MB Automaty (5g Tronic) - w203,w204

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

elia599
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.08.2018 18:27
Zdieľať na Facebook

MB Automaty (5g Tronic) - w203,w204

Príspevok od používateľa elia599 »

Zdravím,

v blízkej budúcnosti by som si chcel kúpiť auto, obdržal som pár ponúk od známych na 200CDI (w203/w204 obe 5G) no keďže automaty nepoznám a nikdy som snimi nemal skúsenosti tak sa chcem obrátiť na vás predtým než budem liezť niekam do servisu.

Chcel by som vedieť čo je pre automat typické, všimol som si, že auta robili taky divný akokeby "ťuk" vždy pri zastavení a rozbehnutí sa, no neviem či je to bežné alebo nie..(niečo takéto: https://youtu.be/mayxabDarUA?t=6m50s) konkrétne 6:55 cca

ďalej som sa dočítal že sa radí nevyradovať na semafóroch a pod. jednoducho vyradovať čo najmenej

autá niekedy podržali stupeň tesne nad 2000tis otáčkami pri ľahkej nohe dajme tomu pár sekúnd (2-3) neviem či sa to má brať ako prešmykovanie alebo je to typické

intervaly výmeny olejov v prevodovke sa líšili niekto vravel že 60k niekto 90k tieto auta to mali vačšinou v rámci servisu od mercedesu každých 95 tisic km vykonané takže neviem aky je daný štandard ale na nekonečný olej fakt neverím...

Majú tieto auta pred r.v 2009 DPF filtre ak nie sú blue efficiency?

Načo si dávať pozor? ani jedno nemá veľky nájazd max 210 tisic km s kompletnou servisnou históriou.

Možno to sú blbé otázky možno nie ale tak zaujímalo ma to..
predom vám ďakujem za odpovede

:)
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Vo všeobecnosti 5 stupňové boli spoľahlivejšie ako 7 stupňové ,čo sa týka DPF w203 ich mali podľa trhu napr.kupovane v SR DPF nemali ale v DE áno, w 204 mali filtre myslím všetky najlepšie overiť podľa VIN
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

Poďme na to postupne....

staré mercedes automatky boli držiaky. Boli....

V prvom rade dnešný trh, samá stočenka...mercedesy obzvlášť.
Takže vyplnená serviska nech ta neuspokojí. Overiť VIN v MB! Inak su km len nepodstatny udaj, ktorý ti na počkanie prepíše samolepší autoelektronik.

Vezmi so sebou mechanika so star diagnostikou a vedomosťami o tom čo to je ten mercedes vlastne.
Ak bude vedieť čo robí do pár minút vyňuchá otočené km. (z klučov, sedačiek a pod :D ) + ako bonus ti povie čo všetko v tom aute nejde.

Ak chceš silno automat...máš to 50/50 že zareveš časom na oprave.

Diagnostika automatu nie je sranda, chce to cit. Nesmie to kopať, držať malý kvalt pri decelerácii (pocit že sa mu nechce preradiť).

Nemal by si ani vedieť, že sa dačo radí...Tak isto keď tomu šlapneš kotol a budeš pomaly čakať na všetky kvalty.

Ale od automatu, ktorý ma 200+ nečakaj zázraky.
Nové automatky sa vedia slušne adaptovať, takže schovajú svoje opotrebenie, vysere sa to potom veľmi rýchlo neštastnému majiteľovi.

Na koniec k tým automatkám, na mercedesoch sa často teraz robia riadiace jednotky, ktoré sú dnu v prevodovke poprepájané s čidlami cez flexo pásky a podobné nezmysly. Už to nie je čo to bývalo, ja by som to nechcel. pri najhoršom to máš 2000-3000 za komplet opravu ;)

čo sa áut týka samotných, často kapú ESL (zámky volantu), - vopchaš kluč a nič :)..oprava cca 900€.

v motoroch piezo vstrekovače....na nervy.
Takže ak bude mať motor chod ako stará práčka, zavri, zaďakuj a uteč.

Nakoniec sa vrátim na začiatok..overiť km! Kúpiť toto s nájazdom 300-400t je samovražda ak neboli veci opravené.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Robíme tie automaty. Pekne si to napísal. :2f93:
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Zobrať mechanika z diagnostikou star --- vieš nejakého poradiť ? lebo takú diagnostiku majú v každej garáži však ? takže rada za 100 bodov ! To že to vie stočiť každý elektronik -predstava v hlave človeka ktorý si myslí aký je múdry a aké je všetko jednoduché ,a nakoniec ktym zámkov volantom trpeli stým len w204 nie w203 ,pán midnightman mal isto veľa MB a bohaté skúsenosti sními a hlavne prevodovkami ale isto v nich ani nesedel
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Neviem, co sa stazujes. V podstate to napisal velmi dobre. Tu cenu opravy sice presvihol, ale inak ok. Ked si teda vies vygooglit co sa kazi a nie, nerozumiem, preco sa tu pytas. Ja mam STAR, az dve, ale v podstate cloveka, co by s Tebou siel s touto diagnostikou pokial to nie je kamarat asi nenajdes.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

lubomt -vies snou dobre pracovat ? nieco by som potreboval na mojom MB w203 spravit ,ak ano mohli by sme sa dohodnut ?
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

braga :D lubomt je človek ktorý sa živí opravou tých prevodoviek takže pšt. Ja prevodovky nerobím, nechávam to na ľudí ako lubo.

reagoval som na 204ku..nevšimol som si 203 ;)

Ja som povedal čo by bolo fajn... ako si to kto zariadi je jeho vec. Ja starku mám, tak isto aj mnoho šikovných mladých mechanikov.

Ak niekto chce ísť kupovať medveď a vezme si KTS alebo dáku inú uničku, nech potom nečaká, že 2/3 vecí sa nedozvedel. o km ani nevravim.

Že km sa nedajú? Prosim ta!!!!! zobud sa zo sna, čínske škatule stoja dnes do 300€ má to každý. Však sa km točia jedna báseň. Na okresné mesto máš 2-5 chalanov, ktorý to spravia s prstom v zadku.

Na ostatne osobne invektívy nebudem reagovať....
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

Presne tak! to som zabudol napisat ;)

6 kvalt manuál a čistá hlava čo sa automatu týka.
elia599
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.08.2018 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elia599 »

ďakujem veľmi pekne za odpovede.

čo sa týka piezo vstrekovačov tie myslím dostali až OM 651 nie? a čo ja som videl tak sa najviac kazili u 220 a 250CDI ale tak je jasné že tento motor proste budem obchádzať.

o tom kazení zámkov na w204 som už tiež niečo počul, vraj pomáha zamýkať volant vždy s vyrovnanými kolesami,problémy nastávajú až ked sa zamýka volant s veľmi natočenými kolesami no neviem..

overenie auta u mercedesu je samozrejmosť taktiež dosť pomáha, že veľa áut malo 10 ročnú záruku na servis od mercedesu takže vačšinou majú tu históriu fakt pekne zdokumentovanú.

viete mi ešte prosím priblížiť ten zvuk na ktorý som sa pýtal? je to skor ako trenie gúm alebo niečo ked sa pomaly púšťa brzda pri rozbiehani a pri zastavení sa akokeby o5 kusnú, teda aspon mne to pripomínalo viac gumy ako nejake železo. Čo to spôsobuje ? pri nových automatoch som si to až tak nevšímal no pri týchto starších áno a neviem o tom nikde nič nájsť.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

midnightman napísal:braga :D lubomt je človek ktorý sa živí opravou tých prevodoviek takže pšt. Ja prevodovky nerobím, nechávam to na ľudí ako lubo.

reagoval som na 204ku..nevšimol som si 203 ;)

Ja som povedal čo by bolo fajn... ako si to kto zariadi je jeho vec. Ja starku mám, tak isto aj mnoho šikovných mladých mechanikov.

Ak niekto chce ísť kupovať medveď a vezme si KTS alebo dáku inú uničku, nech potom nečaká, že 2/3 vecí sa nedozvedel. o km ani nevravim.

Že km sa nedajú? Prosim ta!!!!! zobud sa zo sna, čínske škatule stoja dnes do 300€ má to každý. Však sa km točia jedna báseň. Na okresné mesto máš 2-5 chalanov, ktorý to spravia s prstom v zadku.

Na ostatne osobne invektívy nebudem reagovať....
nože poraď mi takého kto mi to správy na počkanie ja chcem dať svoje naspäť teda km hore ja som ho kúpil so stocenymi a chcem ich vrátiť, kľudne napíš ss
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

Môj malý postreh. Neviem či v G400 cdi a G320cdi sú spomínané automatické prevodovky, ale v 400 bola 5 G, v 320 7 G. Viezol som sa v oboch. 400 sa plynulo kotúľa, keď je noha z plynu(volnobežka?), napríklad pri jazde ku semafóru. 7G začala podraďovať a brzdiť motorom, čiže bolo treba mať stále nohu na plyne. Skús si aj toto odskúšať, mňa by to otravovalo...
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

xentry napísal:Zalezi ako to mas spravene, ci mas len zmenene na palubke a mas tam can filter /blocker/ aby to nevedelo komunikovat s EZS alebo to mas zmene aj v EZS. Ak tam mas len filter a das ho prec malo by to natiahnut kilometre z EZSka do palubky ak tam su originalne.
to neviem ani a bohuzial v mojom okoli nepoznam nikoho na tieto veci , xentry ak dobre predpokladam ty si trosku dalej KE ?
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

ohladne opravy pristrojoviek a zladenia km s realitou sa popytaj okolo ;) isto nájdeš v KE min 2-3 ludi ktorý sa tomu venuju. tie can filtre a podobne sú riadna fušerina...
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

hh chapem..

ale tak nie vzdy každý je taký...

vybavenie na to musíš mať pokiaľ chceš meniť zámky, a diely ktoré v sebe nesú bezpečnostné údaje. Mnoho ľudí na to má tools preto, že tie mb robia seriozne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní