Skoda Octavia - manualna klimatizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Marsial
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 06.08.2018 21:47
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - manualna klimatizacia

Príspevok od používateľa Marsial »

Zdravim Vas pani.Po dlhom hladani som v prispevkoch nenasiel podobny problem ako mam ja.
Octavia 1 motor AGR, manualna klima
Zapnem klimu,chladi paradne (aspon moj pocit).Po nejakej dobe jazdy (nieje to vzdy rovnaky cas) klima prestane chladit,prestane fukat studeny vzduch.Ventilatory chladicov sa tocia nadalej.pri opatovnom vypnuti a zapnuti AC citit miernu stratu vykonu motora,ale naozaj len miernu,no klima uz dalej nechladi-ventilatory sa tocia.
Takmer vzdy pri dalsej jazde je to rovnake.Po nastartovani auta a zapnuti AC klima zase chladi,no zas len urcity cas.Klima bola dnes nanovo naplnema a otestovana,bez nejakeho zisteneho uniku.Povodneho chladiva tam bolo dost,dokomca vraj o 50g viac ako ma byt.Na diagnostike som zatial nebol.
Stretli ste sa uz s takymto pripadom?
Moje dedukcie :)
Vplyvom vacsieho mnozstva chladiva sa poskodil tlakovy snimac,chyba elektromagnetickej spojky-opotrebovana?,asi najhorsi scenar vadny kompresor.
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Namrzne expanzný ventil, zvýši sa tlak, tlakový spínač odstaví kompresor. Ako to vyzerá keď necháš klímu vypnutú dlhší čas a skúsiš znova zapnúť? Ak funguje (lebo ventil stihol rozmrznúť) tak je to ono.
Marsial
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 06.08.2018 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marsial »

Vcera pri absolvovani trasy cca 130km som ju skusal viackrat zapnut a nic.Pred tyzdnom cesta PD-LM,klima fungovala asi do RK,po prestavke na dechtaroch zas fungovala,ale uz iba chvilu.V podstate prave vtedy som zaregistroval tieto problemy.
Pokial by zamrzal ten ventil,cim by to bolo sposobene?
Marsial
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 06.08.2018 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marsial »

Dnes som sa zase posunul trochu dalej :)
Zistil som ze: ked vypadne klima,spojka sa netoci-je rozopnuta,bohuzial v tejto situacii sa mi meranie napajania spojky nepodarilo.Meral som napajanie na konektore v case fungovania klimy-nameral som 9voltov co sa mi zdalo aj malo,no po pripojeni konektora spojka zopla.Zopinanie spojky napriamo prebehlo tiez v poriadku,spojka zopla a drzala.
Objavila sa vsak ina zaujimava vec.Dnes pri beznej jazde po zapnuti smerovky sa stalo,ze rele (prerusovac) par krat zoplo nepravidelne,co sa doteraz este nikdy nestalo.Urobilo to pri zopnuti pravej aj lavej smerovky.Opakovalo sa to parkrat.Neviem ci to moze mat nejaky suvis s tou klimou,ale ocividne sa nieco deje s elektrikou.Dnes som kontroloval vodice v motorovom priestore ci si na nich nepochutnala nejaka kuna,taktiez zemnenie ale nenasiel som nic nezvycajne.
Prosim Vas nenapada Vas nieco?
Pripadne nemate niekto odkaz na schemu zapojenia elektriky v Octavii 1?
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Hod do Googla Servisní manuál Octavia a vyhodí ti milión odkazov.
Marsial
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 06.08.2018 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marsial »

Ano,odkazov mi vyhodilo milion,ale vsetko je uz vacsinou mrtve.Podarilo sa mi stiahnut akurat tak Ako na to Octavia 1,kde schema zapojenia klimatizacie zrovna nieje.
Nemate prosim niekto aktivny link na stiahnutie schemy?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

kompresor sa bud zadrie, alebo fuci a obe by si lahko zistil...jasne, ze senzor tlaku, ked je maly, alebo vysoky hned vypne elmag spojku -chrani kompresor...vymen ten ventil, malo by to stat nieco cez 20 euro a nezabudni vymenit aj vysusac-skoro nik to nerobi a mal by sa menit vzdy pri vacsej oprave klimy...
Marsial
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 06.08.2018 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marsial »

Vo vinuti spojky kompresora je podla dielenskej prirucky tepelna poistka,ktora odpoji ked sa spojka nadmerne hreje-tazky chod kompresora atd.Mal som podozrenie na to,ale vylucil som to,ked som pripojil spojku napriamo a kompresor fungoval.Keby som ten snimac mal tak by som ho samozrejme skusil vymenit,len cez vikend som ho nemal kde kupit,tak som este spekuloval :) .Skusil som ho akurat elektricky odpojit a vtedy prestali ist aj ventilatory na chladici,co teda neviem ci je dobre znamenie.zo schemy bohuzial nieje zrejme akym "logickym" sposobom funguje zavislost kompresora a ventilatorov na udajoch z tlakoveho snimaca.
V papieroch je uvadzane ze snimac sa da vymenit bez potreby vysatia chladiva,je tam vraj ventil so spatnou klapkou,nemate s tym niekto skusenost?
Marsial
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 06.08.2018 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marsial »

Dnes som vymenil snimac tlaku G65 a veru nepomohlo ani to.
Nemohol som sa dostat na diagnostiku,tak som sa napichol iba cez taku tu cinsku srandu OBD2 cez mobil.Tam mi vsak neukazovalo ziadne chyby.Vsimol som si ale divnu hodnotu teploty motora,kde bola hodnota 130 stupnov.Takze,pricina celeho problemu s klimou je pravdepodobne tu ;) Myslel som na to uz davno,no zmiatlo ma ze budik ukazuje teplotu motora spravne.Snimac teploty chladiacej kvapaliny som uz menil,mozno aj dvakrat,preto som sa ani tejto casti nevenoval.
Takze problem snad uz bude vyrieseny ;)
Po vymene budem informovat cije problem odstraneny.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných