu dktahovat s niekym kto to auto ani naživo nevidel a bude ma tu presviedčať ako strašne tie dreva odletia
Naposledy upravil/-a Romadur v 15.08.2018 14:57, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

V prípade kontroly je to celkom jedno , v prípade nehody , každé slovíčko vysvetlujú právnici .
Čo ak na dialnici neskoro zabrzdíš pred prekážkou, auto nadskočí a hranoly zabijú šoféra za tebou? nepodmienečný trest je najmenej, to si odsedíš.Ale odškodné pár stotisíc eur to bude na dlhšiu dobu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Romadur
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 10.09.2011 10:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Romadur »

Už som zažil aj takú situáciu, aj situáciu kedy som si po skákal viac krát, jazdu cez pole s obrovskými jamami, a tie dreva sa nepohli o viac ako 5cm.. Ani keď som núdzovo brzdil 130 na 0 a prešiel pri tom diletacku, ani pri žiadnom inom manévri..
Moja posledná reakcia na správu typu "určite to odletí" nakoľko všetky tieto vaše reakcie považujem za spam, nie sú odpoveďou na otázku ktorú som položil..
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

De.bil zostane de.bilom, čistá strata času celá táto téma, neviem na čo si ju vôbec zakladal keď máš svoju pravdu a nič ťa nepresvedčí o opaku.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

ale, prosím ťa, neporovnávaj jazdu na polnej ceste s 90km/h jazdou na spevnenej ceste, kde ťa pri takej rýchlosti dokáže jedna nerovnosť na ceste poriadne rozhojdať a hranoly zrazu budú vo vzduchu...potom vieš čo môžeš s trením :-D
ja to vidím tak, že proti tebe je legislatíva, fyzika, svedomie(!) a väčšina prispievajúcich...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Romadur napísal:Moja posledná reakcia na správu typu "určite to odletí" nakoľko všetky tieto vaše reakcie považujem za spam, nie sú odpoveďou na otázku ktorú som položil..
Tak teda aj keď cicmanec predo mnou to vystihol najlepšie, dovolím si dať odpoveď na tvoju otázku.
Možno sú tie tvoje drevá naozaj tak dobre prilepené na korbu, takže sa doteraz nepohli, nech si robil čokoľvek.
V zákone je napísané, že náklad má byť zabezpečený proti tomu aby sa uvoľnil, atď.
Takže či sa ti to páči alebo nie, jednoducho je tvojou povinnosťou zabezpečiť aby v žiadnom prípade tie tvoje drevá pri jazde nemohli opustiť plošinu.
Ak je to dostatočne zabezpečené tými hliníkovými profilmi po okraji korby, v poriadku, nemusíš s tým nič robiť.
Ale potom načo tu píšeš ? Policajtovi si mohol povedať nech ide s jeho rečami do kelu, ako ti tu aj ktosi napísal ani prípadnú pokutu nemusíš platiť keď máš pravdu, konečne v takom prípade by si si ju určite obhájil aj pri správnom konaní, kde by ťa ten policajt prípadne poslal.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Romadur, neviem co stale riesis. To, ze sa ti tie hranoly nijakym sposobom na tej korbe nepohnu, tomu neuveri nik. To, ze daky ten hranol sa cez korbu moze dostat, je taktiez nad slnko jasne.
A ze ty si lenivy ich tako prikurtnovat a hladas vsemozne vyhovorky, tak to svedci len o tvojej ........
V tom paragrafe je napisane o tom, ze naklad sa nesmie nijak pohybovat, co v tvojom pripade nedokazes zabezpecit, kedze ten naklad, hranoly nemas nijakym sposobom zaistene.
A dalsia vec je, ci ta tvoja plosina je vobec urcena na prevoz dakeho materialu, co je napisane v TP?
Ake rozmery loznej plochy? Co hmotnosti?
Pokial si dobre spominam, tak napr. z toho co poznam, tak Avia plosina v TP nema uvedenu ziadnu loznu plochu a aj uzitocna hmotnost len 240 kg. Na tej ploche okolo plosiny sa v podstate nemoze nic prepravovat.
A kebyze vyrobca plosiny zamyslal a chcel vyuzit ten priestor na prepravu mozneho nakladu, tak by ho musel opatrit predpisanym mnozstvom uchytov (na to su tiez normy aky a kolko uchytov) atd.
Vsetko musi byt certifikovane...
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Ty mas nejaku poruchu? Chapavosti? Ako to môzes trepat ze sa nejake hranoly nepohnu ani v krizovej situacii? Mas vôbec potuchy co sa robi s nakladom, vodicom pri brzdeni v trebars aj 50? Ten hranol nema adheziu na plechovej korbe trocha nadskoci spolu v kombinácii s naklonom a nestastie je na svete jednoducho tam prirob dve oka alebo diery do korby na skutocne uchytenie nakladu gurtnami.
jojosem
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.08.2014 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojosem »

ak narazíš pri nehode, čo i len pri 60km/h hranoly odletia a niekoho na chodníku zabijú
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

Tiez sa nepotrebujem hadat, ale vobec mi to podla fotky tej korby nepride na pohlad ako riadne zabezpecene. Ja osobne by som to isto tak neviezol. Viem ze aj 10tonovy kovovy kus zeleza nalozeny na loznej poloche vyleti bez upevnenia, takisto som neraz vozil vela aj malo neupevneneho vselijakeho materialu v dodavke a viem co to vzadu robi. Ako to lieta zozadu dopredu a zlava doprava. A vobec tomu nevadi kde to prave ma tazisko, staci zakruta a kopec jam do toho a sranda je na svete.
Tvoje spravanie k policajtovi vrele neodporucam, nakolko po mojej skusenosti s mojim podobnym pristupom k nim som obdrzal v minulosti zjavne na oplatku kontrolu celej povinnej vybavy, platnosti lekarnicky, certifikatu od folii, spravneho rozmeru pneu a aj dezenu. Neviem ci aj vyfuk nepozeral.
Ty potom mozes cakat za chybajuci doklad o pzp obratom pokutu nie 20 ale rovno 50eur aby sa ti pani revansovali.
Naco si ides vykladat zakon po svojom len aby si dokazal ze mas nejaku pravdu, proste to prichyt ako ti vravi vacsina ludi. Nevravia ti to zo srandy. Ak sa raz cosi naaaahodou stane proti tvojmu super vypocitaneho odhadu taziska a situacii co si doteraz zazil, ver tomu ze na sude zapocujes opat tuto formulaciu o Riadne upevnenom naklade. A ver mi ze nikoho vtedy uz nebude zaujimat tvoj vyklad.
Stoji ti to za to?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Romadur napísal:teraz už viem ze policajt pravdu nemal
Je uplne jedno co vies a co si myslis.Aku pravdu mas alebo nemas.Jedno je iste ze policajt kontroluje teba a ma pravo ti dat fukat,skontrolovat vsetky papiere,a este ked ho budes srat ti zoberie technicak pretoze auto nesplna technicke parametre na upevnenie nakladu.A este ti da pokutu za neupevneny naklad.
Samozrejme ze sa mozes stazovat alebo ho dat na sud.Ale uz dopredu viem ako by to dopadlo.
Mas mat minimalne 2 gurtne a tie na rohoch chranene plastovymi rohmi aby sa gurtna nepredrala a naklad nevypadol.Tak to bolo,je aj bude.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných