Autom do Turecka

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Autom do Turecka

Príspevok od používateľa biker610i »

Caute tak tento rok som sa vybral s mojou 19-rocnou mazdou 323 F bj do Turecka konkretne do Istnabulu.A este tu nie je tema vlastnym autom do Turecka tak som sa rozhodol ze ju zalozim a nieco napisem ze co a ako ak by tam chcel niekto ist. Isiel som tam cez Madarsko, Srbsko a Bulharsko. Cesta bola v pohode. V madarsku sa na dialniciach plati elektronicka znamka ale doklad si o zaplateni radsej treba uchovat lebo madari maju v tom svojom systeme obcas bordel a mozu poslat pokutu za jazdu bez zaplatenia dialnic aj ked polatok bol uhradeny . V srbsku sa plati myto su tam klasicke mytne brany kde pri prvej sa bere listok a na dalsej sa na zaklade toho listku plati prejazdeny usek. Tu v srbsku treba davat bacha na niektorych vodicov pretekarov isiel som 105 po dialnici a jeden ma predbehol po krajnici , toto sa mi tu stalo asi dva krat.V Bulharsku sa kupuju znamky a bulhari maju spoplatnene aj cesty 1.triedy su aj oznacene tabulou vignetka cize bez kupy znamky sa asi nezaobidete. V Turecku sa plati myto ale nie tak ako sme zvyknuti v Europe. treba kupit malu zltu nalepku HGS a tu nabit len na pumpach ju maju malo kde treba ju kupit ak sa da hned na hranici , klasicke mytne brany s rampou zrusili v roku 2013. V Istanbule byva premavka velmi husta a kazdi sa tlaci vsade na centimetre a dost vela sa trubi. Bratislavske zapchy su oproti Istanbulskym suvix :d :D Jazda po Istanbule a Turecku je celkom zazitok predpisy sa tu tiez moc nedodrzuju a tiez som sa tu stretol s predbiehanim mimo mesta po prasnej krajnici ked sa dvaja na audinach nahanali. Plati sa tu tureckymi lyrami cenovo je to celkom v pohode, som cakal ze tu bude drahsie za benzin som platil nieco vyse eura za liter. Istanbul je nadherne velke mesto len si treba zvyknut na tu dopravu a prisposobit sa jej :d :D
tu je aj nejake foto :

Obrázok



https://www.rajce.net/a15428680
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
paco-cmarko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.08.2018 15:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa paco-cmarko »

čauko, dobrý nápad na založenie témy. kupoval si si diľničnú do maďarska priamo v maďarsku na pumpe ? som počul že veľa ľudí ma problém, že im potom príde domov po nejakom čase pokuta, že nemali zaplatenú diaľničnú, aj keď ju kupovali. inak je to odvaha ísť do Turecka autom, si si predpokladám, musel toho veľa načítať na fórach čo všetko ako a kde poplatiť. máš môj obdiv chlape, ja by som tak ďaľeko nešiel lol lol
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

madarsku si kupis cez internet z domu :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

obiehanie po krajnici je normalne po nociach aj nemecku treba si na to zvyknut.ak ti niekto v 200km/h 50 metrov vbehne do cesty a vlecie sa 100km/h nemas sacnu to stale ubrzdit tak ides v pravo.srbsko bosna macedonia tam to zije.

tie predpisy staci aj taliansko cim viac na juh tym vacsia divocina.ja mam rad take krajiny :3035:

kolko trvala cesta tam?mam kamosa ten siel kedysi ako partia styria v roku 2002 na cyprus na felicii 4 dni.najhorsie to bolo v tej dobe z tureckej casti sa dostat na grecku.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Mňa by teda zaujímalo že koľko trvala cesta, koľko "pobyt"? teda či cesta bola cieľ alebo cieľom bolo more v Turecku? Pre mňa by to bolo asi za trest, ak by som chcel tak akosi "cestovať" idem niekedy na jar alebo jeseň.
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

Bol som v turecku autom pri mori 3x, v 2010, 2014 a 2015 roku. Kvalita ciest je spickova, aj cez dediny ide vacsinou 4 prudova cesta tak je presun rychly ale zas netreba zabudat na velkost krajiny. Cesty idu od mora do vysky aj 3000m a tie scenerie su nadherne. Kedze jazdim max cca 100kh/h a snazim sa jazdit cez den a nie do vycerpania tak cesta mi trva priblizne tri dni. Najkrajsie plaze su podla mna od Izmiru po Antalyu. Antalya, Side, Alanya...tam kde ide 90% slovakov je podla mna to horsie co sa tyka tureckeho pobrezia. Naj plaze take zname su v Oludeniz - Blue lagoon, Kaputas Plaji, Olympos Beach a ine... Najlepsi cas navtivit a pojazdit po TR je podla mna oktober. Premavka je tam mimo najvacsich miest OK a nijak sa to nelisi od SK ciest, skor naopak, ovela prazdnejsie cesty su tam -siroke, kvalitne bez dier. Cenovo je tam momentalne vsetko velmi velmi prijatelne. Odporucam vylet na cca dva tyzdne s tym ze clovek pojazdi aj po antickych pamiatkach ake nenajde ani v grecku. Za mna destinacia NR.1, len ta cesta je velmi unavna. :zg282:
adamik00
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.10.2016 09:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adamik00 »

Môj obdiv máš za takúto cestu, ja by som do toho nešiel, išiel by som radšej lietadlom, dnes keď sú už také možnosti a aspoň nemusím kopu hodín sedieť v aute, čo na Slovensku, keď aj do práce chodím tak kopu kilometrov dennodenne tak by som bol rád, že aspoň na dovolenku nemusím ísť autom :40bd:
zhavic11
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09.03.2017 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zhavic11 »

@adamik00 mas pravdu, je to pohodlnejsie, ale autom ked ides, nemusis sa starat ci ti bude sediet vahovo batozina, a zase, ked clovek ide autom takuto dlhu dobu musi byt milovnikom jazdy.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v duchu hesla, pred spanim si trocha zdriemnem...biker jazdi na kamione a cez volny cas na osobakoch, ale tak aspon vidi svet ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

asi tam siel autom, lebo tam chcel ist, kazdy ma rad nieco ine.
Osobne by som nesoferoval po dialniciach, ak ma byt cesta cielom.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Budem reagovat len na problem,ohladom pokuty za "nezaplateny" poplatok za pouzivanie madarskych dialnic.
Tiez sa mi to stalo,prisla pokuta aj z fotkou mojho auta,ako prechadzam pod rampou na dialnici s popisom na ktorom km to bolo,viditelna SPZ,s formalneho hladiska jasny zadokumentovany priestupok...
Lenze myslim si,ze madarski zakonodarcovia urobili zamerne dieru v zakone,ktorou mad.dialnicnej spolocnosti pritekaju nemale bocne prijmy...
Chyba je totiz v tom,ze pokutuu mozte zaplatit
aj vtedy ak je regisyracia Vasho auta do systemu formalne nespravna,napr.obsluha zanesie do systemu Vasu SPZ v nespravnom tvare napr. miesto nuly napisu O alebo zapisu Vase vozidlo v nespravnej kategorii,napr.za osobne auto zaplatite ako za dodavku,hlavne ked mate vecsie MPV...
Teda moj nazor je ze je to umelo vytvoreny problem,a hlupost alebo nedbalost obsluhy CS problem tiez znasobuje.
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Čo tak skontrolovať si údaje? ;)

To isté ťa ale predsa čaká aj u nás pokiaľ budeš mať zle zadanú značku...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

Diky .Tu madarsku dialnicu som kupoval na hranici za Sahami. Ubytovanie som mal 8-dnove v Primorsku (BG) na hoteli a odtial pocas uubytovania som odbehol do Istanbulu. Z Primorska do Istanbulu je 340 km a z Martina do Primorska cca 1500. Rano okolo 8:30 som vyrazil z hotela a cca 5:00 som prisiel naspat na hotel na dalsi den. Ked som siel do Primorska tak to som siel dva dni kludnym tempom a po ceste som prespal v aute na dialnicnom odpocivadle. Cize do Turecka cesta trva tak priblizne 2-3 dni autom

Vigora100g suhlas mimo mesta je to uz ok tam uz neni taka velka premavka
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
strapho
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.08.2018 13:26
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strapho »

fuu zaujimavy vylet, neviem, ci by som sa ja osobne do takej krajiny autom vybral :ň chcelo to asi aj dost odvahy, co?
aundy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 20.04.2017 10:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aundy »

fú 19 ročným autom tak ďaleko na dovolenku to máš odvahu. ako nevravím keď je auto v pohode a vieš, že sa naň môžeš spoľahnúť, že ťa nenechá niekde na polceste tam alebo domov tak isto dobrá vec. ja mám kolegu, ktorý má asi 11 ročné auto a bojím sa s ním ísť 70 kilometrov do rodného mesta :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 78 neregistrovaných